REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

Wydarzenia



Wokół zaplanowanych na najbliższy weekend obchodów 80-lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego pojawiło się wiele kontrowersji. Wśród mielczan nie brakuje negatywnych ocen związanych z faktem, że zlot samolotów AN-2 jest imprezą zamkniętą. 

Jak informowaliśmy od 10 do 13 sierpnia w Mielcu organizowane jest XIX Europejskie Spotkanie AN-2. To impreza zamknięta – głównie dla właścicieli tych maszyn. Informacja ta wzbudziła wiele emocji wśród niepocieszonych mielczan, dla których przygotowano jedynie „piknik rodzinny z akcentem lotniczym”. Internauci pytają wprost o koszty organizacji imprezy, którą miasto zafundowało przede wszystkim grupie około 115 gości stanowiących załogi obecnych w Mielcu „antków”.

- Jeśli chodzi o koszty to na ten cel przewidziane jest 215 tysięcy złotych. Jest to kwota obejmująca zarówno zlot pasjonatów „antków”, jak i część pikniku rodzinnego z akcentem lotniczym – mówi Anna Karwacka, kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


Ile osób weźmie udział w tym wydarzeniu? Jak mówi Wojciech Bugajski, prezes spółki Lotnisko Mielec, udział potwierdziło 11 załóg AN-2. Każdy samolot to około dziesięcioosobowa załoga. – Fizycznie mamy 115 osób jeśli chodzi o samych użytkowników i osobowy związane z AN-2 – mówi. Wiceprezydent Jan Myśliwiec dodaje do tego osoby związane z obsługą imprezy. Łącznie wydarzenie nie powinno dotyczyć zatem więcej, niż 200 osób.

Jakiej frekwencji urzędnicy magistratu spodziewają się z kolei podczas sobotniego pikniku rodzinnego na lotnisku? Jak się dowidzieliśmy, wydarzenie to traktowane jest jako impreza masowa. W programie prócz godziny 14 w sobotę, czyli przelotu „antków” nad Mielcem, nie ma żadnych atrakcji zaplanowanych na konkretny czas – te są rozciągnięte na cały okres trwania imprezy. W związku z tym urzędnicy zakładają rotację mieszkańców i nie spodziewają się większych utrudnień.

Obchody 80-lecia COP na najbliższym weekendzie się jednak nie kończą. W dalszej kolejności magistrat zaplanował jeszcze wystawę  dotyczącą rocznicy COP-u, którą miasto organizuje przy współpracy z Samorządowym Centrum Kultury, a także „spacery szlakiem COP-u” organizowane wraz z Regionalną Organizacją Turystyczną. Będzie też Konkurs Międzynarodowy – Turniej Wiedzy o COP organizowany przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

ks

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-08-12 21:36:03) KNP

    To po prostu nazwać trzeba jednym slowem:

    SKANDAL !

  • (2017-08-12 15:49:50) bunga bunga

    Brak zrozumienia komentujących dla części społeczeństwa potrzebującej wsparcia. Jeśli ktoś jest potrzebujący to wydaje się oczywiste że należy mu pomóc. Co niektórym wydaje się że są " świętymi krowami" i będą dysponowali środkami miejskimi lepiej niż obecni wykwalifikowani specjaliści. Wspaniały początek dla patriotów z Mielca nawracających do historii COP-u. Można dostrzec jak spostrzegawczo uczono się historii miasta z widocznym skutkiem. Imprezy dla mas to już przeżytek w tym tętniącym inteligencją miejscu. Lepiej zrobić kilkuosobową bibę dla jeszcze bardziej wyjątkowych związanych z miastem. Nie róbcie chamówy bo to będzie o Was świadczyć, zresztą jak ktoś kulturalny może zrozumieć chama i to ma do przekazania. Model samolotu dla inteligenta z mielecką duszą.

  • (2017-08-12 10:09:12) M150

    To chyba jakiś żart

    1. Jeśli to prywatna zamknieta impreza to miasto powinno na tym zarobić a nie to finansować. 2. Rozumiem, że jeśli zorganizuje zamkniętą imprezę np. zlot hodowców chomikow w trampkach to również miasto mi to sfinansuje w zamian za przemarsz chomikow ulicami miasta?

