REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Wydarzenia
Coroczne uroczystości związane z jubileuszem urodzenia generała Władysława Sikorskiego odbyły się w Tuszowie Narodowym. Tym razem połączone zostały z otwarciem kortu tenisowego, który powstał obok Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w tej miejscowości.

- Gromadzimy się z okazji 136. rocznicy urodzenia generała Władysława Sikorskiego przed domem jego urodzenia, aby po raz kolejny podkreślić jego ogromną rolę w historii Rzeczpospolitej. Życiorys jego na ogół wszyscy dobrze znamy, ale pragnę zwrócić uwagę, że żył on w najgroźniejszych dziejach naszego narodu skazanego na zagładę przez dwóch okrutnych sąsiadów – powiedział Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy.

Głaz przypomniał, że gen. Sikorski brał udział w dwóch wojnach światowych oraz wojnie bolszewickiej. Podczas II wojny światowej zmuszony opuścić ojczyznę utworzył polską armię na uchodźctwie i stanął na jej czele. - Co się tyczy dalszych jego losów – niedługo dane mu było walczyć na emigracji. Ginie bowiem w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach w katastrofie samolotowej, nie wiedząc, że został zdradzony przez swoich sojuszników, u boku których walczył ze wspólnym wrogiem – mówił wójt gminy Tuszów Narodowy.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


- Minęło tyle lat od tragedii gibraltarskiej, a nasz naród dotąd nie wie, co było jej przyczyną. Na pewno nie była to katastrofa, ani wypadek. Doświadczenie minionych stuleci podpowiada nam zupełnie coś innego i nie sposób w tym momencie nie porównać tej tragedii do tragedii smoleńskiej, gdzie również nie wiemy, kto był jej sprawcą – dodał Andrzej Głaz.

Jak powiedział wójt, najpiękniejszą cechą generała Sikorskiego było powoływanie się na Boga jak chociażby w przemówieniu do żołnierzy, które zacytował: „Bóg patrzy w moje serce. Widzi i zna moje intencje i zamiary, które są czyste i rzetelne. Jedynym moim celem jest wolna, sprawiedliwa i wielka Polska”. – Czyż nie jest to piękny wzór do naśladowania dla uczniów naszej szkoły, której jest patronem? – powiedział Głaz.

- Polska miała i ma to szczęście, że w swojej historii istnienia żyły, działały tak wybitne jednostki jak gen. Sikorski, a obecnie jest to pani premier Beata Szydło, prezydent Andrzej Duda, co do których wzrasta z dnia na dzień atak opozycji. Jest to atak na rodzące się dobro w naszym kraju, które usiłuje się zdusić w zarodku i unicestwić. Podobnie jak to było z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. W związku z tym mając na oku całą spuściznę poprzednich pokoleń musimy się przede wszystkim zaangażować w sprawy narodu, aby nie dopuścić, by w Polsce zwyciężyło zło nad dobrem – podsumował w swoim stylu wójt Tuszowa Narodowego.

Uroczyście otwarty podczas uroczystości kort tenisowy wraz z siłownią zewnętrzną to zakończona niedawno inwestycja o łącznej wartości 298 tys. zł. Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 141 tys. zł.

ks
Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-05-20 15:38:14) Pedros999

    Rocznica urodzenia?

    Wg mnie po "polskiemu" powinno być 136. rocznica urodzin i tak mnie kiedyś uczono. Może zmieniły się zasady pisowni i gramatyki to przepraszam.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!