REKLAMA
     
REKLAMA

 

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Kalendarz

2017-05-20

Noc Muzeów - skansen Kolbuszowa

Miejscowość:Kolbuszowa
Rodzaj imprezy:wieczornica
Wstęp:-Noc Muzeów to święto kultury poświęcone malarstwu i teatrowi. We wnętrzach spichlerza i kościoła na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej widzowie przeniosą się do świata wypełnionego najczystszym pięknem!


W sobotę, 20 maja, o godz. 19.00 skansen w Kolbuszowej zaprasza do spichlerza z Bidzin, w którym będzie się można zatopić w niesamowitych płótnach Wojciecha Trzyny – artysty, dla którego głównym nurtem zainteresowań pozostaje malarstwo sakralne. Inspirują go przedstawienia Ostatniej Wieczerzy, scen pasyjnych, postaci Madonny z Dzieciątkiem, świętych i patronów kościoła, wizerunek Chrystusa Frasobliwego czy przydrożne kapliczki, które także zdobią skansenowski pejzaż. Wojciech Trzyna uprawia również grafikę, rysunek i ilustrację. W skansenie będzie można zobaczyć ponad 30 jego płócien.Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Natomiast o godz. 20.30 we wnętrzu XIX-wiecznego kościoła pw. św. Marka widzowie obejrzą jeden z najważniejszych spektakli ubiegłego roku – "Podróż" Teatru Przedmieście. Przedstawienie i jego twórców uhonorowano wieloma prestiżowymi nagrodami. Scenariusz został napisany według fragmentów powieści Tomasza Manna „Józef i jego bracia”. Punktem wyjścia opowieści jest fragment biblijnej Księgi Rodzaju, choć Mann przy jej pisaniu korzystał także z apokryfów, interpretacji gnostyckich, a nawet teozoficznych.Aneta Adamska – reżyserka tego niezwykłego spektaklu – wyznała, że historia  biblijna Józefa i jego braci ożywa, stając się legendą innego niż dotąd rodzaju. Przedstawienie jest kameralną opowieścią o odkrywaniu własnego powołania, o podróży w głąb siebie, o zagubionej bliskiej relacji z Bogiem.

W tym dniu od godz. 18.00 wstęp do skansenu za symboliczną złotówkę!hm
 

 

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 

REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Kwiecień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!