REKLAMA

REKLAMA

ZASADY

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

REKLAMA

Forum

1 | 2 | 3 | 4  następna  
Autor Wiadomość
kemot18 (188 wiadomości)
(46.186.20.XXX)
Dodano: 26-07-2017 21:35:50
Czy ktoś z Was kto jest w temacie może rzucić trochę więcej światła niż jest to widoczne w otrzymanym piśmie z MSM dotyczącym rozliczenia opłat za 1 półrocze 2017r ?

Chodzi mi tutaj o nowość (!) w naszym mieście a dokładnie rozliczenie wodomierza głównego.

Z otrzymanego pisma wynika iż MSM w Mielcu postanowiła pokrywać sobie "manko" z tytułu rozliczenia wodomierza głównego , kosztem nas Wszystkich (w przybliżeniu wyniosło u mnie „stówę”).

Jak to jest że Wszyscy mamy w mieszkaniach liczniki wody (które defacto są co chyba 3 lata wymieniane) i pomimo wykazania zużycia wody wg naszych liczników, MSM wykazuje dodatkową potrzebę „rozliczenia wody według budynkowych wodomierzy głównych co oznacza konieczność DOLICZENIA lub odliczenia do każdego mieszkania przypadającej na nie części różnicy pomiędzy zużyciem wykazanym przez wodomierz główny a sumą zużyć wodomierzy indywidualnych w mieszkaniach” ??!!??!!

Wg mnie to jest kpina z nas wszystkich czyli Spółdzielców.

Jeśli każdy ma w mieszkaniach indywidualne wodomierze a porównując sumy wszystkich wodomierzy indywidualnych i wodomierza głównego wychodzi w MSM różnica to:
a) Ktoś się pomylił w rachunkach – zakładam że te wyliczenia ktoś sprawdził zanim przysłał do nas te pisma, bo jeśli to liczy maszyna (komputer) to nawet maszyna potrafi się pomylić (co wynika z błędnego jej zaprogramowania),
b) Któryś z wodomierzów nie działa prawidłowo – albo główny w bloku albo w poszczególnych mieszkaniach,
c) Ktoś okrada MSM i to w bardzo dużym wymiarze – 250m3 !!! – ludzie ktoś odsprzedaje tą wodę czy jak ?

Czy ktoś z Was był na Walnym spotkaniu z MSM w Maju – czy coś o tym mówili ?

Przecież to jest jawna kradzież i MSM o tym informuje a że nie wiedzą jak z tym skończyć to „manko” przerzucają na nas wszystkich.

Jeżeli ktoś z Was może dodać coś w tym temacie to zapraszam do dyskusji.
wikik (211 wiadomości)

(87.206.123.XXX)
Dodano: 26-07-2017 23:29:18
Też mnie zastanawia te 250m3 wody, która "zniknęła" w 1 bloku.
Trudno mi sobie wyobrazić jak to możliwe.
Planuję jutro dzwonić do MSM i zapytać o te cuda.
rafalmaly76 (153 wiadomości)

(87.116.254.XXX)
Dodano: 26-07-2017 23:59:46
U mnie doliczono tylko 0,35 m3 wody, czyli wartość pomijalna, natomiast jeżeli kolega pisze że u niego to prawie stówa, to warto to wyjaśnić .
836311767.jpg
agarska (111 wiadomości)
(87.206.101.XXX)
Dodano: 27-07-2017 11:10:39
Kolejny haracz? T już zakrawa na kpinę z mieszkańców Na dodatek od lat prawie 30, do mnie sprzątaczki pukają po wodę, bo tak im wygodnie... za ile to kubełków powinnam się upomnieć? Jak to przeliczyć? :/
orka miecznik (24 wiadomości)

(89.64.31.XXX)
Dodano: 27-07-2017 13:40:01
Żeby jeszcze było ciekawiej, do owego zagadkowego manka dołożyli dopłatę za odprowadzenie tej "zaginionej" wody, czyli za ścieki.

(89.64.31.XXX)
Dodano: 27-07-2017 13:48:10
Żeby jeszcze było ciekawiej, do owego zagadkowego manka dołożyli dopłatę za odprowadzenie tej "zaginionej" wody, czyli za ścieki.

