REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaO działania w sprawie budowy parkingów na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej apelował do prezydenta radny Mieczysław Wdowiarz.

Podczas marcowej sesji Rady Miasta, Mieczysław Wdowiarz poruszył kwestię problemu braku miejsc parkingowych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. – Cierpimy na brak miejsc parkingowych w obrębie SSE. Mamy tylko parkingi przy Kirchhoffie i inkubatorze, które zostały wybudowane dla obsługi całego terenu. W tej chwili jest poważne problem z postojem i pozostawieniem samochodu. Mam wrażenie, że sytuacja nas powoli przerasta – mówił Mieczysław Wdowiarz. – Nic nas nie zwalnia od tego, aby wygospodarować miejsca parkingowe dla tysięcy ludzi. Może partnerem w tym będzie zarząd SSE, ale inicjatywa prezydenta jest tu nieodzowna.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 – To temat na pewno nam znany. Czas się tym zająć, z tym, że ważna jest kwestia terenu i kwestia wydatków na parkingi dla firm, które mają obowiązek je budować w momencie, gdy firma powstaje – odpowiadał Tadeusz Siemek, zastępca prezydenta.

Radny Bogdan Bieniek zaznaczał, że warto najpierw opracować koncepcję budowy parkingów  – Trzeba się zabrać za budowę tych parkingów, ale trzeba pomyśleć nad koncepcją i pokazaniem, gdzie mogą być takie parkingi, a kto je później będzie wykonywał, to powinien być drugi etap naszych działań. Organizacyjny etap powinien być po naszej stronie i Agencji Rozwoju Przemysłu – mówił Bieniek.

– Nie zdradzę wielkiej tajemnicy, gdy powiem, że te rozmowy już trwają. Jedna z firm, która w tej chwili się rozbudowuje i w najbliższym czasie planuje zatrudnić kolejne osoby, jest w tej chwili na etapie opracowywania koncepcji powiększenia parkingu przy swojej siedzibie, ale będzie to też część parkingu ogólnodostępnego – informował prezydent Siemek.

m


 

 


Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-04-21 15:55:19) jam111

  Policja nic nie zrobi !!!

  Do policji było zgłaszane ,parkowanie przy Krono, postój sklepu obwoźnego na chodniku i trawniku naprzeciwko firmy LEAR . Wypadki są tam systematycznie ,bo kupujący wychodzą prosto na pasy, blokują przejście ,stałe korki i wypadki. I nic zgłoszenia od kilku lat . Po takim wypadku na pasach samochód znika .Chodnik rozjeżdzony przez ciężarówkę ,zasłania widoczność na drogę pojazdom wyjeżdżającym na drogę główną.

 • (2017-04-21 15:24:46) kropka1970

  PARKING PRZY MPB

  NIECH RADNY WDOWIARZ PRZEJDZIE SIE ^) METROW NA PARKING MPB KTORY JEST WLASNOSCIA MIASTA I ZOBACZY CO TAM SIE DZIEJE I JAKA JEST NAWIERCHNIA

 • (2017-04-21 13:49:52) mlc-marko

  no więc, NIE DLA ROZBUDOWY PARKINGÓW za pieniądze z budżetu Mielca. ........ lepiej zorganizowana komunikacja miejska - niektóre zakłady pracują do 14.45, 14.50!!!, jeśli bilet okresowy będzie kosztował tyle co kosztuje to za rok, dwa, wystarczą dwa autobusy by po godzinie 15 rozwieść te "tłumy".... i komunikacja regionalna......... Parking przy Kirchhoffie powić płatny.........

 • (2017-04-21 13:45:19) ___

  krono

  jak znając zycie to przyjedzie polcija i tylko mandaty da , a problem parkowania dla pracowników krono dalej będzie . Urząd miasta powinien porozmawiać z firmami

 • (2017-04-21 13:41:00) ___

  ogólny wszędzie problem

  problem jest w tym , ze firmy które już są, powinni zrobić tyle miejsca na parkingu ile jest pracowników w danej firmie . A jak zauwazyłem to przeważnie jest 20 % miejsca tylko dla pracowników. Rozumię ,że przychodzi lato i niektórzy przyjeżdzają rowerkami do pracy , ale miejmy na uwadzę ,że dużo ludzi dojeżdza nawet z innego powiatu , nie to co dawniej , żę duzo ludzi pracowalo tu miejscowi.

 • (2017-04-21 13:40:06) jam111

  Nielegalny parking !!!

  Przy wjeździe na Krono po lewej stronie od dłuższego czasu na chodnikach pasach zielonych parkuja samochody. Dokładnie na przeciwko ,, Banku Krwi i Osocza" -(następny temat dla władz) Nie tak dawno był tam wymieniany chodnik ,bo stał sie rozjeżdżony przez parkujące samochody . Kosztowało to miasto sporo kasy i znów jeżdżą tam do woli ,a urząd miasta nic nie robi z tym. Przyglądamy się bacznie tej soprawie i rozliczymy władze naszego Mielca z tego.

 • (2017-04-21 13:21:56) Combo1978

  To jest proste. 1-szy koło Burego w miejscu dzikiego parkingu. 2-gi Pomiędzy Lear a Colfarm w miejscu dzikiego parkingu. 3-ci pomiedzy Lear a Kamot na części placu manewrowego fimy Kamot z wjazdem z ulicy. 4-ty na przeciw Lear za kanałkiem pomiędzy Inkubatorem a ZAM Technika. Albo jeden duży na wolnej działce pomiedzy Kamot, Zieloną Budką i EuroEnergetyką.

 • (2017-04-21 13:02:52) Fifuś

  Powiekszyc parking przy Kirhchoffie

  Jest tam miejsce by powiejszyc parking jak i mozna go zmoderniziwac tak by powstalo wiecej miejsc. Mizna dodac jakies drzewka by dawaly choc troche cienia w lecie. Zobaczcue jak wyglada parking przy Husqwarnie. Tak to powinno wygladac.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!