REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Literatura

W Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyła się druga, po promocji warszawskiej 25 listopada 2015 r., promocja tomiku „chiaroscuro” Withkacego Zaborniaka – mielczanina, przyjaciela Grupy Literackiej „Słowo” przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, przebywającego od ponad dwudziestu lat w Grecji. Podczas kameralnej jej uczestnicy mieli możność zapoznania się z dorobkiem autora, który po tomiku „Piętno umęczonej ziemi”(2012) wydał, w roku bieżącym, wspomniany tomik w wydawnictwie Fundacji Duży Format w Warszawie. 

Uroczystość otworzyła, z ramienia współorganizatora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, Ewa Salamaga, a prowadził całość Zbigniew Michalski – prezes Grupy Literackiej „Słowo”. 

Rozpoczął ją, przyjaciel autora z lat młodości, Andrzej Szęszoł, znany mielecki bard, dwoma piosenkami ze swego repertuaru: Kolęda 80, Józek Wiatr. Za znakomity występ podziękował mu Zbigniew Michalski, wręczając wiązankę kwiatów. 

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Bardzo ciekawa, odkrywająca wielość znaczeń tytułu tomiku, była recytacja w wykonaniu Marii Orłowskiej i Stefana M. Żarowa. Za ciekawe jej wykonanie podziękował wykonawcom sam autor. 

W bardzo swobodnej wypowiedzi zaprezentował także swoją  poezję i odczytał kilka wierszy ze swego tomiku. Podziękowali mu za udział i zaprezentowanie tomiku: prowadzący i przedstawicielka MBP. 

Podczas promocji odnalazło się kilkoro bardzo dawnych znajomych, odbyła się także zwyczajowa sesja fotograficzna. Dociekliwa wymiana opinii, z zadawaniem wielu wnikliwych pytań autorowi tomiku, odbyła się jako ostatni akcent tego ciekawego spotkania.m
Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!