(89.64.31.XXX)
Dodano: 27-07-2017 13:57:27
zawira (24 wiadomości)
(46.186.23.XXX)
Dodano: 28-07-2017 12:49:28
kemot18 pisze min., że „to jest kpina z nas wszystkich czyli Spółdzielców”
Ja uważam, że to nie kpina a jawne okradanie spółdzielców pod jakimś bzdurnym pozorem. Skoro mam zainstalowany przez tą spółdzielnię legalizowany licznik przepływu wody i jeżeli po odczycie ten licznik wykazuje konkretna pobrana ilość to na jakiej podstawie spółdzielnia dolicza mi jakieś swoje braki i obciąża mnie nimi? Mówiąc mało elegancko gówno mnie obchodzi, że spółdzielni wychodzą braki w rozliczeniu, niech sobie pilnuje szczelności rur i sprawności liczników (a może nie ma braków tylko ktoś „wynalazł sposób na zrobienie kasy” aby było na premię dla prezesa). Przejrzystość rozliczeń w tej firmie nie jest krystaliczna. Już raz prezes uzasadniał podwyżkę kosztów ogrzewania PODWYŻKĄ DOKONANĄ PRZEZ ELEKTROCIEPŁOWNIĘ a okazało się, że dostawca ciepła ŻADNEJ podwyżki nie dokonał. Może to i tym razem jakieś wskazania licznika głównego to jakaś fikcja (czy spółdzielnia jest w stanie udowodnić, że rzetelnie ktoś odpisywał wskazania liczników). Ja mam zapłacić za to co zużyłem, nie po to oszczędzam wodę aby potem płacić niesłusznie zawyżone rachunki !!! (i jeszcze od zawyżonego zużycie płacić za odprowadzenie ścieków, których nie było)
A poza tym; mam zaplombowany licznik prądu i płacę za tyle zużytych kWh ile wskazuje licznik ,
A nie dopłacam za różnicę między licznikiem głównym (są takie na stacjach trafo) a sumą wskazań liczników lokatorskich. Kto spółdzielni dał takie uprawnienia, że może sobie w rozliczenie wpisywać różne bzdety ?
Uważam, że najlepszym wyjściem byłoby doniesienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zarząd spółdzielni ze wskazaniem konkretnych osób i (lub) pozew zbiorowy do Sądu o wyłudzenie pieniędzy bądź doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem przez lokatorów (dobry prawnik znalazłby na pewno parę paragrafów na „działalność” tej spółdzielni ) i z naciskiem na konkretne nazwiska osób, które zleciły taki sposób okradania spółdzielców. Najwyższy czas skończyć z uprawianiem moralności Kalego w tej spółdzielni i doprowadzić do przykładnego ukarania osób, które taki proceder uprawiają. Podkreślam ukarania winnych OSÓB, nie spółdzielni bo tak naprawdę Spółdzielnia to my – członkowie, (którzy pozwalamy się okradać).
zawira (24 wiadomości)
(46.186.23.XXX)
Dodano: 28-07-2017 12:56:51
Jeszce drobna sugestia. Skoro dostawca prądu może rozliczać indywidualnie każdego odbiorcę to i dostawca wody też może tak robić. Wtedy "pośrednictwo" złodziejskiej spółdzielni nikomu nie będzie potrzebne. Można indywidualnie rozliczać prąd, gaz to można tez i wodę. No a że czyjeś szemrane interesy wtedy upadną - to już nie mój problem. Ja chcę płacić za to co zużyłem a nie mieć doliczane do rachunku napiwki dla "działaczy" spółdzielni.
maciej321 (42 wiadomości)
(188.146.165.XXX)
Dodano: 28-07-2017 15:21:44
woda to jedno pokrętne rachunki ale jeszcze lepsze jaja wychodzą jak się dostaje rozliczenie za ciepło jak dostaniecie od spółdzielni po nowym roku rozliczenie za energię cieplną za 2017r. to może niektórzy się obudzą a będą to rachuneczki za ten rok niemałe oj niemałe...
1 | 2 | 3 | 4  następna  

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!