REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

LiteraturaMałgorzata Mikina - członkini TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu i należącej do niego Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” wydała swój debiutancki tomik „W dobre jutro”, który został wydany dzięki wsparciu finansowemu TMZM.

Promocja tomiku odbyła się 1 grudnia 2017 roku. Spotkanie rozpoczął prezes TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu Janusz Chojecki, który powitał bohaterkę spotkania, jej rodzinę i wszystkich zebranych. Wyraził on radość z faktu, że kolejna osoba należąca od kilku miesięcy  do MGL „Słowo” TMZM, wydała w tym roku książkę poetycką, po czym oddał głos prezes MGL Aleksandrze Pigule, która przedstawiła Małgorzatę Mikinę zarówno jako dobrze zapowiadającą się poetkę oraz swoją przyjaciółkę.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

Aleksandra Piguła rozpoczęła prezentację Małgosi jej wierszem „To” oddającym najlepiej moment, w którym się znalazła cyt. „To co wczoraj wydawało się niemożliwe dziś nabrało kolorów tęczy otoczona nadzieją na lepsze jutro z uśmiechem na twarzy idę w stronę słońca”. Przemysław Pawłowski zaśpiewał jeden z wierszy Bolesława Leśmiana,  a „W dobre jutro” Małgorzaty Mikiny wprowadziły wszystkich Maria Orłowska i Elżbieta Mikina. Po kolejnym  utworze  muzycznym prezes Janusz Chojecki i Aleksandra Piguła pogratulowali Małgorzacie debiutanckiego tomiku, a autorka podziękowała prezesowi TMZM za wsparcie finansowe, dzięki któremu tomik „W dobre Jutro” mógł ujrzeć światło dzienne.

Odpowiadała na liczne pytania dotyczącej genezy powstawania wierszy i sposobu ich  pisania. Występująca w roli recytatorki mama Małgosi nie kryła dumy i zadowolenia z poetyckiego debiutu córki. Podróż „W dobre jutro” zakończyła się wspólnym zdjęciem, a Małgorzata Mikina zapewniła, że to dopiero początek jej podróży w dobre jutro z poezją.

Na promocji obecni byli:  prezes TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu Janusz Chojecki, prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” Aleksandra  Piguła, wiceprezes MGL „Słowo” Teresa Pyzik, członkowie Grupy: Jan Stępień, Ewelina Łopuszańska, Wanda Ludian, Danuta Rusin, występujące w roli recytatorów Maria Orłowska - wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Mieleckiego oraz mama Małgorzaty -  Elżbieta Mikina, rodzina i przyjaciele autorki oraz  liczni sympatycy poezji.

W roli wokalisty i instrumentalisty wystąpił  znany w mieleckim środowisku muzycznym Przemysław Pawłowski.

k

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!