REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Ośrodki

Obecnie w Jadernówce oglądać można wystawę „Zapis socjologiczny” autorstwa wybitnej polskiej fotograf – Zofii Rydet. To monumentalna dokumentacja ludzi i miejsc. W miniony piątek odbyło się spotkanie przybliżające postać artystki.

Zofia Rydet „Zapis socjologiczny” tworzyć zaczęła w 1978 roku. Artystka dokumentowała mieszkańców wsi miast, powstałe w różnych rejonach Polski oraz za granicą. Ale to nie jedyny cykl, jaki powstał ze zdjęć Zofii Rydet. Przez właściwie całe życie swojej fotograficznej działalności, artystka wykonała tysiące zdjęć, które kataloguje i udostępnia Fundacja im. Zofii Rydet w Krakowie - Maria Augustyńska i Zofia Augustyńska-Martyniak.

Jej przedstawicielki – rodzina Zofii Rydet, w piątek przyjechały do Mielca, by przybliżyć jej twórczość i opowiedzieć o jej życiu. – Od trzech tygodni Mielec ma szczęście podziwiać znakomitą wystawę zofii Rydet „Zapis socjologiczny”. Dzisiaj poznamy postać autorki zdjęć i historie tego zbioru, który jest pełen tajemnic odnośnie swoich losów i przetrwania – mówił Janusz Halisz, kustosz Jadernówki.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 - Jesteśmy rodzinną fundacją, którą założyła moja mama po śmierci cioci. Rodzice zebrali zdjęcia Zofii Rydet – mówiła Zofia Augustyńska-Martyniak. – Zofia Rydet była kobietą nowoczesną. Była niezależna, dzięki temu, że miała silny charakter.

Zofia Rydet brała udział w licznych wystawach, otrzymała też kilka nagród i wyróżnień za swoje zdjęcia. Zostawiła po sobie ogromne archiwum, które ukazuje różne tematy – to portrety, zdjęcia domów czy inwentaryzacja znaków. Artystka podkreślała, że w swoich zdjęciach przedłuża życie tych, których uchwycił jej aparat. W jej twórczości widać pewną fascynację przemijaniem.

Piątkowe Opowieści Muzealne to pokaz filmowy – dokumentu ukazującego postać Zofii Rydet, rozmowa z nią i towarzyszenie jej podczas pracy. W drugiej części spotkania Zofia Augustyńska-Martyniak przybliżała biografię Zofii Rydet, jej podejście do życia i twórczości.

Samą wystawę oglądać można w Jadernówce do 31 grudnia.

m

 

 

 


 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!