REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Wydarzenia

Kilkudziesięciu ratowników medycznych pogotowia ratunkowego w Mielcu oraz z okolicznych stacji wzięło udział w cyklu szkoleń organizowanych przez Szkołę Ratownictwa Medycznego przy mieleckim pogotowiu. - Doskonalili się m.in. z zakresu postępowania przedszpitalnego w udarach mózgu, a także przyglądali się zagadnieniom związanym z układem oddechowym – przekazuje Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy mieleckiego pogotowia.
 


- Tendencja, którą było widać w ostatnich latach utrzymuje się i ratownicy medyczni mają coraz więcej możliwości działania przy pacjencie. Ich kompetencje rosną, a za tym musi iść wiedza i ćwiczenia. Oczywiście ratownicy po ukończeniu szkół medycznych mają bardzo mocną podbudowę teoretyczną, ale w medycynie ratunkowej nauka trwa całe zawodowe życie – mówi Wojciech Idzior, kierownik Szkoły Ratownictwa.

- Tym razem w centrum zainteresowania znalazł się układ oddechowy. Ratownicy poszerzyli wiedzę z zakresu tlenoterapii, udrażniania górnych dróg oddechowych za pomocą przyrządów nadkrtaniowych, czy intubacji dotchawiczej. Jeden z wykładów dotyczył badania pacjenta urazowego – dodaje.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Jak mówi Wojciech Burkot, dyrektor ds. lecznictwa mieleckiego pogotowia, praca ratowników często nie sprowadza się tylko do uratowania zdrowia czy życia pacjentowi w tej danej chwili, ale wiąże się również z wyborem tych procedur, które zwiększą jego szanse potem, już w szpitalu.

– Inne dziedziny medycyny i farmakologii również się rozwijają, ciągle otrzymujemy wyniki nowych badań, pojawiają się nowe możliwości. Tak też jest w neurologii. Przy udarze ratownik może wdrożyć postępowanie, które potem otwiera pewne drogi neurologom. Na spotkaniu z ratownikami przekazano ratownikom cenne i praktyczne informacje również i na ten temat – zaznacza Wojciech Burkot.
 
Nie zabrakło także zagadnień z farmakologii oraz związanych z techniczną stroną pracy ratowników medycznych. Udało się zwięźle przekazać nowe wskazówki dotyczące stosowania leku przeciwbólowego w ratownictwie, ale ważną część dnia szkoleniowego stanowił też temat obsługi nowego respiratora, który udało nam się kupić dzięki wsparciu PZL Mielec.

- Oczywiście podstawą skuteczności jakiejkolwiek medycznej akcji ratunkowej jest wiedza ratowników, dlatego dbamy o nią szczególnie, ale niezwykle ważnym elementem wspomagającym ich pracę są nowoczesne technologie – podkreśla Paweł Pazdan, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

– Mamy na uwadze nie tylko to, by sprzęt był sprawny, ale i nowoczesny, intuicyjny, dający jak największe możliwości. Stąd też zakup respiratora wysokiej klasy, z którym pracownicy się zaznajamiają. Spotkanie to okazja do zadania wielu ważnych pytań na temat działania sprzętu. Jest to najszybsza droga wnikliwego poznania aparatury – dodaje.

k

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!