REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaSamorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim zaprasza na spotkanie z Dawidem Hallmannem poświęcone głośnej w naszym w kraju akcji „German Death Camps”.


„German Death Camps” to akcja społeczna, której celem jest przeciwdziałanie fałszowaniu historii, dotyczącej holocaustu i obozów koncentracyjnych zorganizowanych przez Niemców na okupowanych ziemiach polskich w czasie II wojny światowej. Tego fałszowania co jakiś czas dopuszczają się zachodnie media, w tym niemieckie.

Ostatnio czarę goryczy przepełniły działania niemieckiej telewizji państwowej ZDF, która w jednym z materiałów użyła określenia „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. To spotkało się z reakcją byłego więźnia Auschwitz, który podał stację do sądu. Telewizja miała przeprosić Karola Tenderę za to sformułowanie. Jednak nie zrobiła tego w sposób zapisany w wyroku.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Po nagłośnieniu sprawy doszło do ostrej reakcji polskich internautów w sieci i mediach społecznościowych. M.in. powstało wiele memów informujących o tym, że obozy śmierci stworzyli Niemcy. Później narodził się pomysł, aby mobilny, podświetlany billboard z napisem „Death Camps Were Nazi German” wyruszył z Polski do Niemiec, Belgii i Wielkiej Brytanii. To przedsięwzięcie zostało już zrealizowane.

Billboard wzywający ZDF do przeprosin pojawił się pod siedzibą telewizji w Moguncji, a także w Bonn, Brukseli, Londynie i Cambridge. Akcję koordynowała Fundacja Tradycji Miast i Wsi. Jej przedstawiciel Dawid Hallmann będzie gościł w dzisiaj (17 lutego) w Radomyślu Wielkim. Z mieszkańcami spotka się o godzinie 17:30 w sali narad „Sokoła” (Rynek 29).

hmKomentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!