REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

WydarzeniaSamorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim zaprasza na spotkanie z Dawidem Hallmannem poświęcone głośnej w naszym w kraju akcji „German Death Camps”.


„German Death Camps” to akcja społeczna, której celem jest przeciwdziałanie fałszowaniu historii, dotyczącej holocaustu i obozów koncentracyjnych zorganizowanych przez Niemców na okupowanych ziemiach polskich w czasie II wojny światowej. Tego fałszowania co jakiś czas dopuszczają się zachodnie media, w tym niemieckie.

Ostatnio czarę goryczy przepełniły działania niemieckiej telewizji państwowej ZDF, która w jednym z materiałów użyła określenia „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. To spotkało się z reakcją byłego więźnia Auschwitz, który podał stację do sądu. Telewizja miała przeprosić Karola Tenderę za to sformułowanie. Jednak nie zrobiła tego w sposób zapisany w wyroku.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Po nagłośnieniu sprawy doszło do ostrej reakcji polskich internautów w sieci i mediach społecznościowych. M.in. powstało wiele memów informujących o tym, że obozy śmierci stworzyli Niemcy. Później narodził się pomysł, aby mobilny, podświetlany billboard z napisem „Death Camps Were Nazi German” wyruszył z Polski do Niemiec, Belgii i Wielkiej Brytanii. To przedsięwzięcie zostało już zrealizowane.

Billboard wzywający ZDF do przeprosin pojawił się pod siedzibą telewizji w Moguncji, a także w Bonn, Brukseli, Londynie i Cambridge. Akcję koordynowała Fundacja Tradycji Miast i Wsi. Jej przedstawiciel Dawid Hallmann będzie gościł w dzisiaj (17 lutego) w Radomyślu Wielkim. Z mieszkańcami spotka się o godzinie 17:30 w sali narad „Sokoła” (Rynek 29).

hmKomentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!