  • (2017-08-12 06:36:33) emipat

    Popieram

    A ja dodam że ta nasza POst komunistyczna szlachta to chce zniszczyć nasze tradycje lotnicze i zmienić historię naszego miasta. W ich czerwonych od ideologii i złodziejstwa oczach to w okresie przedwojennym w ramach COP-u nie powstała w Mielcu Wytwórnia Płatowców nr2 tylko Kronosyf. A słyszałem że te upaińskie szelmy chcą zmienić nazwę miasta na KRONOGRÓD.

  • (2017-08-11 23:49:56) niemamloginuchamie

    Ersik ma rację. Zamiast rozwijać młodych w kierunku przemysłu lotniczego to w zamian robi się prywatne imprezy i ukrywa w niedostępnym miejscu na płycie lotniska samoloty. 115 osób w 14 antkach. Fajnie się bawicie

  • (2017-08-11 18:57:19) ersik 3

    Trudno zrozumieć

    Władze wyrzuciły z lotniska mieleckich modelarzy,dla zainteresowanych- znajdziecie ich co niedzielę rano w Tuszowie Narodowym - na lotnisku w Mielcu nie ma miejsca dla najmłodszych adeptów lotnictwa. Na początku roku zmniejszono dotację dla Aeroklubu Mieleckiego,z tego co pamiętam Aeroklub otrzymał na wsparcie szkolenia całe 35 tysięcy, ale jeśli magistrat robi lotniczą imrezę zamkniętą to nie ma problemu 500 tysięcy -proszę bardzo, zmniejszamy do 215 tysięcy też nie ma problemu. Zastanówmy się czy Mielcowi potrzeba igrzysk,czy może lepiej inwestować z młodzież -ktoś nas musi zastąpić za parę lat zarówno w magistracie jak i na wieży lotniska o przemysle nie wspomnę.....

  • (2017-08-11 15:04:20) pasiuu

    z 14 antków zostało 11, z 500 wyszło 215, kto tym miastem rządzi? ile pieniędzy wychodzi bokiem na jakieś głupoty? Ale kto bogatemu zabroni jest co rozpieprzać to się rozpieprza ciekawe na ile Wam wystarczy. Mam nadzieję, że wyborcy was zweryfikują a Jaki dojedzie!

  • (2017-08-11 11:47:47) Moderatorat

    Informacja publiczna

    200k no no rozumiem że za takie pieniądze będzie wszystko przejrzyste i do wglądu skoro z podatków ;)

  • (2017-08-11 10:33:06) niemamloginuchamie

    dobre zarty

    Wielkie samoloty rejsowe obsługuje 4 osoby w kokpicie i stewardessy w pozostałej części samolotu a tu proszę średnio jakies 10 osoób na jednego AN-2. Kolega niżej dobrze pisze że reszta tej hołoty to zwykli turyści, kumple, koleżcy, ziomusie, mordeczki. Zabawią 3-4 dni za naszą kasę a w zamian przelecą nad Mielcem o 14 godzinie. Wielkie mi halo. Najwieksze upokorzenie dla mieszkańców jest takie że to wy urzędnicy tak zorganizowaliście tą impreze. Tak, żeby czasem szary Kowalski nie zobaczył z bliska np. za bramki tego kolorowego An-2 100 (rozumiem że nie chcą żeby dotykać ich samolotów) ale skoro tak wielkie załogi z nimi przyleciały to może by się spisali jako ochrona ogrodzonego barierkami samolotu ALE Z BLISKA? Czuje że po przelocie AN-2 poleci fala krytyki na tą waszą imprę.

  • (2017-08-11 08:06:04) Wieśniak

    ??

    Załoga każdego samolotu to ok. 20 osób? A z jakiej racji? Pilot + mechanik, to jest załoga An-2. Reszta to zwykli turyści. Chociaż tutaj numery też się nie zgadzają. Jeśli mnie pamięć nie myli to przy skokach ładowało sie go dziesięcioma skoczkami, no czasami kilka osób więcej, ale nigdy to nie przekraczało 15. Czyli jak to rozumieć, część załogi będzie stać podczas lotu czy przyjedzie samochodami, ale dalej są traktowani jako załoga? Mam znajomych z zagranicy, miłośników awiacji, którzy chcieli przyjechać na zlot. Musiałem im powiedzieć żeby nie przyjeżdżali, bo to "zamknięta impreza". Brawa dla organizatorów, brawa.

1 | 2  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.