REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Ankieta

WystawyW Galerii ESCEK  do 29 października będzie można obejrzeć obrazy Edwarda Kociańskiego.

„Body art” – wystawa malarstwa Edwarda Kociańskiego.
Galeria ESCEK Domu Kultury SCK;
Czas: 6 – 29 października, Wstęp wolny
Wystawa Edwarda Kociańskiego przygotowywana w Galerii ESCEK jest już trzecią indywidualną wystawą w Domu Kultury SCK, ale pierwszą o jednorodnej tematyce. - Po raz pierwszy spotkały się na tej wystawie malarskie akty z mojego dorobku artystycznego. Pokazuje to, jak bardzo zakorzeniony jestem w malarstwie figuratywnym – opowiada Edward Kociański. - Każde z tych dzieł to opowieść o ciele ludzkim. Bohaterowie moich obraz to osoby delikatne, nieśmiałe, w pozach odważnych, uchwycone jak gdyby przez dziurkę od klucza. Często na obrazach pojawia się jabłko, owoc symbolizujący grzech lub będący znakiem witalności czy zdrowia.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 - Postacie maluję jako ślad, zapis atrakcyjności młodego ciała. Nie zapominam też, że nieodwołalnie ta cecha zostanie kiedyś utracona. Nasza forma cielesna, już tak niedoskonała w wyniku przemijania, jest dla mnie równie ważnym tematem. Ciało jest dla mnie też pretekstem do rozwiązywania na płaszczyźnie płótna problemów kolorystycznych. Chcę przekraczać realizm fotograficzny. Uważam, że wyrazisty, soczysty kolor wyostrza, pobudza nasze zmysły. Jednakże jaskrawość malowanych ciał skrywa ich nieraz dramatyczne wnętrze – dodaje malarz.

Wernisaż wystawy, z udziałem kilkudziesięciu gości, odbył się wieczorem 6 października. Artysta zadbał by otwarcie jego wystawy różniło się od wielu podobnych wydarzeń w Galerii ESCEK. Rozpoczęło się od prezentacji tancerki jednej z grup tańca współczesnego SCK w Mielcu, którą uzupełniły wizualizacje i krótki film pokazujący jak Kociański tworzy swoje obrazy.Edward Kociański – urodzony w 1960 r. w Mielcu. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie-1986. Dyplom z grafiki pod kierunkiem profesor Danuty Kołwzan- Nowickiej. Uprawia rysunek, grafikę i malarstwo.

Członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Przemyślu i prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej w Mielcu. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw zbiorowych. Jego prace wystawiano m.in. na Ukrainie, we Francji, na Węgrzech, Słowacji, w Niemczech. W Polsce obrazy artysty wystawiano w wielu miastach Warszawa, Lublin, Krosno, Przemyśl, Krasiczyn, Rzeszów, Mielec, Dukla, Strzyżów, Stalowa Wola, Tarnów, Kolbuszowa, Łańcut. Miał 18 indywidualnych wystawa (Mielec, Dukla, Przemyśl, Rzeszów, Bełchatów, Kraków, Lohne-Niemcy, Pieniężno, Szymbark, Dębica, Radom, Tarnobrzeg). Od kilku lat uczestniczy w Międzynarodowym plenerze w Kolbuszowej. Jest finalistą ,,Obrazu roku" Art&Business (2001 r.), w 2006 zdobył III nagrodę w Ogólnopolskim Przeglądzie Pedagogów Plastyki, w 2007 - nagrodę marszałka Województwa Małopolskiego na Międzynarodowym Biennale Twórczości pedagogów w Tarnowie.  Był nagrodzony przez prezydenta Mielca (1994) i przez Zarząd Województwa Podkarpackiego (2004) za działalność i osiągnięcia na polu artystycznym . W 2010 Edward Kociański otrzymał medal za zasługi dla kultury polskiej.

Artysta jest na co dzień pedagogiem plastyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, prowadzi również autorską pracownię dla dzieci i młodzieży w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

hm

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-10-08 21:13:53) nemo

    nemo

    Nic szczególnego, proste i prymitywnie szkolne malarstwo.Resztę nadrabia nadinterpretacją. Może lepiej by się odnalazł w grafice.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Marzec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Tworzą, piszą, fotografują

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!