Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

Wydarzenia

W ostatni dzień miesiąca - 31 października br. na antenie Programu Pierwszego TVP wyemitowany zostanie odcinek programu „Sprawa dla reportera” poświęcony Młynowi Malinie.

Emisja programu Elżbiety Jaworowicz o podmieleckim młynie to efekt działań byłych pracowników i współpracowników Młyna Malinie, którzy nie mogąc wyegzekwować należnych – ich zdaniem – środków, postanowili nagłośnić sprawę. Pod koniec września zaprosili do Malinia znaną reportażystkę z TVP, by poznała wszystkie wątki związane z działalnością młyna. Pokazywali dokumenty – wyroki sądowe oraz odpowiedzi komorników o braku możliwości wyegzekwowania pieniędzy od przedsiębiorców z Malinia.

Już na etapie realizacji materiału terenowego w Maliniu nie brakowało emocji. Byli pracownicy i współpracownicy firmy mówili o swojej krzywdzie – zarówno finansowej, jak i moralnej, jaka pozostała im po „przygodzie” ze znanym w powiecie mieleckim przedsiębiorstwem. Wizyta Elżbiety Jaworowicz w Maliniu w efekcie była jednak zaledwie pierwszą częścią przygotowania całości materiału. W czwartek 17 października grupa osób uznawanych za pokrzywdzonych zaproszona została do Warszawy, gdzie odbyło się nagranie materiału studyjnego.

Jak relacjonują uczestnicy spotkania w studio przy ul. Woronicza, również tam nie brakowało emocji. Dyskusja grupy mieszkańców Mielca i okolic toczyła się już w gronie ekspertów - m.in. prawników, którzy wskazywali na procedury wynikające z przepisów i konfrontowali je z tym, co dotychczas zrobiono w sprawie ściągnięcia długów Młyna Malinie. W dyskusji – za pośrednictwem połączenia telefonicznego – wziął także udział przedstawiciel Młyna Malinie.

 

 


Dlaczego byli współpracownicy młyna zdecydowali się zaangażować w nagłośnienie sprawy w ogólnopolskich mediach? - Chcemy nagłośnić ten problem chociażby po to, by następni przedsiębiorcy nie dali się oszukać współpracując z tą firmą – mówił jeszcze we wrześniu Arkadiusz Krudys, były pracownik młyna, który od lat toczy sądowe spory z właścicielem firmy. Krudys zainteresował sprawą Elżbietę Jaworowicz, bo – jak twierdzi – tylko nagłośnienie problemu w ogólnopolskich mediach może przyspieszyć szereg śledztw, które toczą się przeciwko przedsiębiorcy z Malinia.

Już w trakcie realizacji nagrania w Warszawie dla pokrzywdzonych pojawiło się światełko nadziei – pomoc w dalszym poprowadzeniu sprawy zapowiedzieli eksperci. Sprawa ma też trafić bezpośrednio do prawników z Ministerstwa Sprawiedliwości, którzy bezpośrednio mają się przyjrzeć całej historii związanej z Młynem Malinie.

Odcinek programu interwencyjnego „Sprawa dla reportera” poświęcony sprawie Młyna Malinie wyemitowany zostanie w czwartek 31 października br. na antenie Programu Pierwszego TVP o godzinie 21:25.

k

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2013-11-01 00:17:08) rompel

  Sprawiedliwość!

  Ciekawe czy nadejdzie dzień "sądu ostatecznego" dla np. Artura? Prawda nie może być taka jak kiedyś w programie Polsatu! Wszyscy w regionie Mielca wiedzą jacy są to ludzie! Albo, jest jakieś prawo - albo, go wcale nie ma! Mam nadzieję że sąd ostateczny dla Dziwitów z młynka Malinie będzie w świecie doczesnym! Na zadość uczynienie pokrzywdzeni niestety pewno się nie doczekają!!!

 • (2013-10-31 22:38:39) Dragal

  I tu nasuwa się pytanie

  kto go wreszcie wyru... - dosłownie. Myślę, że jakby go ktoś wreszcie zgwałcił zbiorowo to by gość był bardziej ugodowy, a przynajmniej dostałby za swoje...

 • (2013-10-31 22:28:02) 2013

  W temacie

  I tu jest pytanie jak to wygląda w słowach p.Dziewita spółka jawna istnieje i istniała do czasu ucieczki przed wierzycielami tj . do 01.08.2012 jawna zatrudnia ludzi , wygrywa przetargi na pieczywo a tu człowieczek taki jak Artur D opowiada , że nigdy Jawna nic nie miała czyli żadnego majątku i tu nasuwa się pytanie?

 • (2013-10-31 21:54:55) TzN

  No i po programie.

 • (2013-10-31 21:52:18) ___

  rolnikowi nie zapłaci ale prawnikowi tak

  jak masz pieniądze to i masz dobrego prawnika i układy w prokuratorze i mozesz nic zrobic

 • (2013-10-31 12:46:36) 2013

  Młyn MALINIE Dziewity

  Sprawa dla Reportera-Młyn Malinie Dziewity Popieram oglądajcie i dzwonić po programie do TVP tel będą czynne i opowiadać jak tam jest co tam się dzieje. Pupile firmy proszeni są o odejście od odbiorników i tel.

 • (2013-10-31 08:23:01) 2013

  Sprawa dla Reportera-Młyn Malinie

  Popieram oglądajcie i dzwonić po programie do TVP tel będą czynne i opowiadać jak tam jest co tam się dzieje. Pupile firmy proszeni są o odejście od odbiorników i tel

 • (2013-10-24 20:05:38) folkland

  Oglądajcie Mielczanie -Polecam

  Oglądajcie-Dziwi mnie tylko -,gdzie komornik, gdzie sąd,gdzie prokurator-Państwo w Państwie

 • (2013-10-24 19:59:56) folkland

  Oglądajcie Mielczanie -Polecam

  Oglądajcie-

REGULAMIN

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

Facebook

 

 

 

 

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2013 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!