REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

Kierowca samochodu jadącego po ulicy Powstańców Warszawy zarejestrował moment gdy tafle lodu uderzyły w jego pojazd.

Nieodśnieżane dachy samochodów mogą sprawiać potężne zagrożenie na drodze. W połowie stycznia na Mazowszu tafla lodu, która spadła z samochodu ciężarowego, spowodowała wypadek z udziałem 6 pojazdów. Dwie osoby zostały ranne. Pod Wieliczką lód oderwany z dachu pojazdu przebił przednią szybę samochodu osobowego powodując obrażenia twarzy u kierowcy.

Niewiele brakło by do podobnego zdarzenia doszło w Mielcu, na ulicy Powstańców Warszawy. Z dachu małego dostawczego samochodu oderwała się tafla lodu, która uderzyła w przednią szybę innego pojazdu. Na szczęście lód po uderzeniu się rozpadł na drobne elementy. Gdyby stało się inaczej, gdyby szyba nie wytrzymała tego uderzenia, to mogłoby dojść do tragedii.
 

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 
To niebezpieczne zdarzenie zarejestrował kierowca samochodu, w który uderzyła tafla lodu, dzięki kamerze zamontowanej na przedniej szybie. Nagranie 29 stycznia 2013 opublikowane zostało w Internecie. Towarzyszy mu apel o odśnieżanie samochodów.

ZOBACZ WIDEO ZAMIESZCZONE W SERWISIE YOUTUBE
hm
 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2013-02-07 13:21:58) yoanna

  Kultura jak w "Modzie na sukces"

  Tak właśnie kierowcy niejednokrotnie lekceważą i łamią przepisy ruchu drogowego.Kolejną plagą na naszych drogach jest lekceważenie przez użytkowników przepisu,który nakazuje sprawdzić działanie oświetlenia zewnętrznego przed każdą podróżą lub ciśnienia w ogumieniu.Nieprawidłowe ciśnienie powoduje odchylenie plam świetlnych na ekranie w płaszczyźnie pionowej(http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/swiatla.html)Sugeruje wyposażyć pojazd w większą ilość kamer(z tyłu oraz z boku).Możnaby wtedy wykrywać i ujawnić większą ilość aktów przestępczych kierujących pojazdami.

 • (2013-02-07 10:59:27) gabini

  kur.wa :D

 • (2013-02-06 15:10:56) majka123

  Ostatnio przeżyłam podobną sytuację, gdy z dachu auta jadącego przede mną odpadła duża tafla lodu. Na szczęście wiatr zepchnął ją do rowu, a na ulicę posypały się tylko niewielkie kawałki lodu. Jest to naprawdę niebezpieczne. Trzeba mieć trochę wyobraźni i przed jazdą odśnieżyć samochód.

 • (2013-02-05 17:03:40) !

  normalka na polskich drogach. dużo jeżdżę i w większości kierowcy w dupie mają przepis mówiący o tym, że pojazd powinien być CAŁY dokładnie oczyszczony. jakbyście widzieli jakie tafle spadają z tirów to jest dopiero zagrożenie dla życia innych. swoją drogą to jak już jest nagranie to pojechałbym za delikwentem i trochę go postraszył żeby następnym razem lepiej przyłożył się do roboty

 • (2013-02-05 16:51:34) stanleypol

  za takie coś powinien śmiało dostać mandat

  a jakby tak trafiło w czlowieka no nie wiem co by się stało

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 

 

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Październik

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!