REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Wydarzenia



Do hej.mielec.pl dotarł mail informujący o proteście w jednej z firm motoryzacyjnych działających na terenie Specjalne Strefy Ekonomicznej.


Podobne informacje od piątku krążą w serwisach społecznościowych, z mediami nikt z protestujących oficjalnie się nie kontaktuje.

Według czytelnika Łukasza do pracowniczego strajku doszło w piątek 17 marca rankiem i praca została wstrzymana na dwóch placówkach. Rozmowy rozpoczął jeden z kierowników, finalnie została sporządzona lista żądań i reprezentacja załogi spotkała się z prezesem. Postulaty mają dotyczyć wysokości podwyżek i wynagrodzenia za pracę w sobotę. Pracownicy otrzymali deklarację, że w ciągu dwóch tygodni otrzymają odpowiedź na swoje postulaty. Po tym fakcie praca została wznowiona.

Protest trwał około dwóch godzin. Nie są to informacje oficjalne.



hm







Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-03-20 09:30:31) Zawisza

    To sobie poczytajta

    http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/zarobki-prezesa-pkp-cargo,88,0,2282840.html

  • (2017-03-20 07:43:57) Fifuś

    Dyrekcja

    Tak sobie myślę. Może Soboń i cała dyrekcja nie wiedzieli, że ludzie tak narzekają? Jeśli tak to wreszcie się dowie. Firma zatrzymała się 5 lat temu. Wszystkie firmy idą do góry jeśli chodzi o zarobki i traktowanie pracownika a Kirhchoff stoi w miejscu . Kiedyś jak ktoś powiedział, że pracuje w Kirhchoffie to wow, wszyscy zazdroszczą, a teraz? Teraz to niektórzy wstydzą się powiedzieć....

  • (2017-03-19 20:22:37) Laserda

    Pracownicy Kirhoff

    Brawo za odwagę panowie. Mam nadzieję, że wywalczycie lepsze warunki pracy i coś może się wreszcie zmieni na tej strefie. Trzymam kciuki.

  • (2017-03-19 19:19:06) maciej321

    najwyższy czas

    przecież na strefie jest zmowa płacowa podwyżki są he he bo najniższa skoczyła do 2000 brutto to dalej nie netto w Grecji która niby stoi tyle lat nad przepaścią to nawet zasiłek nie jest he he nie dajmy się dymać pracujemy za grosze co więcej firma nie płaci podatków pieniądze transferuje za granicę mała część na inwestycje a ukraińcy dobre najpierw zatrudnić potem wyszkolić jeszcze najlepiej co przerwa seta takimi bajkami to mogą karmić dzieci w przedszolu...

  • (2017-03-19 17:55:55) Halina12

    Teraz wnuki muszą .....

    Pracowałam w WSK kazali nam zaciskać pasa ,i na pewno za kilka lat się poprawi. Wreszcie przyszły masowe zwolnienia , niektórym to się poprawiło. Zwykły pracownik poleciał na bruk. Widzę że dalej to samo przerabiają nasze dzieci i już niestety wnuki. Ile jeszcze pokoleń potrzeba żeby byt przeciętnego Polaka się poprawił. Dalej elita żyje na europejskim poziomie a zwykły robotnik ledwo koniec z końcem wiąże. Rozumiem , że nie może być równo bo to nie zawsze sprawiedliwie, ale takie różnice jak są obecnie jeżeli chodzi o zarobki to jest ......brak mi słów. Życzę Wam młodzi żebyście to właśnie Wy byli tym pokoleniem które zacznie lepsze życie w swoim własnym kraju.

  • (2017-03-19 15:44:01) Sumienienarodu

    Szanowna pani

    Posłanka chodzi na czarne marsze . I do kościoła aby się pokazać mam nadzieje ze się nawróci ale tymczasem dwa oblicza . !

  • (2017-03-19 15:37:08) Sumienienarodu

    Warto rozmawiać.

    wasze postulaty są zasadne niech odpowiedzą naganiacze i ci którzy napędzają obecny stan . Człowiek to nie przedmiot bo i niektórzy przedmioty lepiej traktują niż was . W Niemczech spokojnie pracują za ponad 2000 euro . Sprawiedliwość tylko dla wybranych a na was poty.

  • (2017-03-19 15:15:16) a11

    protest kirchhoff

    skowronska dużo tylko gada i nie w sprawach które dotycza mielczan dba o swoje jak wiekrzosc zadzacych w tych firmach w strefie,ludzi maja za nic,i to poczawszy od bylejakiego ustawiacza poprzez brygadzistow od siedmiu boleści poprzez mistrzow i kierownikow którzy tez tylko dbaja o siebie a na ludziach się wyzywaja,i nikt im nie zwroci uwagi,widac tak jest dobrze dla zarzadzajacych ,lepiej nic nie wiedzieć co się dzieje na dole,a pacholki i tak ludzi będą gnebic widać jusz dość tego ,przecież w końcu nikt nie wytrzyma

  • (2017-03-19 14:49:19) kika20

    protest w kirchoff

    proponuje zgłosic tę sprawę mieleckiej poseł pani skowrońskiej ona bardzo przejmowała sie nauczycielami po pisowskiej reformie oświaty niech teraz zajmie sie sprawą ludzi z regionu którzy ja wybrali[potrafiła walczyc o wolne media w sejmie] niech zajmie sie czymś porzytecznym.

  • (2017-03-19 13:04:19) xbrown

    nie daj my się

    Najpierw gnębiła komuna a teraz gnębią nas krawaciarze i ich pachołki a szary pracownik jest na końcu i bierze marne 2000zł odmawiasz przyjścia we sobote albo na 12h to bezprawnie dostajesz upomnienia albo zabierają premie.Ja się pytam obywatel Polski dokąd bedziemy jeszcze głupim narodem że robimy na obcy kapitał kraju i jeszcze straszą nas głupimi Ukraincami banderowcami

1 | 2 | 3 | 4  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.