REKLAMA

REKLAMA

ZASADY

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

REKLAMA

Forum

1 | 2  następna  
Autor Wiadomość
Rudzia (20 wiadomości)
(178.56.162.XXX)
Dodano: 27-04-2011 10:45:12
Witam

Interesują mnie takie warsztaty albo może znajdzie się osoba, która praktykuje noszenie swojego bobasa w chuście i udzieli mi kilku sensownych rad na ten temat :)

Z góry dzięki za odpowiedź
admkoz (14 wiadomości)
(194.126.210.XXX)
Dodano: 27-04-2011 14:27:53
dziewczyno najgłupszy pomyśł na świecie te chusty, widziałaś jak tym maleństwom zwisają główki, jakie sa wykrzywione, jak bedzie starsze to będzie miał problem z kręgosłupem, zastanów się czy ty byś chciała być tak krzywo noszona i powykrzywiana, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jestem mamą i nigdy bym nie naraziła mojej córeczki na takie kalectwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chusty to głupota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Namarin (573 wiadomości)

(89.231.159.XXX)
Dodano: 27-04-2011 14:30:20
Zgadzam się z admkoz

Na serio ktoś takie warsztaty robi :D? To może jeszcze warsztaty odsysania mleka z piersi i warsztaty urządzania pokoików dziecięcych.

