REKLAMA
     
REKLAMA

 

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Kalendarz

2017-08-20

XX Mielecki Festiwal Muzyczny: koncert ADAMA BAŁDYCHA end HELGE LIEN TRIO

Miejscowość:Mielec
Rodzaj imprezy:koncert
Wstęp:-W ramach XX Mieleckiego Festiwalu Muzycznego z koncertem wystąpi skrzypek Adam Bałdych. Artyście towarzyszyć będzie norweska formacja Helge Lien Trio. Wydarzenie 20 sierpnia, bilety już w sprzedaży.

Adam Bałdych jest dziś jednym z najważniejszych skrzypków jazzowych na świecie, zdobywcą niemieckiej nagrody Echo Jazz - najważniejszej nagrody niemieckiego przemysłu muzycznego. Od roku 2009 związany z prestiżowym wydawnictwem ACT. Koncertuje na całym świecie, współpracując m.in. z Iro Rantalą, Yarnem Hermanem, Larsem Danielssonem, Leszkiem Możdżerem czy NDR Big Band.

„Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego" - pisał o nim Ulrich Olshausen na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung. Bałdych na nowo definiuje możliwości skrzypiec. Jego kompozycje natchnione są polskim charakterem, ale nawiązują do współczesnych trendów. Bałdych przez krytyków nazywany jest jednym z najważniejszych talentów europejskiej sceny jazzowej. Publiczność ceni go za osobowość, wizerunek, świeże spojrzenie na muzykę.

Wyrzucony ze szkoły muzycznej za niepoprawne zachowanie i jazzowe aspiracje parę lat później zdobywa stypendium w prestiżowym Berklee College of Music oraz kończy Akademię Muzyczną w Katowicach z wyróżnieniem. Już jako 15-latek potrafił urwać się ze sprawdzianu z biologii, aby wsiąść w pociąg, a wieczorem grać w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu dla 3000 osób zebranych na festiwalu Wrocław Jazz.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Jest laureatem praktycznie wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce. Grywał na największych festiwalach w kraju (JVZ Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days) oraz za granicą (Montreux Jazz Festival, London Jazz Festival, Jazz Baltica, JAK ART).

„Bridges” to szósty album autorski polskiego skrzypka jazzowego Adama Bałdycha. Artysta nagrał go we współpracy z norweskim zespołem Helge Lien Trio. Album ukazał się 28 sierpnia 2015 wydany przez niemiecką firmę fonograficzną ACT Records. Jazz przeplata się tu z elementami folku i współczesnej muzyki pop. Na albumie znajduje się interpretacja utworu „Teardrop" grupy Massive Attack.

Najnowszy album Adama Bałdycha to gotowa jazzowa ścieżka dźwiękowa do filmu. Najlepiej takiego, którego akcja rozgrywa się na polskiej wsi, bowiem polski folklor z pewnością był jedną z ważnych inspiracji – napisał jeden z krytyków.

 Od początku swojej kariery Adam Bałdych stara się łamać bariery wiolinistyki i wyznaczać dla niej nowe ścieżki. Zaciera granice między jazzem, muzyką poważną i współczesnym światem dźwięków, który go otacza i inspiruje. Do współpracy przy kolejnych projektach zaprasza wyjątkowych artystów, którzy swoją osobowością poszerzają granice jego muzyki.

Najnowszy projekt „BRIDGES” współtworzony jest wraz z norweskim zespołem Helge Lien Trio i realizuje cykl kompozycji napisanych przez Adama Bałdycha w 2014 roku specjalnie dla tego składu. „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem stworzyć swoją nową płytę w towarzystwie Helge, Frode i Per Oddvara, którzy są niezwykłymi artystami i nadali mojej muzyce cech swoich pięknych osobowości. Dziękuję im za to!”.

„W hałaśliwym świecie, który mnie otacza, odkryłem ciszę jako lekarstwo. Balansując na granicy dźwięku, znalazłem nowe możliwości kreacji swojej muzyki – mówi artysta. - W takim stanie świadomości, mogłem sięgać w głąb siebie, wsłuchując się w swój naturalny głos. Mówi się: są rzeczy, o których można powiedzieć jedynie szeptem”.

Album „BRIDGES” nagrany z norweskim trio to już trzecia płyta Adama Bałdycha nagrana dla prestiżowej wytwórni ACT Music. Album nagrany został w Hansa Studios w Berlinie w dniach 13-15.03.2015. Okładkę albumu tworzy obraz autorstwa Wilhelma Sasnala „A Bridge”.

Album „BRIDGES” ukazał się nakładem ACT Music 28 sierpnia 2015 roku.

m


 

 

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!