REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

WydarzeniaMiejscy radni postanowili przyjrzeć się działalności Mieleckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Mieczysław Wdowiarz pytał o ilość najemców, Jakub Cena o dodatkowe koszty, które zaskoczyły firmy z „kolorowego” inkubatora.

Jesienią 2015 roku oddano do użytku Mielecki Inkubator Przedsiębiorczości dla małych firm. Z założenia funkcjonować w nim miały przedsiębiorstwa innowacyjne. Magistrat zapewniał, że dla firm przygotowano atrakcyjną ofertę najmu trzynastu boksów. Teraz radny Mieczysław Wdowiarz chce uzyskać informację, ile firm funkcjonuje w Mieleckim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

– Chciałem uzyskać informacje o stopniu wykorzystania budynku inkubatora. Niedawno wbudowaliśmy kosztem 2 milionów złotych budynek i parking. Chciałem się dowiedzieć, jak jest wykorzystany budynek. Mam wrażenie, że coś się niedobrego dzieje – mówił Mieczysław Wdowiarz.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Szczegółowe informacje mają zostać przekazane radnym na kwietniowej sesji Rady Miasta.  – Zostały opracowane pewne zasady przyjęcia do inkubatora. Chodzi tam głównie o firmy innowacyjne. Na początku było dużo firm, które były zainteresowane wejściem tam, ale były to firmy, które raczej były nastawione na usługi czy drobną produkcję, która nie bardzo odpowiadała tym profilem innowacyjności – odpowiadał Tadeusz Siemek, zastępca prezydenta. - Rzeczywiście inkubator nie jest całkowicie zapełniony, na najbliższą sesję przygotujemy informację o stopniu jego wykorzystania.

Z kolei radny Jakub Cena mówił, że inkubator może być mniej atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorców ze względu na dodatkową opłatę.  - Przedsiębiorcy zgłaszają problem z dodatkowymi opłatami, które pojawiły się na koniec roku. Pod kątem najmu te lokale są atrakcyjne, natomiast dodatkowa opłata trochę ich zaskoczyła. Chciałbym wyjaśnić zasady wynajmu w inkubatorze. Dla przedsiębiorców zachętą było to, że koszty wynajmu są niewielkie, natomiast doszedł podatek od nieruchomości w ramach kosztów dodatkowych, który nie był przewidziany wcześniej. I obecnie jakby nie opłaca się firmom wynajmować tych lokali – powiedział Jakub Cena.

Jak zaznaczał Tadeusz Witek, Naczelnik Wydziału Finansowego Urzędu Miasta, opłata ta wynika z prawa podatkowego i nie powinna być żadnym zaskoczeniem dla przedsiębiorców. Podatek taki naliczany jest we wszystkich lokalach. - To nie powinno być zaskoczeniem, bo opłata ta wynika z przepisów prawa podatkowego. Jeżeli ktoś coś dzierżawi od gminy, staje się automatycznie podatnikiem podatku od nieruchomości – tłumaczył Tadeusz Witek. - Dzierżawcy zostali wezwani do złożenia deklaracji podatkowych, jak każdy podatnik. I mieli obowiązek tę deklarację złożyć w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Wszyscy dzierżawcy, którzy dzierżawią cokolwiek od gminy, czy od innej jednostki samorządu terytorialnego, stają się automatycznie podatnikami podatku od nieruchomości.

m 


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-04-23 08:52:56) kickic

  zaniepokojony

  Również jestem zaniepokojony ale tym, że Inkubator zotałl wybudowany od "zera"za 2 min złotych. Jak to się ma do remontu tzw."13-ki" za niemal 3 mln zł?

 • (2017-04-21 17:41:37) kickic

  Podatek płaci właściciel. Jak wynajmuję mieszkanie to nadal płacę podatek. Może dlatego nie chcą płacić bo nie są właścicielami.

 • (2017-04-21 13:07:48) Fifuś

  Dlaczego nie maja placic podatku od nieruchomosci?

  Kazdy placi nawet zwykly mieszkaniec. Ja bym sie bardziej chcial dowiedziec dlaczego firmy ba strefie maja niski poziom podatku od nieruchomosci. Zwiekszyc maksymalnie tak jak zrobiliscie to Krono i miasto ma pare milionow wuecej w budzecie. A to, ze dadza wiecej na pensje to sciena. Nie ma to zadnego znaczenia.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!