REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaTo pytanie w ostatnim czasie często zadają dzieci  z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Mielcu.


- W związku z problemem zanieczyszczenia powietrza w Mielcu a także w wielu, miejscach naszego kraju,  nauczyciele „Ósemeczki”, przy realizacji programu desygnowanego przez Stację Sanepidu w Mielcu „Czyste powietrze wokół nas”, przeprowadziły szereg zajęć  i zabaw poruszających kwestię zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływu na zdrowie człowieka - informuje Urszula Rucka dyrektor Przedszkola Miejskiego numer 8 w Mielcu.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 W zajęciach uczestniczył między innymi komendant Straży Miejskiej w Mielcu Arkadiusz Misiak, który zachęcił dzieci do dbania o czystość w naszym mieście. Podał przykłady, jak dzieci przedszkolne mogą włączyć się w ochronę środowiska.

Na zajęciach plastyczno- technicznych powstały plakaty zachęcające przychodzących do przedszkola rodziców i dziadków do dbania o czystość powietrza. Powstały także wiersze i rymowanki mobilizujące do zostania ekologiem.  

Poznając przyczyny zanieczyszczenia powietrza-  dzieci uczyły się jak im zapobiegać.  Poznając skutki smogu – dzieci wdrażane były do przestrzegania odpowiednich zasad zachowania się, które proponuje WIOŚ.

Nauczyciele liczą, że przedszkolaki mając taką wiedzę  będą mobilizować wszystkich dorosłych do zachowań i działań służących poprawie czystości powietrza w naszym mieście.

hm
 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-02-16 10:13:19) Logan

  @~

  Co ty porównujesz elektrociepłownię do zwykłych kotłów domowych, w elektrociepłowni kotły chodzą z maksymalną sprawnością, co daje minimalną emisję, a w domu z jaka sprawnością działają?, ludzie mają kotły po 25-30kw a zapotrzebowanie na 15kw i stąd się bierze jedna z przyczyn tego co mamy. Druga sprawa to umiejętności palenia i użytkowania kotła, odpowiednia instalacja dla danego typu kotła.

 • (2017-02-16 08:40:35) TzN

  wiesiek33333 dobrze gada :) A tak przy okazji, gdzie sekretarka zarabia 4000? Wysle cv ;)

 • (2017-02-16 08:19:37) wiesiek33333

  dopłacać do rachunku za gaz 20% . chyba żartujesz.

  cena litra ropy 1,80zł na stacji benzynowej 4,80zł gazu 0,80gr my płacimy 2,50zł . Tona węgla w kopalni 400z na składzie 850zł. Ale najlepszym sponsorem roku kapituła ogłasza prezesa/ który miesięcznie zarabia 80000zł/PGE Polskiej Grupy Energetycznej:Drużynę piłki ....... sponsoruje Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o itd. itd. Nie potrzeba żeby dopłacali, niech nie zabierają.

 • (2017-02-15 18:58:15) ~

  kogoś w Urzędach juz kompletnie pogieło

  Po co małym dzieciom robić wodę z mózgu? Niech się cieszą dzieciństwem a nie wmawiacie im pierdoły które będą ich dotyczyć za 10-15 lat. Szukacie przyczyn zanieczyszczeń u biedniejszych ludzi którzy palą w piecach węglowych by taniej ogrzać swój dobytek a nie widzicie dużych syfiarzy w koło. Gdzie tu jest winny ten na samym dole? Za to że rąbie drzewo przez pół lata i otacha węgla do piwnicy a później codziennie rozpala piec i znów tacha popiół?? Wiecie ile to ciężkiej pracy? Jakoś 30 lat w stecz ludzie w każdym domu palili w piecach oszczędnościowych czym popadnie i smogu nie było przynajmniej co drugi dzień w mediach i ludzie dożywają 90 a nawet 100lat. Weście się za tych co handlują węglem i oferują opał droższy i wysoko kaloryczny a w rzeczywistości w 1 tonie jest go może 20% a reszta to tani syf z importu sprzedawany w wysokiej cenie. Kronospan ma filtry to tam zanieczyszczeń też nie ma hehe. A Elektrociepłownia która zaopatrza w ciepło całe miasto nie przykłada się do tego? Spala ok 8 ton węgla na godzinę mimo że ma przyłącz gazu ziemnego ale nie jest to ekonomiczne bo zamiast 300 zł za ogrzewanie byłoby 400 zł i kto im tyle za to zapłaci??. 8 ton węgla spala 1 duża wioska na dobę a nie na godzinę. Zacznijcie dopłacać do rachunku za gaz 20% za okres grzewczy to nie jeden włączy piec gazowy i zacznie w pełni korzystać z lata a zimą odpocznie przed telewizorem.Tu się skupcie na działaniu by ludziom ulżyć w życiu skoro im nie dacie zarobić tyle by ich było stać na zapłacenie rachunku za gaz bez waszej pomocy ( na produkcji robol 2200-2500 na rękę i praca weekendowa za dzień wolny na tygodniu a sekretarka w biurze i reszta elity od 4000 zł w górę i kawka placuszek i pogaduchy) a nie wprowadzanie zakazu palenia węglem i sprzedaży piecy do tego przystosowanych i robienie już nawet dzieciom wody z mózgu i zabieranie dzieciństwa

 • (2017-02-15 15:07:39) wiesiek33333

  Nie zabierajcie dzieciom dzieciństwa i nie wciągajcie ich w swoją polityke.

  Narobiliście dziadostwa. I chcecie żeby Wam dzieci rozwiązały problem. Żenada

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Kwiecień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!