REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia


Leszek Kwaśniewski, dyrektor szpitala i Andrzej Wrona, ordynator.
Innowacyjną operację implantacji sztucznego zwieracza cewki moczowej, w mieleckim szpitalu przeprowadził ordynator oddziału urologii Andrzej Wrona. To  kolejna nowość wprowadzona przez tego specjalistę. W 2013 roku zapoczątkował wszczepienie sztucznych moczowodów. W tym zakresie mielecki szpital jest liderem na skalę europejską.

Sztuczna cewka moczowa to wybawienie dla pacjentów cierpiących na nietrzymanie moczu, związane z przebytymi zabiegami urologicznymi czy chorobami onkologicznymi. Po raz pierwszy w Mielcu wszczepiono ją w kwietniu 2017 r. Wcześniej ordynator i dyrekcja szpitala zadbali o zgodę NFZ na przeprowadzenie zabiegu i uzyskanie certyfikatów potwierdzających umiejętności.

– Przy zabiegu towarzyszył nam doświadczony lekarz z Puław. Operacja z całą pewnością powiodła się pod względem technicznym. Teraz potrzebujemy czasu na to, by zobaczyć, jak sztuczny zwieracz cewki moczowej przyjmie się w organizmie pacjenta. Będzie on pod stałą kontrolą lekarską – mówi Andrzej Wrona, ordynator Oddziału Urologicznego w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.  

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


To kolejny innowacyjny zabieg przeprowadzony w mieleckim szpitalu przez ordynatora Wronę.   W 2013 roku wykonał on pierwszą w Polsce implantację sztucznych moczowodów typu Detour.

– Zgłosiła się do mnie wówczas 42-letnia kobieta, której nerki pozostały bez odpływu. Radioterapia zniszczyła dolne odcinki jej moczowodów. Wydawało się, że jedynym wyjściem będzie wykonanie obustronnej przetoki nerkowej. Niestety, to mało komfortowe rozwiązanie. Często prowadzi do powikłań, infekcji, przeciekania lub blokowania moczu – wylicza ordynator mieleckiej urologii.

Na szczęście specjalista dowiedział się o francuskiej firmie produkującej sztuczne moczowody. Zabieg powiódł się. Dziś, dokładnie cztery lata po operacji, parametry nerkowe pacjentki, która przeszła eksperymentalną implantację, mieszczą się w normach. To najlepsze potwierdzenie skuteczności działań podjętych w mieleckiej lecznicy. 

Do tej pory ordynator urologii wykonał w Mielcu ponad 20 zabiegów wszczepienia sztucznych moczowodów u pacjentów z całego kraju. Ta liczba stanowi polski rekord i wzbudza podziw w Europie. Do tego stopnia, że mielecki szpital dostał zaproszenie na konferencję urologiczną w Mediolanie. Doktor Wrona wystąpi tam w roli eksperta.

– Udział w konferencji będzie dużym wyróżnieniem i zarazem szansą na zdobycie nowych doświadczeń dla naszych urologów. Obserwujemy, że zapotrzebowanie na implantację sztucznych moczowodów rośnie. Dlatego też staramy się, aby proteza mogła być refundowana przez NFZ – mówi Leszek Kwaśniewski, dyrektor mieleckiego szpitala. 

Na razie pacjenci sami opłacają zakup sztucznych moczowodów. To koszt około 6 tys. złotych. Sztuczna cewka moczowa, której pierwsza implantacja odbyła się w kwietniu, kosztuje ponad 20 tysięcy. Tę jednak refunduje fundusz zdrowia.

k

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!