REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Wystawy

Akwarelista Krzysztof Ludwin prezentuje swoje interesujące prace w mieleckiej Galerii I SCK.

Artysta pochodzi z Krakowa, tam się urodził, kształcił i obecnie pracuje jako wykładowca w Instytucie Projektowania Architektonicznego w Zakładzie Architektury Przemysłowej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Ludwin jest znanym w kraju akwarelistą. Ale też jego prace były prezentowane m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Danii, czy Belgii.

Do Mielca trafił po namowie Edwarda Kociańskiego z mieleckiego Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej. - Dziękuję Edwardowi, że tu mnie ściągnął. Zachęcił mnie tą salą. Jak patrzę na tę salę to sobie myślę, że nawet w Krakowie nie ma takiej. Przyjemnie tutaj przyjechać – mówił Ludwin podczas wernisażu mieleckiej wystawy w piątkowy wieczór, 13 kwietnia. W Galerii I Samorządowego Centrum Kultury zgromadziło się wtedy kilkadziesiąt osób. To dopiero trzecia prezentacja po kosztownej modernizacji Galerii i nadal robi ona zwiedzających spore wrażenie.

Wystawę warto zobaczyć, bo tak bogatą prezentację świetnych akwareli nieczęsto można spotkać. Tym bardziej, że nie są to prace fotorealistyczne.  - Moja akwarela nie jest taka. Bardzo dużo malarzy tworzy takie dokładne, fotorealistyczne. Jest nawet dowcip z tym związany. Przechodzi baca halą, siedzi tam turysta i tworzy dokładnie tę akwarelkę. Baca patrzy i mówi „To się musi ktoś bardzo namęczyć, jak nie ma aparatu fotograficznego” – żartował Ludwin.

Artysta wernisaż wykorzystał przede wszystkim by opowiedzieć o samej technice akwareli. A jest w tym fachu cenionym nie tylko specjalistą, ale także instruktorem. Wydawał już swoje książki tłumaczące jak malować akwarelą.

- Akwarelą każdy z nas się zajmował w przedszkolu. Tylko, że ja poszedłem do przodu. Pasja ta zaczęła się też od momentu, w którym okazało się, że można w ten sposób zarobić na życie. Kolegom w Krakowie na Bramie Floriańskiej można było zostawić parę akwarel, nagle jakiś pijany Jugosłowianin kupił dziesięć prac i w ten sposób się zarabiało na pół roku studiów. Sama technika ma prawie 2 tysiące lat, zaczyna się w Japonii i w Chinach. W Europie zaczęła się w Anglii.  Architekci wykorzystywali natomiast akwarele do wizualizacji swoich projektów. Mówi się, że akwarela jest techniką narodową architektów – opowiadał, między innymi Ludwin, zresztą też architekt.

Prace Ludwina, przedstawiające pewien przekrój jego twórczości – choć sam artysta zaznacza, że nie z pewnością nie jest to rodzaj inwentaryzacji jego prac – sceny z klimatycznych miejskich uliczek, ale też i portrety, zaciekawiły mocno zwiedzających. Mielczanie dopytywali artystę o okoliczności powstawania poszczególnych dzieł, ale i też o samą technikę. Świat akwareli Krzysztofa Ludwina szybko wciągał kolejne osoby…

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WERNISAŻU

Więcej informacji wkrótce.

PC
 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2012-04-14 16:59:46) PT

    Pozdrwoenia od Mielczanina

    O jak miło ! Pozdrowienia dla Pana Krzysztofa z mojej ukochanej uczelni :). Pozdrowienia dla całego zakładu A-25. Szkoda, że nie miałem okazji być na otwarciu.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 

 

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Październik

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!