REKLAMA
     
REKLAMA

 

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Kalendarz

2008-01-29 18:00

Wielki Koncert Karnawałowy

Miejscowość:Mielec
Rodzaj imprezy:koncert
Wstęp:Płatny

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza na Wielki Koncert Karnawałowy!

Dla mielczan zagrają: Ryszard Haba – instrumenty perkusyjne, Lindsay Davidson – dudy szkockie i CRACOW BRASS QUINTET

Koncert odbędzie się 29 stycznia (wtorek) 2008 r. godz. 18.00, miejsce to sala widowiskowa DK SCK w Mielcu.

Bilety: 25 zł (sala) i 20 zł (balkon) do nabycia w kasie kina “Galaktyka” oraz w sekretariacie SCK ( DK SCK II piętro pok. nr 15).

Cracow Brass Quintet działa w oparciu o tradycję takich zespołów jak Canadian Brass Quintet, German Brass czy London Brass. Zespół tworzą młodzi muzycy pracujący w Filharmonii Krakowskiej i NOSPR w Katowicach. Adam Szymczyk i Michał Warzecha - trąbki, Paweł Dziewoński - róg, Paweł Cieślak - puzon i Jakub Urbańczyk - tuba. W repertuarze kwintetu znajdują się utwory z epoki renesansu przez barok aż do muzyki współczesnej. Są to zarówno transkrypcje znanych arcydzieł jak i mistrzowsko napisane utwory na kwintet blaszany. Dużym zainteresowanem w repertuarze Kwintetu cieszy się jazz i utwory z pogranicza jazzu. Poza działalnością koncertową CBQ bierze udział w koncertach charytatywnych, warsztatach, nagraniach i lekcjach pokazowych. W 2005 roku CBQ otrzymal druga nagrode na VII Ogolnopolskim Konkursie Zespolow Kameralnych w Warszawie.

Ryszard Haba urodził się w Krakowie. W 1989 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. W 1988 roku został zaangażowany jako perkusista do orkiestry Filharmonii Krakowskiej, a od 1996 pełni w niej rolę pierwszego kotlisty. Jest również kierownikiem grupy perkusyjnej w tejże orkiestrze. Ma na swoim koncie dwa polskie prawykonania koncertów na perkusję i orkiestrę Bertholda Hummla i Josepha Schwantnera, oraz jedno światowe Muzyki na smyczki i marimbę Natana Wrighta Shirleya. W ramach Krakowskiego Duetu Perkusyjnego wraz z Tomaszem Sobańcem dokonali prawykonania Koncertu na dwie perkusje i orkiestrę Marka Stachowskiego. Prowadzi ożywione życie koncertowe jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy. Współpracuje z Leszkiem Długoszem. Koncertuje z wieloma orkiestrami m.in. z Capellą Cracoviensis, Symfonią Varsovią, Synfoniettą Cracovią, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.

Lindsay Davidson studiował w Reid School of Music na Uniwersytecie Edynburgskim. W historii gry na dudach jest pierwszą osobą na świecie, która ukończyła studia muzyczne w tym kierunku. Program studiów został specjalnie stworzony dla niego. W 1996 roku ukończył studia podyplomowe na wydziale kompozycji i komputerowej syntezy dźwięku. Wkrótce potem rozpoczął działalność pedagogiczną i koncertową prowadząc wiele zespołów oraz zakładając szkołę muzyczną, w której wprowadził nowy program i system nauki gry na dudach. Szkoła ta otwarła filie w USA i Australii. Wygrał wiele nagród w konkursach solowych oraz zespołowych; Jednak najważniejszym elementem jego działalności jest komponowanie utworów na dudy i tworzenie takiego repertuaru dla wykonawców, który znalazłby swoje miejsce w tradycji muzyki klasycznej. Napisał około pięciuset utworów, w tym ponad sześćdziesiąt na dudy i różne zespoły od kwartetu smyczkowego do orkiestry symfonicznej, m.in. dwa koncerty na dudy i orkiestrę.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!