REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaMiejscy radni Romuald Rzeszutek i Marek Zalotyński poinformowali, że podejmowane są starania, by jedna z miejskich ulic nosiła imię majora Waleriana Tumanowicza.

W lutym imię majora Waleriana Tumanowicza „Jagry” otrzymał jeden z Dębów Niezłomnych na polanie w Szydłowcu. Miejscy radni chcą jeszcze dodatkowo uhonorować tego Żołnierza Niezłomnego nadając jego imię jednej z miejskich ulic.

- Staraniem naszym – radnych, samorządowców, jest upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych. Mogę zadeklarować, że prowadzimy starania żeby w nieodległym czasie znalazło się w Mielcu miejsce upamiętniające majora Waleriana Tumanowicza „Jagrę” – mówił Marek Zalotyński. – To dowódca inspektoratu Związku Walki Zbrojnej, później Armii Krajowej w Mielcu, Żołnierza Niezłomnego, który w służbie Rzeczypospolitej dał największą ofiarę.

m

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-03-22 05:01:46) prawda83

  przepraszam

  przepraszam czy zolnierze wykleci to Ci co mordowali Polakow tak? glownie ludnosc cywilna? ? nie wiem skad ta nagonka i takie pianie o tych wykletch ostatnimi czasy?

 • (2017-03-21 21:01:23) Pretty

  ale cebulandia.... nie ma już innych nazw ?

 • (2017-03-20 22:54:31) haqna

  Już rzygam tymi wyklętymi...

  brakuje mi jeszcze do kompletu piwa: "Wylkęte jasne"

 • (2017-03-20 17:24:39) jacek.kowalski2015

  Pamiętajmy także o innych Żołnierzach II wojny

  Bohaterstwo Żołnierzy Wyklętych jest wielkie należy Im się cześć i chwała, ale ofiara krwi i życia żołnierzy z ziemi mieleckiej podczas II wojny światowej jest nieporównywalna. I jak do tej pory nikt z radnych o tym nie pomyślał. Poza gen. Sikorskim i Jędrusiów nie ma ulic np. bohaterów września 39r. czy gen. Maczka, płk. Rusina, czy innych miejscowych przedstawicieli walczących podczas II wojny. Chcecie budować pomnik ŻW, jest już pomnik Żołnierzy AK, a przecież to Żołnierze AK. Zbudujcie tym pozostałym którzy urodzili się w Mielcu walczyli za wolność Ojczyzny.

 • (2017-03-20 12:31:00) nono

  Znowu ??

  i co jeszcze ?? zmiana nazwy miasta na "Mielec Wyklęty" ?? ja rozumiem historia, patriotyzm, pamięć. Ale gdzieś w tym wszystkim powinien być umiar.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!