REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

Wystawy
Stowarzyszenie Kulturalne Jarte przygotowało wernisaż wystawy Macieja Pisuka „Fotografie z Brzeskiej”. Otwarcie ekspozycji odbyło się w Galerii przy ul. Chałubińskiego 6
. Wystawa potrwa do 15 września.

Galeria Jarte zaprosiła Macieja Pisuka, fotografa z Warszawy, który tak naprawdę jest bardziej  scenariopisarzem i to nie byle jakim. Napisał scenariusz m.in. do szeroko nagradzanego filmu „Jesteś Bogiem”.

- Wystawa powstawała na warszawskiej Pradze. Maciej wpadł swego czasu w depresję, stracił pracę, wyprowadził się na Pragę do tańszego mieszkania. Tam musiał sobie jakoś poradzić – przedstawił historię wystawionych fotografii Kuba Michoński ze Stowarzyszenia Jarte.

-  Na początku Maciejowi ciężko było wyjść z łóżka, nigdzie nie wychodził. Dopiero po pewnym czasie nastąpił przełom. Gdy zaczął spacerować po okolicy, zawsze miał ze sobą mały aparacik. W końcu trafił na ulicę Brzeską, gdzie znalazł akceptację – opowiadał Michoński.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


- Ulica Brzeska jest bardzo specyficzna – to z powozu niczym się nie wyróżniająca kamienica, natomiast z tyłu Brzeskiej są wewnętrzne podwórka połączone w jeden ciąg. Maciej spotkał tam ludzi, z którymi się zaprzyjaźnił i utożsamiał. Maciej zaczął fotografować, stał się jakby niewidzialny dla innych, ale dla ludzi z Brzeskiej stał się po prostu kumplem – mówił.

- Ci ludzie z czasem prosili go, by robił im zdjęcia na ślubach, chrzcinach, przy różnych okazjach. Maciej robił te zdjęcia, ale ich nie wywoływał – oprócz tych, o które mieszkańcy go prosili – powiedział na wernisażu Michoński.

- W pewnym momencie zaczął wywoływać te zdjęcia i okazało się, że to bardzo dobry materiał. Prace zaczął pokazywać na wystawach. Gdy zaczęło być o tym głośno, część osób się od niego odwróciła – mówił Kuba Michoński jako przykład podając zdjęcie kobiety z plakatu, która zerwała z nim kontakt – powiedział.

- Te zdjęcia mają wartość artystyczną, ale pytanie czy ona jest tak jednoznacznie moralna? Każdy musi sobie odpowiedzieć na to pytanie – dodał.

Ze słowami Kuby Michońskiego nieco nie zgodził się Krzysztof Gładysek, prezes Stowarzyszenia Jarte. - Kuba powiedział to, co mówi autor tych zdjęć. Mieliśmy przyjemność brać udział w zajęciach z Pisukiem. Wysłuchiwaliśmy bezpośredniego jego opowieści. Ja do dzisiaj mam wrażenie, że on nie był do końca szczery, że dosyć dużo z tego co mówił, było naciągane, zbudowane po tym, jak zrobił te zdjęcia. Nie do końca wierzę w jego depresję i te opowieści, co jednak nic nie ujmuje tym zdjęciom, bo są one fantastyczne – powiedział Krzysztof Gładysek.

Maciej Pisuk (1965)
Z zawodu scenarzysta (PWSFTv i T w Łodzi) – autor m.in. scenariusza głośnego filmu „Jesteś bogiem” oraz realizacji Teatr TV „Gwiazdy i los człowieka”. Fotografią zajmuje się od 10 lat. Członek Agencji Fotograficznej „Forum”. W 2008 r. zajął I miejsce w kategorii Fotoreportaż – Ludzie/Osobowości (Photojournalism Non-Pro – People/Personality) na PX3 Prix de de la Photographie Paris 2008 Photo Competition. Ostatnio otrzymał nagrodę Portfolio Award na Stockholm Photography Week 2012.

Wystawa potrwa do 15 września. Wystawa jest współfinansowana przez Gminę Miejską Mielec.

ks

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!