REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia
Celem projektu, który właśnie rusza w Mielcu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego i jego dostosowanie do potrzeb rynku pracy, a tym samym zapewnienie wzrostu zatrudnienia  absolwentów mieleckich szkół zawodowych. - Udział pracodawców w tym procesie jest absolutnie niezbędny – podkreśla Zdzisław Nowakowski, dyrektor CKPiDN w Mielcu, który zainaugurował projekt „Mielec stawia na zawodowców”.

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu i Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu przygotowały konferencję inaugurującą projekt „Mielec stawia na zawodowców”. Konferencja odbyła się 11 października 2016 roku w budynku Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu.

Projekt „Mielec stawia na zawodowców” jest kolejną z inicjatyw realizowanych przez CKPiDN w Mielcu, która ma na celu zbliżenie edukacji zawodowej do rynku pracy. Obecny projekt zakłada współpracę mieleckich szkół zawodowych z otoczeniem społeczno-gospodarczym, m.in. poprzez tworzenie klas patronackich, dostosowywanie oferty edukacyjnej w szkołach do potrzeb rynku pracy oraz doposażenie szkół.

Ponadto projekt obejmuje podnoszenie kwalifikacji i umiejętności uczniów oraz nauczycieli za sprawą uczestnictwa w kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych i stażach realizowanych w mieleckich przedsiębiorstwach.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

 


To pierwszy projekt tego typu. - Mamy jednak w tym zakresie bardzo duże doświadczenia – powiedział Zdzisław Nowakowski, dyrektor CKPiDN w Mielcu. Jego instytucja organizowała podobne projekty już w 2005 roku. – Na tamte czasy był to projekt pionierski, uczyliśmy się tego typu działania. Nasi uczniowie poprzez kontakt z zakładami pracy byli lepiej przygotowani już jako absolwenci, by na ten mielecki rynek pracy wejść – dodał.

Podobny – choć znacznie szerzy w swoich działaniu – ma być projekt „Mielec stawia na zawodowców”. Świadczą o tym już same liczby – wartość projektu to blisko 5 mln zł, a więc więcej, niż budżet samej jednostki prowadzonej przez Nowakowskiego. Na co przeznaczone będą te środki?

Lucyna Guła: podnoszenie umiejętności 1466 uczniów

- Pierwszym punktem ma być doskonalenie zawodowe 95 nauczycieli. Będą to staże w zakładach pracy, studia podyplomowe, kursy i szkolenia i organizowanie sieci współpracy i samokształcenia. W powiecie łącznie jest 142 nauczycieli zawodu – w większości są to jednak pracownicy już bardzo doświadczeni – mający powyżej 25 lat stażu – powiedziała Lucyna Guła, koordynatorka projektu „Mielec stawia na zawodowców”.

Kolejnym kluczowym elementem ma być podnoszenie umiejętności i kwalifikacji 1466 uczniów. Będzie się to odbywać za sprawą staży w zakładach pracy dla 771 uczniów, dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, kursach przygotowujących na studia, a także za sprawą doradztwa zawodowego.

Będą lepsze warunki nauczania zawodowego

Trzecim działaniem w ramach projektu jest poprawa warunków technicznych kształcenia zawodowego polegające na doposażeniu szkół w sprzęt dydaktyczny zgodnie z rekomendacjami MEN i OKE. Łącznie zaplanowano bagatela 205 pozycji do zakupu. Koszt tego działania to blisko milion zł.

Czwartym działaniem jest współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym. To m.in. organizacja staży dla uczniów i nauczycieli, dostosowanie oferty edukacyjnej szkół do potrzeb rynku pracy, tworzenie klas patronackich, a także promocja kształcenia zawodowego.

Konferencja inaugurująca projekt była też okazją do oficjalnego ogłoszenie konkursu technicznego im. Jeffreya Pino „Młody konstruktor”, który organizują Polskie Zakładu Lotnicze w Mielcu. Odbył się też panel dyskusyjny na temat osiągania skuteczności i  rozwoju w modelu współpracy samorząd, edukacja, gospodarka. Ostatnim punktem była wizyta nauczycieli biorących udział w projekcie w SSE EURO-PARK MIELEC.

ks

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!