REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaMiejscy radni postanowili przyjrzeć się działalności Mieleckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Mieczysław Wdowiarz pytał o ilość najemców, Jakub Cena o dodatkowe koszty, które zaskoczyły firmy z „kolorowego” inkubatora.

Jesienią 2015 roku oddano do użytku Mielecki Inkubator Przedsiębiorczości dla małych firm. Z założenia funkcjonować w nim miały przedsiębiorstwa innowacyjne. Magistrat zapewniał, że dla firm przygotowano atrakcyjną ofertę najmu trzynastu boksów. Teraz radny Mieczysław Wdowiarz chce uzyskać informację, ile firm funkcjonuje w Mieleckim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

– Chciałem uzyskać informacje o stopniu wykorzystania budynku inkubatora. Niedawno wbudowaliśmy kosztem 2 milionów złotych budynek i parking. Chciałem się dowiedzieć, jak jest wykorzystany budynek. Mam wrażenie, że coś się niedobrego dzieje – mówił Mieczysław Wdowiarz.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Szczegółowe informacje mają zostać przekazane radnym na kwietniowej sesji Rady Miasta.  – Zostały opracowane pewne zasady przyjęcia do inkubatora. Chodzi tam głównie o firmy innowacyjne. Na początku było dużo firm, które były zainteresowane wejściem tam, ale były to firmy, które raczej były nastawione na usługi czy drobną produkcję, która nie bardzo odpowiadała tym profilem innowacyjności – odpowiadał Tadeusz Siemek, zastępca prezydenta. - Rzeczywiście inkubator nie jest całkowicie zapełniony, na najbliższą sesję przygotujemy informację o stopniu jego wykorzystania.

Z kolei radny Jakub Cena mówił, że inkubator może być mniej atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorców ze względu na dodatkową opłatę.  - Przedsiębiorcy zgłaszają problem z dodatkowymi opłatami, które pojawiły się na koniec roku. Pod kątem najmu te lokale są atrakcyjne, natomiast dodatkowa opłata trochę ich zaskoczyła. Chciałbym wyjaśnić zasady wynajmu w inkubatorze. Dla przedsiębiorców zachętą było to, że koszty wynajmu są niewielkie, natomiast doszedł podatek od nieruchomości w ramach kosztów dodatkowych, który nie był przewidziany wcześniej. I obecnie jakby nie opłaca się firmom wynajmować tych lokali – powiedział Jakub Cena.

Jak zaznaczał Tadeusz Witek, Naczelnik Wydziału Finansowego Urzędu Miasta, opłata ta wynika z prawa podatkowego i nie powinna być żadnym zaskoczeniem dla przedsiębiorców. Podatek taki naliczany jest we wszystkich lokalach. - To nie powinno być zaskoczeniem, bo opłata ta wynika z przepisów prawa podatkowego. Jeżeli ktoś coś dzierżawi od gminy, staje się automatycznie podatnikiem podatku od nieruchomości – tłumaczył Tadeusz Witek. - Dzierżawcy zostali wezwani do złożenia deklaracji podatkowych, jak każdy podatnik. I mieli obowiązek tę deklarację złożyć w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Wszyscy dzierżawcy, którzy dzierżawią cokolwiek od gminy, czy od innej jednostki samorządu terytorialnego, stają się automatycznie podatnikami podatku od nieruchomości.

m 


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-04-23 08:52:56) kickic

  zaniepokojony

  Również jestem zaniepokojony ale tym, że Inkubator zotałl wybudowany od "zera"za 2 min złotych. Jak to się ma do remontu tzw."13-ki" za niemal 3 mln zł?

 • (2017-04-21 17:41:37) kickic

  Podatek płaci właściciel. Jak wynajmuję mieszkanie to nadal płacę podatek. Może dlatego nie chcą płacić bo nie są właścicielami.

 • (2017-04-21 13:07:48) Fifuś

  Dlaczego nie maja placic podatku od nieruchomosci?

  Kazdy placi nawet zwykly mieszkaniec. Ja bym sie bardziej chcial dowiedziec dlaczego firmy ba strefie maja niski poziom podatku od nieruchomosci. Zwiekszyc maksymalnie tak jak zrobiliscie to Krono i miasto ma pare milionow wuecej w budzecie. A to, ze dadza wiecej na pensje to sciena. Nie ma to zadnego znaczenia.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Kwiecień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!