Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 Ankieta

Wystawy

Małgorzata Drozd -...

Natalia Talarek prezentuje malarstwo, Małgorzata Drozd – Witek malarstwo i grafikę. Obie wystawy znalazły się w Galerii I Domu Kultury SCK.

Wystawy, a faktycznie jedna wspólna wystawa, została otwarta w piątek. Na wernisaż przyszło kilkadziesiąt osób. Galeria I Domu Kultury SCK została podzielona na dwie części. W pierwszej można znaleźć prace Małgorzaty Drozd – Witek.

To łańcucianka. W 2002 roku ukończyła studia na Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego w Pracowni Malarstwa profesor Ireny Popiołek – Rodzińskiej oraz w Pracowni Grafiki profesora Andrzeja Pietscha, uzyskują dyplom z wyróżnieniem. – Od lutego 2003 pracuje w Zakładzie Malarstwa obecnego Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na stanowisku asystenta – dodawał Marek Skalski, dyrektor Domu Kultury SCK, który tradycyjnie prowadził wernisaż. Przekazywał także, że prace Małgorzaty Drozd – Witek już były w Mielcu pokazywane, na wystawach rzeszowskiego środowiska akademickiego.

Natalia Talarek jest mielczanką. Studiuje na V roku na wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. – Zajmuje się malarstwem, litografią, grafiką edytorską i ilustracją, także dziecięcą, której poświęciła nawet swoją pracę magisterską – przedstawiał artystkę Skalski.

- Malując nie myślę. Maluję zapachem, dotykiem i dźwiękiem. Przekładam je na kolory, tony, temperatury i rytmy. Malowanie to dla mnie taniec, kiedy gubię rytm nie mogę zrobić nic dobrego. Żałuję, że malarstwo może jedynie ewokować dźwięki, a nie jest samą muzyka, wybuchającą kolorowym konfetti, rozpylając w aerozolu pyłowe gamy barwne. Dobrze, że chociaż w sferze werbalnej malarstwo i muzyka się dotykają – opisuje swoją twórczość Natalia Talarek.

Wystawa czynna będzie do końca lipca.

hej
 

Komentarze
dodaj komentarz


Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
  

 

Facebook

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Twórcy


 PROMOWANE LINKI!   Chcesz zamieścić tutaj link do TWOJEJ STRONY? Napisz na !


Mielec Reklama  |   Mielec Ogłoszenia  |   Mielec Sport  |   Mielec Imprezy  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Apteki Mielec  |   Mielec Pizza   |   Mielec Praca 

 
 
 
 
 
 
 
 

  Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2013 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!