REKLAMA
     
REKLAMA

 

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Kalendarz

2017-10-14

Zawody latawcowe „Startuj Latawcem”

Miejscowość:Mielec
Rodzaj imprezy:event
Wstęp:-Modelarnia „IKAR” działająca przy Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu zaprasza bardzo gorąco na lotniczą  imprezę plenerową pod nazwą „Startuj Latawcem”.

Impreza obejmować będzie „Otwarte Mistrzostwa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej ODEK Latawców skrzynkowych i płaskich”, działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu.  Impreza  odbędzie się sobotę, 14 października na terenach MOSiR. Start o godzinie 15:00. Zbiórka przy samolocie ISKRA.

Wystartować w zawodach może każdy, wystarczy zrobić latawiec i przyjść na tereny MOSIR. Do rywalizacji zapraszamy wszystkich miłośników modelarstwa i lotnictwa. Wszystkie zgłoszone do rywalizacji latawce będą oceniane w pięciu kategoriach:  wizualne wrażenie, w locie, sędziowie będą brać pod uwagę również pomysłowość, rozwiązania konstrukcyjne, estetykę wykonania.  Następnie wszystkie latawce oceniane będą w locie: stateczność, efekt wizualny, efekty specjalne takie jak: zrzuty i fotografowanie.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Suma punktów w tych wszystkich  kategoriach zadecyduje o zwycięstwie.  Na imprezę można przynieść latawiec gotowy, kupiony w sklepie i wystartować z nim w części konkursowej,  jednak w tym przypadku takie  latawce nie będą punktowane ze względu na staranność wykonania jak również pomysłowości i rozwiązania konstrukcyjne. W zawodach nie będzie oceniana wysokość, na jakiej latawce będą się wznosić. Organizatorzy dla najlepszych uczestników przewidzieli nagrody.  Młodzi modelarze z modelarni IKAR już od dawna robią swoje latawce na zawody, niektóre z nich są już nawet gotowe. 

- Mamy nadzieje, iż impreza się uda. Co roku na naszych zawodach dopisywała nie tylko pogoda ale przede wszystkim zawodnicy i widzowie. Zapraszamy szczególnie tych ostatnich na pewno będzie na co popatrzeć. Przekonać się o tym mogli widzowie i uczestnicy wcześniejszych  edycji mistrzostw - zawodów „Startuj Latawcem” – przekazuje Ewelina Sieroń, kierownik SDK.

Program imprezy, jak również jej termin, ze względu na warunki atmosferyczne może ulec zmianie -  jeśli będzie padał deszcz lub wiał bardzo silny wiatr uniemożliwiający starty i loty latawców drugim terminem mistrzostw będzie niedziela 15  października godzina 15:00.

Na najlepszych zawodników przewidziano nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ODEK i MSM w Mielcu.

m


 

 

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 

REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!