REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia

Urząd Miejski w Mielcu udostępnił dla organizacji pozarządowych działających w naszym mieście, nowy lokal w zabytkowej kamienicy „Łojczykówka” przy ulicy Mickiewicza 2.Pierwszemu spotkaniu informacyjnemu w tej sprawie, które odbyło się w środę 15 marca, towarzyszyło bardzo duże zainteresowanie przedstawicieli stowarzyszeń i innych podmiotów pozarządowych prowadzącymi działalność w Mielcu i często borykających się z problemami lokalowymi.

Uczestników spotkania przywitał Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba wyrażając zadowolenie z tego, że mamy w Mielcu do czynienia z prawdziwym urodzajem różnych społecznych organizacji angażujących się w życie naszego miasta. Gmina Miejska Mielec może wspierać je nie tylko przez pomoc finansową, ale także na przykład poprzez przekazanie w użytkowanie tak potrzebnego im lokalu.

Głos zabrali także przedstawiciele ponad dwudziestu organizacji, obecni podczas spotkania prezentując ich profil działania, a także wyrażając zainteresowanie możliwością skorzystania z oferty magistratu.

Wspomniana oferta obejmuje korzystanie przez stowarzyszenia z przygotowanego dla ich potrzeb lokalu na preferencyjnych zasadach. Jest to pomieszczenie o powierzchni 40 m2 mieszczące się na pierwszym piętrze zabytkowej kamienicy przy ul. Mickiewicza 2. Składa się z lokalu biurowego, sali warsztatowej i aneksu kuchennego. Oprócz symbolicznej kwoty czynszu w wysokości 1 zł. stowarzyszenia zobowiązane będą do ponoszenia kosztów eksploatacyjnych rozliczanych okresowo.

Udostępnienie lokalu w Łojczykówce, to praktyczna realizacja idei współpracy sektora samorządowego z niezależnym sektorem społecznym. Gotowość takiej współpracy deklarowała obecna na spotkaniu – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Agata Ćwieka.

Uczestnicy spotkania wyrazili nadzieję, że wspólny miejski lokal w Łojczykówce stanie się swoistym inkubatorem – miejscem wymiany wzajemnych doświadczeń i przyczyni się do integracji stowarzyszeń prowadzących działalność w naszym mieście.

Anna Karwacka – Kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora poinformowała zebranych, że kolejną inicjatywą służącą integracji mieleckich organizacji pozarządowych będzie uruchomienie jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku Kawiarenki Obywatelskiej.

Szczegółowych informacji na temat siedziby dla organizacji w Łojczykówce udzielają pracownicy Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu pod numerami telefonów 177888574 i 177888588.

k

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!