REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia



W Mielcu działa już ponad 90 organizacji pozarządowych. W styczniu miasto przyznało dla nich dotacje, co wywołało dyskusję nad podziałem środków finansowych. - Te pieniądze dzielić w sposób w miarę sprawiedliwy – mówił Jan Myśliwiec, zastępca prezydenta.

W styczniu prezydent miasta przyznał dotacje celowe dla organizacji pożytku publicznego. Kwoty te uległy zmianie w porównaniu z ubiegłym rokiem. - Czy te kwoty się zmienią? W niektórych stowarzyszeniach ta kwota wzrosła, w niektórych zmalała. Są różne stowarzyszenia, różnie się angażują w życie miasta, są stowarzyszenia mniej postrzegane. Nie chciałbym tutaj wartościować, które są lepsze, które gorsze, natomiast pewien poziom powinien zostać zachowany – pytał Paweł Świerczyński, prezes Aeroklubu Mieleckiego.

– Żeby można było rozdzielać pieniądze, trzeba je mieć. Widzieliście państwo jakie inwestycje w tej chwili mamy, największe obciążenia to lata 2017-2018. W związku z tym, te środki na organizacje pozarządowe, mamy takie jakie mamy. Budżet nie jest z gumy. Nie można brać kredytów żeby finansować zadania w takiej ilości żeby wystarczało dla wszystkich – odpowiadał Jan Myśliwiec, zastępca prezydenta miasta.

Łącznie w budżecie miasta na rok 2017 zabezpieczono kwotę 2 milionów złotych na wsparcie organizacji pozarządowych. - Liczba organizacji, podmiotów, które starają się o to, aby realizować swoje zadania statutowe, jest coraz więcej. Aktywność ludzi niesamowicie wzrosła, także organizacji. W związku z tym, że kwota nie jest taka, żeby zadowolić wszystkich, więc trzeba te pieniądze dzielić w miarę sprawiedliwie – dodawał prezydent Myśliwiec . - W związku z tym, że tych zadań przybywa, również tych środków na pojedyncze organizacje, zaczyna być mniej. A dajmy również szansę tym, którzy są mniejsi, mniej zamożni a chcą podejmować działania na rzecz społeczności lokalnej.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 



- Jest również możliwość pozyskiwania pewnych środków finansowych w tzw. małych grantach, czyli konkretne przedsięwzięcie na konkretny cel, przedsięwzięcie, które trwa krótko i które możemy również wspomóc finansową. Niekoniecznie musi to być działalność cało roczna. Musimy bardzo oszczędnie gospodarować zasobami finansowymi – podkreślał Jan Myśliwiec.

Zastępca prezydenta zaznaczał też, że stowarzyszenia nie mogą polegać jedynie na dotacjach z miasta, ale muszą szukać innych źródeł finansowania. – W każdej organizacji,  stowarzyszeniu, władze tego stowarzyszenia muszą mieć jedno na uwadze – jedynym źródłem finansowania to nie tylko miasto i budżet gminy, ale trzeba samemu pozyskiwać te środki finansowe. Natomiast miasto ma tylko dotować określoną część na te zadania. Miasto nie tylko daje, ale wymaga wkładu własnego – mówił Jan Myśliwiec.  - To nie jest tak, że nie chcemy dawać – chcemy te pieniądze, które posiadamy, rozlokować w taki sposób, żeby sfinansować najwięcej zadań i takich zadań, które będą obejmować największe grupy społeczne.

Nad przydziałem konkretnych środków finansowych czuwa specjalna komisja, która ocenia działalność danej organizacji.  
 
- Rusza nam społeczeństwo obywatelskie. W tej chwili mamy 90 stowarzyszeń organizacji pozarządowych, które działają. Miasto zaczyna żyć w tym zakresie. Mieszkańcy zaczynają uczestniczyć w tym, co się dzieje w mieście, możemy zlecać pewne działania do realizacji. Tych organizacji przybywa. Mamy klęskę urodzaju, tych podmiotów przybywa, pieniędzy nie – dodawał prezydent Daniel Kozdęba.

m 


 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!