REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

Kierowca samochodu jadącego po ulicy Powstańców Warszawy zarejestrował moment gdy tafle lodu uderzyły w jego pojazd.

Nieodśnieżane dachy samochodów mogą sprawiać potężne zagrożenie na drodze. W połowie stycznia na Mazowszu tafla lodu, która spadła z samochodu ciężarowego, spowodowała wypadek z udziałem 6 pojazdów. Dwie osoby zostały ranne. Pod Wieliczką lód oderwany z dachu pojazdu przebił przednią szybę samochodu osobowego powodując obrażenia twarzy u kierowcy.

Niewiele brakło by do podobnego zdarzenia doszło w Mielcu, na ulicy Powstańców Warszawy. Z dachu małego dostawczego samochodu oderwała się tafla lodu, która uderzyła w przednią szybę innego pojazdu. Na szczęście lód po uderzeniu się rozpadł na drobne elementy. Gdyby stało się inaczej, gdyby szyba nie wytrzymała tego uderzenia, to mogłoby dojść do tragedii.
 

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 
To niebezpieczne zdarzenie zarejestrował kierowca samochodu, w który uderzyła tafla lodu, dzięki kamerze zamontowanej na przedniej szybie. Nagranie 29 stycznia 2013 opublikowane zostało w Internecie. Towarzyszy mu apel o odśnieżanie samochodów.

ZOBACZ WIDEO ZAMIESZCZONE W SERWISIE YOUTUBE
hm
 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2013-02-07 13:21:58) yoanna

  Kultura jak w "Modzie na sukces"

  Tak właśnie kierowcy niejednokrotnie lekceważą i łamią przepisy ruchu drogowego.Kolejną plagą na naszych drogach jest lekceważenie przez użytkowników przepisu,który nakazuje sprawdzić działanie oświetlenia zewnętrznego przed każdą podróżą lub ciśnienia w ogumieniu.Nieprawidłowe ciśnienie powoduje odchylenie plam świetlnych na ekranie w płaszczyźnie pionowej(http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/swiatla.html)Sugeruje wyposażyć pojazd w większą ilość kamer(z tyłu oraz z boku).Możnaby wtedy wykrywać i ujawnić większą ilość aktów przestępczych kierujących pojazdami.

 • (2013-02-07 10:59:27) gabini

  kur.wa :D

 • (2013-02-06 15:10:56) majka123

  Ostatnio przeżyłam podobną sytuację, gdy z dachu auta jadącego przede mną odpadła duża tafla lodu. Na szczęście wiatr zepchnął ją do rowu, a na ulicę posypały się tylko niewielkie kawałki lodu. Jest to naprawdę niebezpieczne. Trzeba mieć trochę wyobraźni i przed jazdą odśnieżyć samochód.

 • (2013-02-05 17:03:40) !

  normalka na polskich drogach. dużo jeżdżę i w większości kierowcy w dupie mają przepis mówiący o tym, że pojazd powinien być CAŁY dokładnie oczyszczony. jakbyście widzieli jakie tafle spadają z tirów to jest dopiero zagrożenie dla życia innych. swoją drogą to jak już jest nagranie to pojechałbym za delikwentem i trochę go postraszył żeby następnym razem lepiej przyłożył się do roboty

 • (2013-02-05 16:51:34) stanleypol

  za takie coś powinien śmiało dostać mandat

  a jakby tak trafiło w czlowieka no nie wiem co by się stało

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!