REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Wydarzenia

Urząd Miejski w Mielcu udostępnił dla organizacji pozarządowych działających w naszym mieście, nowy lokal w zabytkowej kamienicy „Łojczykówka” przy ulicy Mickiewicza 2.Pierwszemu spotkaniu informacyjnemu w tej sprawie, które odbyło się w środę 15 marca, towarzyszyło bardzo duże zainteresowanie przedstawicieli stowarzyszeń i innych podmiotów pozarządowych prowadzącymi działalność w Mielcu i często borykających się z problemami lokalowymi.

Uczestników spotkania przywitał Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba wyrażając zadowolenie z tego, że mamy w Mielcu do czynienia z prawdziwym urodzajem różnych społecznych organizacji angażujących się w życie naszego miasta. Gmina Miejska Mielec może wspierać je nie tylko przez pomoc finansową, ale także na przykład poprzez przekazanie w użytkowanie tak potrzebnego im lokalu.

Głos zabrali także przedstawiciele ponad dwudziestu organizacji, obecni podczas spotkania prezentując ich profil działania, a także wyrażając zainteresowanie możliwością skorzystania z oferty magistratu.

Wspomniana oferta obejmuje korzystanie przez stowarzyszenia z przygotowanego dla ich potrzeb lokalu na preferencyjnych zasadach. Jest to pomieszczenie o powierzchni 40 m2 mieszczące się na pierwszym piętrze zabytkowej kamienicy przy ul. Mickiewicza 2. Składa się z lokalu biurowego, sali warsztatowej i aneksu kuchennego. Oprócz symbolicznej kwoty czynszu w wysokości 1 zł. stowarzyszenia zobowiązane będą do ponoszenia kosztów eksploatacyjnych rozliczanych okresowo.

Udostępnienie lokalu w Łojczykówce, to praktyczna realizacja idei współpracy sektora samorządowego z niezależnym sektorem społecznym. Gotowość takiej współpracy deklarowała obecna na spotkaniu – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Agata Ćwieka.

Uczestnicy spotkania wyrazili nadzieję, że wspólny miejski lokal w Łojczykówce stanie się swoistym inkubatorem – miejscem wymiany wzajemnych doświadczeń i przyczyni się do integracji stowarzyszeń prowadzących działalność w naszym mieście.

Anna Karwacka – Kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora poinformowała zebranych, że kolejną inicjatywą służącą integracji mieleckich organizacji pozarządowych będzie uruchomienie jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku Kawiarenki Obywatelskiej.

Szczegółowych informacji na temat siedziby dla organizacji w Łojczykówce udzielają pracownicy Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu pod numerami telefonów 177888574 i 177888588.

k

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!