Na serio zapłaciła byś za takie coś?
mamuska88 (29 wiadomości)
(77.87.0.XXX)
Dodano: 27-04-2011 16:04:30
ale wy niektorzy glupoty piszecie na temat nosenia dzieci w chustach,sama swoja corcie nosze w chuscie i ja jestem zadowlona i croka,ja bo mam dwie rece wolne a corcia bo widzi wszytsko i ma kontakt ze mna,poza tym est wiele zalet noszenia dziecka w chuscie chocby takie:
- spokój i bezpieczeństwo. Śpiące dziecko w chuście, zaraz przy piersi mamy, jest spokojne, z dala od wielkiego, jeszcze niezrozumiałego dla niego świata.
- większa czujność wzrokowo-słuchowa. Zamiast mieć ograniczone pole widzenia tego, co ma nad głową w wózku, dziecko w chuście samo decyduje, w którą stroną odwrócić główkę. Tym samym uczy się samodzielności.
- kontakt z rodzicem. Bliskość mamy czy taty tworzy więź – obie strony szybciej poznają swoje zachowania i ich znaczenie.
- szybszy rozwój psychomotoryczny. Noszenie w chuście stymuluje błędnik, co pomaga w rozwoju równowagi dziecka. W przeciwieństwie do wózka, dzięki chuście dziecko szybciej uczy się siadać oraz chodzić.
- aktywne poznawanie świata. Patrzenie na świat z perspektywy rodzica, a nie poziomu wózka, pozwala dostrzec więcej szczegółów. Dziecko uczestniczy w życiu rodziców, obserwuje ich reakcje i czynności, a przez to aktywnie bierze udział w życiu rodziny.
- stymulacja mózgu. Dziecko blisko rodziców, obserwujące ich zachowania i czynności, chłonie wszelkie elementy jak gąbka, traktując je jako wzorce swoich przyszłych zachowań. Im bogatsze doświadczenie „życiowe” maluszka, tym lepsza gotowość do reakcji w nowych sytuacjach.
- lepszy rozwój emocjonalny. Poczucie bezpieczeństwa dla noworodka jest jego najważniejszą potrzebą. Chusta daje poczucie bliskości, co pozytywnie nastraja dziecko do świata. Słyszenie spokojnego bicia serca mamy jest znakiem, że nic złego się nie dzieje – maluszek uczy swoje emocje reagować adekwatnie do sytuacji.
- rzadsze kolki. Brzuszek dziecka w chuście przylega do ciała rodzica, grzejąc go, co łagodzi kolki oraz pomaga w trawieniu.
poza tym udowodniono naukowo ze dzieci kangurowane czesciej przezypiaja cale noce i sa mniej placzliwe:)
(77.87.0.XXX)
Dodano: 27-04-2011 16:06:01
ale wy niektorzy glupoty piszecie na temat nosenia dzieci w chustach,sama swoja corcie nosze w chuscie i ja jestem zadowlona i croka,ja bo mam dwie rece wolne a corcia bo widzi wszytsko i ma kontakt ze mna,poza tym est wiele zalet noszenia dziecka w chuscie chocby takie:
- spokój i bezpieczeństwo. Śpiące dziecko w chuście, zaraz przy piersi mamy, jest spokojne, z dala od wielkiego, jeszcze niezrozumiałego dla niego świata.
- większa czujność wzrokowo-słuchowa. Zamiast mieć ograniczone pole widzenia tego, co ma nad głową w wózku, dziecko w chuście samo decyduje, w którą stroną odwrócić główkę. Tym samym uczy się samodzielności.
- kontakt z rodzicem. Bliskość mamy czy taty tworzy więź – obie strony szybciej poznają swoje zachowania i ich znaczenie.
- szybszy rozwój psychomotoryczny. Noszenie w chuście stymuluje błędnik, co pomaga w rozwoju równowagi dziecka. W przeciwieństwie do wózka, dzięki chuście dziecko szybciej uczy się siadać oraz chodzić.
- aktywne poznawanie świata. Patrzenie na świat z perspektywy rodzica, a nie poziomu wózka, pozwala dostrzec więcej szczegółów. Dziecko uczestniczy w życiu rodziców, obserwuje ich reakcje i czynności, a przez to aktywnie bierze udział w życiu rodziny.
- stymulacja mózgu. Dziecko blisko rodziców, obserwujące ich zachowania i czynności, chłonie wszelkie elementy jak gąbka, traktując je jako wzorce swoich przyszłych zachowań. Im bogatsze doświadczenie „życiowe” maluszka, tym lepsza gotowość do reakcji w nowych sytuacjach.
- lepszy rozwój emocjonalny. Poczucie bezpieczeństwa dla noworodka jest jego najważniejszą potrzebą. Chusta daje poczucie bliskości, co pozytywnie nastraja dziecko do świata. Słyszenie spokojnego bicia serca mamy jest znakiem, że nic złego się nie dzieje – maluszek uczy swoje emocje reagować adekwatnie do sytuacji.
- rzadsze kolki. Brzuszek dziecka w chuście przylega do ciała rodzica, grzejąc go, co łagodzi kolki oraz pomaga w trawieniu.
poza tym udowodniono naukowo ze dzieci kangurowane czesciej przezypiaja cale noce i sa mniej placzliwe:)
matylda07 (1 wiadomości)
(83.11.231.XXX)
Dodano: 27-04-2011 16:07:05
Najlepiej się wypowiedzieć, kiedy się nie ma żadnego doświadczenia :/ Noszę w chuście swoje drugie dziecko. Pierwsze ma prawie 4 lata. Żyje, ma się całkiem dobrze i nie jest pokrzywione.
Teraz, przy synku (ma 5,5 miesiąca), cycozwisu, starszym dziecku, zrobiłam sobie wszystko. Ponad sto metrów chałpy posprzątane, podłogi umyte, obiad ugotowany i ciasteczka upieczone.
Nie miałam szans inaczej nic zrobić, bo jedno i drugie dziecko w ogóle nie spało, kiedy mnie nie było w pobliżu.
Niestety znam i praktykuję tylko dwa wiązania. Na plecach nigdy nie nosiłam, bo córka nie akceptowała tego wiązania, a synuś jeszcze za mała. Nie wiem czy pomogę, bo sama się uczyłam wiązać wg. instrukcji.
Jeśli chcesz, możemy się spotkać, potrenujesz na mojej chuście, jeśli swojej nie masz.
Warsztatów w Mielcu nie ma żadnych. Czy są gdzieś w pobliżu, nie sprawdzałam. Wrzuć sobie w wyszukiwarkę "kawałek szmaty", wyświetli Ci się adres forum gazetowego. Tam powinny być informacje o warsztatach.
W chustach noszono dzieci od wieków, również w Polsce. Wózki to nowoczesny wynalazek i nienaturalny: dziecko jest z dala od matki, a nie do tego przystosowało się przez lata ewolucji.
Żeby nie było, że jestem nawiedzona; z wózka też korzystam.
I to jest wszystko z mojej strony.
Autorko, jeśli chcesz się ze mną skontaktować, pisz na matylda07@poczta.onet.pl
(77.87.0.XXX)
Dodano: 27-04-2011 16:14:40
dziewczyno najgłupszy pomyśł na świecie te chusty, widziałaś jak tym maleństwom zwisają główki, jakie sa wykrzywione, jak bedzie starsze to będzie miał problem z kręgosłupem, zastanów się czy ty byś chciała być tak krzywo noszona i powykrzywiana, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jestem mamą i nigdy bym nie naraziła mojej córeczki na takie kalectwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jesli masz zle zawiazana chuste to wtedy mozesz zrobic dziecku krzywde ale jesli masz dobrze zawiazana i nacieganieta to nie ma opcji ze dziecko skrzywdzisz,poza tym sa jeszcze nosidelka mei tai,w chuscie dziecko wcale nie jest pokrzywione,kregoslup noworodka przeciez od urodzenia nie jest prosty,ono rodzi się z zaokrąglonym łukowato kręgosłupem. Nie służy mu więc długie przebywanie w pozycji leżącej w wózku czy w łóżeczku,Dlatego dobrze zawiązana chusta pozwala maluchowi przyjąć pozycję „żabki" - nóżki są lekko odwiedzione i ugięte, kolanka na wysokości przynajmniej pępka - wtedy plecy same się zaokrąglają. Uzyskanie takiej fizjologicznej pozycji nie jest możliwe w przypadku tradycyjnego wózka, usztywnianego nosidełka czy w złej jakości chuście.
(77.87.0.XXX)
Dodano: 27-04-2011 16:15:48

