REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Przedsiębiorcy

Prowadzenie własnej działalności wymaga od przedsiębiorcy pomysłowości. Dziś zmiany na rynku produktów i usług są bardzo dynamiczne, więc każdy, kto posiada własną firmę, musi szybko na nie reagować. Dodatkowe zakupy sprzętu lub materiałów muszą być dokonywane bardzo rozważnie.

Zanim wprowadzisz zmiany dokładnie wszystko policz

Kiedy okazuje się, że Twój produkt lub usługa zaczyna odbiegać od najnowszych trendów, to znaczy, że najwyższy czas, aby wprowadzić zmiany. Jeśli zmiany wiążą się z niewielkimi kosztami takimi jak zakup innych ozdób naszywanych na odzież to bez wielkiego zastanawiania możesz się na nie zdecydować. Zupełnie inaczej jest w przypadku, kiedy wraz z wprowadzeniem zmian konieczne jest unowocześnienie albo całkowita wymiana maszyn.

W takim wypadku należy włączyć program do kosztorysowania i dokładnie przeliczyć, czy taka wymiana na pewno się opłaci. Może się bowiem okazać, że podążanie za modą nie ma sensu ekonomicznego dla Twojej firmy i znacznie lepiej będzie się przebranżowić. Należy jednak pamiętać, że inwestycje najczęściej pozwalają poprawić rentowność firmy. Zwłaszcza mamy tu na myśli inwestycje w nowoczesne technologie. Trudno wyobrazić sobie choćby prowadzenie dużego magazynu bez żadnego oprogramowania. Na rynku jest wiele rozwiązań, a jedno z nich to program magazynowy Bizmaster.pl, o zaprojektowany w sposób prosty i intuicyjny.

Porozmawiaj ze specjalistami

Zanim zaczniesz wprowadzać kosztowne zmiany w swoim przedsiębiorstwie poradź się specjalistów. Dobrze byłoby, gdybyś porozmawiał z doradcą biznesowym lub ze swoją księgową. Wgląd w program księgowy obejmujący całą Twoją działalność pozwoli Ci sprawdzić jak przedstawiają się dochody Twojego przedsiębiorstwa w ostatnich miesiącach. Program do faktur, który zazwyczaj każdy przedsiębiorca ma w swoim biurze, najczęściej nie pozwala na ogólne ustosunkowanie się do kondycji finansowej firmy.

Inwestuj z głową

Kiedy już będziesz dokładnie wiedział jak prezentuje się Twoja sytuacja finansowa, możesz podjąć decyzję o dalszej działalności przedsiębiorstwa. Być może zamiast inwestować w bardzo drogi sprzęt wystarczy nieco zmienić profil działalności, albo zatrudnić nowego pracownika. Zanim podejmie się jakiekolwiek decyzje warto kilka razy wszystko dokładnie przemyśleć i przeliczyć. Pamiętajmy także o cashflow naszej firmy (więcej tutaj). Inwestując nasze pieniądze w jej rozwój nie możemy pominąć comiesięcznych opłat stałych (czynsz, pensje) i zmiennych (rachunki, materiały).


Materiał płatny.

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!