REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

Kilkudziesięciu ratowników medycznych pogotowia ratunkowego w Mielcu oraz z okolicznych stacji wzięło udział w cyklu szkoleń organizowanych przez Szkołę Ratownictwa Medycznego przy mieleckim pogotowiu. - Doskonalili się m.in. z zakresu postępowania przedszpitalnego w udarach mózgu, a także przyglądali się zagadnieniom związanym z układem oddechowym – przekazuje Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy mieleckiego pogotowia.
 


- Tendencja, którą było widać w ostatnich latach utrzymuje się i ratownicy medyczni mają coraz więcej możliwości działania przy pacjencie. Ich kompetencje rosną, a za tym musi iść wiedza i ćwiczenia. Oczywiście ratownicy po ukończeniu szkół medycznych mają bardzo mocną podbudowę teoretyczną, ale w medycynie ratunkowej nauka trwa całe zawodowe życie – mówi Wojciech Idzior, kierownik Szkoły Ratownictwa.

- Tym razem w centrum zainteresowania znalazł się układ oddechowy. Ratownicy poszerzyli wiedzę z zakresu tlenoterapii, udrażniania górnych dróg oddechowych za pomocą przyrządów nadkrtaniowych, czy intubacji dotchawiczej. Jeden z wykładów dotyczył badania pacjenta urazowego – dodaje.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Jak mówi Wojciech Burkot, dyrektor ds. lecznictwa mieleckiego pogotowia, praca ratowników często nie sprowadza się tylko do uratowania zdrowia czy życia pacjentowi w tej danej chwili, ale wiąże się również z wyborem tych procedur, które zwiększą jego szanse potem, już w szpitalu.

– Inne dziedziny medycyny i farmakologii również się rozwijają, ciągle otrzymujemy wyniki nowych badań, pojawiają się nowe możliwości. Tak też jest w neurologii. Przy udarze ratownik może wdrożyć postępowanie, które potem otwiera pewne drogi neurologom. Na spotkaniu z ratownikami przekazano ratownikom cenne i praktyczne informacje również i na ten temat – zaznacza Wojciech Burkot.
 
Nie zabrakło także zagadnień z farmakologii oraz związanych z techniczną stroną pracy ratowników medycznych. Udało się zwięźle przekazać nowe wskazówki dotyczące stosowania leku przeciwbólowego w ratownictwie, ale ważną część dnia szkoleniowego stanowił też temat obsługi nowego respiratora, który udało nam się kupić dzięki wsparciu PZL Mielec.

- Oczywiście podstawą skuteczności jakiejkolwiek medycznej akcji ratunkowej jest wiedza ratowników, dlatego dbamy o nią szczególnie, ale niezwykle ważnym elementem wspomagającym ich pracę są nowoczesne technologie – podkreśla Paweł Pazdan, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

– Mamy na uwadze nie tylko to, by sprzęt był sprawny, ale i nowoczesny, intuicyjny, dający jak największe możliwości. Stąd też zakup respiratora wysokiej klasy, z którym pracownicy się zaznajamiają. Spotkanie to okazja do zadania wielu ważnych pytań na temat działania sprzętu. Jest to najszybsza droga wnikliwego poznania aparatury – dodaje.

k

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!