REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Wydarzenia



O działania w sprawie budowy parkingów na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej apelował do prezydenta radny Mieczysław Wdowiarz.

Podczas marcowej sesji Rady Miasta, Mieczysław Wdowiarz poruszył kwestię problemu braku miejsc parkingowych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. – Cierpimy na brak miejsc parkingowych w obrębie SSE. Mamy tylko parkingi przy Kirchhoffie i inkubatorze, które zostały wybudowane dla obsługi całego terenu. W tej chwili jest poważne problem z postojem i pozostawieniem samochodu. Mam wrażenie, że sytuacja nas powoli przerasta – mówił Mieczysław Wdowiarz. – Nic nas nie zwalnia od tego, aby wygospodarować miejsca parkingowe dla tysięcy ludzi. Może partnerem w tym będzie zarząd SSE, ale inicjatywa prezydenta jest tu nieodzowna.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 



– To temat na pewno nam znany. Czas się tym zająć, z tym, że ważna jest kwestia terenu i kwestia wydatków na parkingi dla firm, które mają obowiązek je budować w momencie, gdy firma powstaje – odpowiadał Tadeusz Siemek, zastępca prezydenta.

Radny Bogdan Bieniek zaznaczał, że warto najpierw opracować koncepcję budowy parkingów  – Trzeba się zabrać za budowę tych parkingów, ale trzeba pomyśleć nad koncepcją i pokazaniem, gdzie mogą być takie parkingi, a kto je później będzie wykonywał, to powinien być drugi etap naszych działań. Organizacyjny etap powinien być po naszej stronie i Agencji Rozwoju Przemysłu – mówił Bieniek.

– Nie zdradzę wielkiej tajemnicy, gdy powiem, że te rozmowy już trwają. Jedna z firm, która w tej chwili się rozbudowuje i w najbliższym czasie planuje zatrudnić kolejne osoby, jest w tej chwili na etapie opracowywania koncepcji powiększenia parkingu przy swojej siedzibie, ale będzie to też część parkingu ogólnodostępnego – informował prezydent Siemek.

m


 

 


Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-04-21 15:55:19) jam111

    Policja nic nie zrobi !!!

    Do policji było zgłaszane ,parkowanie przy Krono, postój sklepu obwoźnego na chodniku i trawniku naprzeciwko firmy LEAR . Wypadki są tam systematycznie ,bo kupujący wychodzą prosto na pasy, blokują przejście ,stałe korki i wypadki. I nic zgłoszenia od kilku lat . Po takim wypadku na pasach samochód znika .Chodnik rozjeżdzony przez ciężarówkę ,zasłania widoczność na drogę pojazdom wyjeżdżającym na drogę główną.

  • (2017-04-21 15:24:46) kropka1970

    PARKING PRZY MPB

    NIECH RADNY WDOWIARZ PRZEJDZIE SIE ^) METROW NA PARKING MPB KTORY JEST WLASNOSCIA MIASTA I ZOBACZY CO TAM SIE DZIEJE I JAKA JEST NAWIERCHNIA

  • (2017-04-21 13:49:52) mlc-marko

    no więc, NIE DLA ROZBUDOWY PARKINGÓW za pieniądze z budżetu Mielca. ........ lepiej zorganizowana komunikacja miejska - niektóre zakłady pracują do 14.45, 14.50!!!, jeśli bilet okresowy będzie kosztował tyle co kosztuje to za rok, dwa, wystarczą dwa autobusy by po godzinie 15 rozwieść te "tłumy".... i komunikacja regionalna......... Parking przy Kirchhoffie powić płatny.........

  • (2017-04-21 13:45:19) ___

    krono

    jak znając zycie to przyjedzie polcija i tylko mandaty da , a problem parkowania dla pracowników krono dalej będzie . Urząd miasta powinien porozmawiać z firmami

  • (2017-04-21 13:41:00) ___

    ogólny wszędzie problem

    problem jest w tym , ze firmy które już są, powinni zrobić tyle miejsca na parkingu ile jest pracowników w danej firmie . A jak zauwazyłem to przeważnie jest 20 % miejsca tylko dla pracowników. Rozumię ,że przychodzi lato i niektórzy przyjeżdzają rowerkami do pracy , ale miejmy na uwadzę ,że dużo ludzi dojeżdza nawet z innego powiatu , nie to co dawniej , żę duzo ludzi pracowalo tu miejscowi.

  • (2017-04-21 13:40:06) jam111

    Nielegalny parking !!!

    Przy wjeździe na Krono po lewej stronie od dłuższego czasu na chodnikach pasach zielonych parkuja samochody. Dokładnie na przeciwko ,, Banku Krwi i Osocza" -(następny temat dla władz) Nie tak dawno był tam wymieniany chodnik ,bo stał sie rozjeżdżony przez parkujące samochody . Kosztowało to miasto sporo kasy i znów jeżdżą tam do woli ,a urząd miasta nic nie robi z tym. Przyglądamy się bacznie tej soprawie i rozliczymy władze naszego Mielca z tego.

  • (2017-04-21 13:21:56) Combo1978

    To jest proste. 1-szy koło Burego w miejscu dzikiego parkingu. 2-gi Pomiędzy Lear a Colfarm w miejscu dzikiego parkingu. 3-ci pomiedzy Lear a Kamot na części placu manewrowego fimy Kamot z wjazdem z ulicy. 4-ty na przeciw Lear za kanałkiem pomiędzy Inkubatorem a ZAM Technika. Albo jeden duży na wolnej działce pomiedzy Kamot, Zieloną Budką i EuroEnergetyką.

  • (2017-04-21 13:02:52) Fifuś

    Powiekszyc parking przy Kirhchoffie

    Jest tam miejsce by powiejszyc parking jak i mozna go zmoderniziwac tak by powstalo wiecej miejsc. Mizna dodac jakies drzewka by dawaly choc troche cienia w lecie. Zobaczcue jak wyglada parking przy Husqwarnie. Tak to powinno wygladac.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.