REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

 

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Ośrodki- Miło nam poinformować, iż zaczynamy jedenasty sezon warsztatów artystycznych dla dorosłych jakie nieprzerwanie od 2007 roku organizujemy specjalnie dla Państwa w naszym domu kultury – przekazuje Ewelina Sieroń, kierownik SDK.

W tym roku oprócz sprawdzonych i cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem  warsztatów malarskich SDK przygotowało dwie nowości: eksperymentalne formy artystyczne dla dorosłych i działania intermedialne dla młodzieży.

MALARSTWO (dorośli)
Co to jest dominanta i ujęcie całościowe? Czym rozcieńczyć farbę olejną? Czy tylko budowlaniec używa szpachelki? Jaka jest kolejność nakładania farb podczas malowania na szkle? Po odpowiedzi na te i wiele innych pytań SDK zaprasza na warsztaty malarskie dla dorosłych!

Wykorzystanie różnorodnych materiałów i technik zapewni uczestnikom poznanie szerokiego spektrum możliwości wyrazu jakie daje malarstwo, a także dowiedzieć się ile funkcji potrafi spełniać wytwór artystyczny z tego gatunku.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Podczas trzygodzinnych sesji, które odbywać się będą co drugi tydzień, uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami z zakresu realizowanych projektów i wykonają ćwiczenia, które pozwolą im nie tylko kreatywne spędzić czas, ale odkryć nowe obszary działań artystycznych.

Początkujących i zaawansowanych SDK zaprasza na siedmiomiesięczny cykl zajęć jakie odbywać się będą zawsze w co drugi poniedziałek, w sali plastycznej w budynku Spółdzielczego Domu Kultury MSM w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 13A, w godzinach: 16:30 – 19:30.

EKSPERYMENTALNE FORMY ARTYSTYCZNE (dorośli)

Uczestnicy warsztatów budować będą swą świadomość twórczą i pracować nad ekspresją oraz kreatywnym procesem realizacyjnym.

Zaczynając od rysunku i zagadnień takich jak: proporcja, akt, szybki szkic przy użyciu ołówka, tuszu, kredki. Poprzez malarstwo - martwą naturę oraz modela. Skończywszy na grafice warsztatowej, która przybliży uczestnikom tajniki metod drukarskich w artystycznym i użytkowym wydaniu.

W trakcie zajęć odbywających się co drugi tydzień, przez 3 godziny postaramy się wspólnie znaleźć nieszablonowe rozwiązania dla zadanych problemów. Na te warsztaty zapraszamy we  dwa wtorki   miesiąca ( co drugi wtorek)  do sali plastycznej w budynku Filii nr II Spółdzielczego Domu kultury MSM w Mielcu przy ul. Botanicznej 2 a na osiedlu Szafera.  w godzinach: 16:30 – 19:30

„INSPIRACJE” (dorośli)

Wśród propozycji warsztatowych SDK nie może zabraknąć lubianych i sprawdzonych propozycji jakimi są niewątpliwe „INSPIRACJE”. - Zapraszamy wszystkich miłośników szeroko pojętego rękodzieła na kolejną edycję cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem warsztatów pod hasłem „Inspiracje”, na których uczestnicy zajmują się głównie realizacjami z obszaru sztuki użytkowej, ale nie tylko – zachęca Ewelina Sieroń.

Jak zwykle uczestnicy będą mieli możliwość poznania wielu ciekawych technik artystycznych. Różnorodny program gwarantuje, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Oprócz malowania na szklanej tafli oraz tkaninie, zdobienie przedmiotów codziennego użytku - lnianych toreb, filiżanek, doniczek i abażurów - w niecodzienny sposób. Eksperymenty z włóczką i sznurkiem, czyli zaplatanie makramy i tkanie łapacza snów. Linoryt i druk na materiale. Ponadto, tworzenie niewielkich designerskich gadżetów przy użyciu prostych form ceramicznych z mas nie wymagających wypalania w piecu. Te warsztaty  odbywać się będą zawsze w  co drugi poniedziałek, w sali plastycznej w budynku Spółdzielczego Domu Kultury MSM w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 13A, w godzinach: 16:30 – 19:30

DZIAŁANIA INTERMEDIALNE (młodzież)

To warsztaty skierowane do młodzieży w wieku 15-19 lat , odbywające się co drugi piątek w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13A, w godzinach 16:30 – 19:30.

Warsztaty o charakterze eksperymentalnym, konceptualnym, które przede wszystkim mają na celu pokazać młodym ludziom, że sztuka to nie tylko rysunek czy malarstwo i wielogodzinne stanie przy sztalugach spędzone na kopiowaniu mistrzów. To nierzadko przygoda na całe życie. Pasja, będąca ciągłym poszukiwaniem nowych środków dla wyrazu własnej kreatywności. Niekończący się proces samodoskonalenia. Przenikanie się przestrzeni galeryjnej i miejskiej. Publicznej i prywatnej. Mieszanie tradycji z nowoczesnością. Zabawa kontekstem i formą. Odrzucenie schematów.

Założeniem programowym zajęć jest interdyscyplinarna aktywność z pogranicza różnych dziedzin sztuki, a w jej ramach łączenie dźwięków z rysunkiem, malarstwem, fotografią, a nawet poezją. - Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby sprawdzić się w niekonwencjonalnej roli artysty – dodaje Ewelina Sieroń.

Warsztaty uruchomione zostaną jak tylko zbierzemy odpowiednią ilość osób w poszczególnych grupach… Dokładne terminy spotkań  warsztatowych do końca całego cyklu - czyli do maja 2018,  przekażemy uczestnikom na pierwszym spotkaniu organizacyjnym.

Wszelkich informacji o warsztatach uzyskać można telefonicznie 17 585 21 02, od poniedziałku do czwartku w godzinach 12:00 – 15:00.

k

 

 


Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!