REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Wydarzenia
Celem projektu, który właśnie rusza w Mielcu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego i jego dostosowanie do potrzeb rynku pracy, a tym samym zapewnienie wzrostu zatrudnienia  absolwentów mieleckich szkół zawodowych. - Udział pracodawców w tym procesie jest absolutnie niezbędny – podkreśla Zdzisław Nowakowski, dyrektor CKPiDN w Mielcu, który zainaugurował projekt „Mielec stawia na zawodowców”.

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu i Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu przygotowały konferencję inaugurującą projekt „Mielec stawia na zawodowców”. Konferencja odbyła się 11 października 2016 roku w budynku Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu.

Projekt „Mielec stawia na zawodowców” jest kolejną z inicjatyw realizowanych przez CKPiDN w Mielcu, która ma na celu zbliżenie edukacji zawodowej do rynku pracy. Obecny projekt zakłada współpracę mieleckich szkół zawodowych z otoczeniem społeczno-gospodarczym, m.in. poprzez tworzenie klas patronackich, dostosowywanie oferty edukacyjnej w szkołach do potrzeb rynku pracy oraz doposażenie szkół.

Ponadto projekt obejmuje podnoszenie kwalifikacji i umiejętności uczniów oraz nauczycieli za sprawą uczestnictwa w kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych i stażach realizowanych w mieleckich przedsiębiorstwach.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

 


To pierwszy projekt tego typu. - Mamy jednak w tym zakresie bardzo duże doświadczenia – powiedział Zdzisław Nowakowski, dyrektor CKPiDN w Mielcu. Jego instytucja organizowała podobne projekty już w 2005 roku. – Na tamte czasy był to projekt pionierski, uczyliśmy się tego typu działania. Nasi uczniowie poprzez kontakt z zakładami pracy byli lepiej przygotowani już jako absolwenci, by na ten mielecki rynek pracy wejść – dodał.

Podobny – choć znacznie szerzy w swoich działaniu – ma być projekt „Mielec stawia na zawodowców”. Świadczą o tym już same liczby – wartość projektu to blisko 5 mln zł, a więc więcej, niż budżet samej jednostki prowadzonej przez Nowakowskiego. Na co przeznaczone będą te środki?

Lucyna Guła: podnoszenie umiejętności 1466 uczniów

- Pierwszym punktem ma być doskonalenie zawodowe 95 nauczycieli. Będą to staże w zakładach pracy, studia podyplomowe, kursy i szkolenia i organizowanie sieci współpracy i samokształcenia. W powiecie łącznie jest 142 nauczycieli zawodu – w większości są to jednak pracownicy już bardzo doświadczeni – mający powyżej 25 lat stażu – powiedziała Lucyna Guła, koordynatorka projektu „Mielec stawia na zawodowców”.

Kolejnym kluczowym elementem ma być podnoszenie umiejętności i kwalifikacji 1466 uczniów. Będzie się to odbywać za sprawą staży w zakładach pracy dla 771 uczniów, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, kursach przygotowujących na studia, a także za sprawą doradztwa zawodowego.

Będą lepsze warunki nauczania zawodowego

Trzecim działaniem w ramach projektu jest poprawa warunków technicznych kształcenia zawodowego polegające na doposażeniu szkół w sprzęt dydaktyczny zgodnie z rekomendacjami MEN i OKE. Łącznie zaplanowano bagatela 205 pozycji do zakupu. Koszt tego działania to blisko milion zł.

Czwartym działaniem jest współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym. To m.in. organizacja staży dla uczniów i nauczycieli, dostosowanie oferty edukacyjnej szkół do potrzeb rynku pracy, tworzenie klas patronackich, a także promocja kształcenia zawodowego.

Konferencja inaugurująca projekt była też okazją do oficjalnego ogłoszenie konkursu technicznego im. Jeffreya Pino „Młody konstruktor”, który organizują Polskie Zakładu Lotnicze w Mielcu. Odbył się też panel dyskusyjny na temat osiągania skuteczności i  rozwoju w modelu współpracy samorząd, edukacja, gospodarka. Ostatnim punktem była wizyta nauczycieli biorących udział w projekcie w SSE EURO-PARK MIELEC.

ks

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!