jesli masz zle zawiazana chuste to wtedy mozesz zrobic dziecku krzywde ale jesli masz dobrze zawiazana i nacieganieta to nie ma opcji ze dziecko skrzywdzisz,poza tym sa jeszcze nosidelka mei tai,w chuscie dziecko wcale nie jest pokrzywione,kregoslup noworodka przeciez od urodzenia nie jest prosty,ono rodzi się z zaokrąglonym łukowato kręgosłupem. Nie służy mu więc długie przebywanie w pozycji leżącej w wózku czy w łóżeczku,Dlatego dobrze zawiązana chusta pozwala maluchowi przyjąć pozycję „żabki" - nóżki są lekko odwiedzione i ugięte, kolanka na wysokości przynajmniej pępka - wtedy plecy same się zaokrąglają. Uzyskanie takiej fizjologicznej pozycji nie jest możliwe w przypadku tradycyjnego wózka, usztywnianego nosidełka czy w złej jakości chuście.
Rudzia (20 wiadomości)
(188.47.75.XXX)
Dodano: 27-04-2011 21:07:21
O jak ja się cieszę, że się odezwałyście dziewczyny :) Raz, że zgadzam się z opiniami mam potwierdzających duże zalety noszenia dzieci w chustach, a dwa, że gdybym się nauczyła i mały też by się nauczył to w końcu zyskałabym dwie ręce :) Warsztaty odbywają się w Rzeszowie i na pewno w Krakowie, o innych miastach mi nie wiadomo :) I BARDZO BARDZO chętnie się odezwę jak wrócimy z długiego weekendu :) Pozdrawiam
1051233208.jpg
fruzia (192 wiadomości)
(87.206.199.XXX)
Dodano: 28-04-2011 07:46:01
ja tylko dodam, że nic nie jest w stanie "wykrzywić" takiemu maleństwu kręgosłup, jak ktos się tu obawiał, gdyż jest jeszcze zbyt "miekki"...później będą ku temu okazje ;)
1 | 2  następna  

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!