REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

W ostatni dzień miesiąca - 31 października br. na antenie Programu Pierwszego TVP wyemitowany zostanie odcinek programu „Sprawa dla reportera” poświęcony Młynowi Malinie.

Emisja programu Elżbiety Jaworowicz o podmieleckim młynie to efekt działań byłych pracowników i współpracowników Młyna Malinie, którzy nie mogąc wyegzekwować należnych – ich zdaniem – środków, postanowili nagłośnić sprawę. Pod koniec września zaprosili do Malinia znaną reportażystkę z TVP, by poznała wszystkie wątki związane z działalnością młyna. Pokazywali dokumenty – wyroki sądowe oraz odpowiedzi komorników o braku możliwości wyegzekwowania pieniędzy od przedsiębiorców z Malinia.

Już na etapie realizacji materiału terenowego w Maliniu nie brakowało emocji. Byli pracownicy i współpracownicy firmy mówili o swojej krzywdzie – zarówno finansowej, jak i moralnej, jaka pozostała im po „przygodzie” ze znanym w powiecie mieleckim przedsiębiorstwem. Wizyta Elżbiety Jaworowicz w Maliniu w efekcie była jednak zaledwie pierwszą częścią przygotowania całości materiału. W czwartek 17 października grupa osób uznawanych za pokrzywdzonych zaproszona została do Warszawy, gdzie odbyło się nagranie materiału studyjnego.

Jak relacjonują uczestnicy spotkania w studio przy ul. Woronicza, również tam nie brakowało emocji. Dyskusja grupy mieszkańców Mielca i okolic toczyła się już w gronie ekspertów - m.in. prawników, którzy wskazywali na procedury wynikające z przepisów i konfrontowali je z tym, co dotychczas zrobiono w sprawie ściągnięcia długów Młyna Malinie. W dyskusji – za pośrednictwem połączenia telefonicznego – wziął także udział przedstawiciel Młyna Malinie.

 

 


Dlaczego byli współpracownicy młyna zdecydowali się zaangażować w nagłośnienie sprawy w ogólnopolskich mediach? - Chcemy nagłośnić ten problem chociażby po to, by następni przedsiębiorcy nie dali się oszukać współpracując z tą firmą – mówił jeszcze we wrześniu Arkadiusz Krudys, były pracownik młyna, który od lat toczy sądowe spory z właścicielem firmy. Krudys zainteresował sprawą Elżbietę Jaworowicz, bo – jak twierdzi – tylko nagłośnienie problemu w ogólnopolskich mediach może przyspieszyć szereg śledztw, które toczą się przeciwko przedsiębiorcy z Malinia.

Już w trakcie realizacji nagrania w Warszawie dla pokrzywdzonych pojawiło się światełko nadziei – pomoc w dalszym poprowadzeniu sprawy zapowiedzieli eksperci. Sprawa ma też trafić bezpośrednio do prawników z Ministerstwa Sprawiedliwości, którzy bezpośrednio mają się przyjrzeć całej historii związanej z Młynem Malinie.

Odcinek programu interwencyjnego „Sprawa dla reportera” poświęcony sprawie Młyna Malinie wyemitowany zostanie w czwartek 31 października br. na antenie Programu Pierwszego TVP o godzinie 21:25.

k

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2013-11-01 00:17:08) rompel

  Sprawiedliwość!

  Ciekawe czy nadejdzie dzień "sądu ostatecznego" dla np. Artura? Prawda nie może być taka jak kiedyś w programie Polsatu! Wszyscy w regionie Mielca wiedzą jacy są to ludzie! Albo, jest jakieś prawo - albo, go wcale nie ma! Mam nadzieję że sąd ostateczny dla Dziwitów z młynka Malinie będzie w świecie doczesnym! Na zadość uczynienie pokrzywdzeni niestety pewno się nie doczekają!!!

 • (2013-10-31 22:38:39) Dragal

  I tu nasuwa się pytanie

  kto go wreszcie wyru... - dosłownie. Myślę, że jakby go ktoś wreszcie zgwałcił zbiorowo to by gość był bardziej ugodowy, a przynajmniej dostałby za swoje...

 • (2013-10-31 22:28:02) 2013

  W temacie

  I tu jest pytanie jak to wygląda w słowach p.Dziewita spółka jawna istnieje i istniała do czasu ucieczki przed wierzycielami tj . do 01.08.2012 jawna zatrudnia ludzi , wygrywa przetargi na pieczywo a tu człowieczek taki jak Artur D opowiada , że nigdy Jawna nic nie miała czyli żadnego majątku i tu nasuwa się pytanie?

 • (2013-10-31 21:54:55) TzN

  No i po programie.

 • (2013-10-31 21:52:18) ___

  rolnikowi nie zapłaci ale prawnikowi tak

  jak masz pieniądze to i masz dobrego prawnika i układy w prokuratorze i mozesz nic zrobic

 • (2013-10-31 12:46:36) 2013

  Młyn MALINIE Dziewity

  Sprawa dla Reportera-Młyn Malinie Dziewity Popieram oglądajcie i dzwonić po programie do TVP tel będą czynne i opowiadać jak tam jest co tam się dzieje. Pupile firmy proszeni są o odejście od odbiorników i tel.

 • (2013-10-31 08:23:01) 2013

  Sprawa dla Reportera-Młyn Malinie

  Popieram oglądajcie i dzwonić po programie do TVP tel będą czynne i opowiadać jak tam jest co tam się dzieje. Pupile firmy proszeni są o odejście od odbiorników i tel

 • (2013-10-24 20:05:38) folkland

  Oglądajcie Mielczanie -Polecam

  Oglądajcie-Dziwi mnie tylko -,gdzie komornik, gdzie sąd,gdzie prokurator-Państwo w Państwie

 • (2013-10-24 19:59:56) folkland

  Oglądajcie Mielczanie -Polecam

  Oglądajcie-

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!