REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia


Pierwsza próba fotografowania księżyca z radomyskiego obserwatorium.
Fot. Obserwatorium astronomiczne RWLK.
Chcesz na własne oczy zobaczyć planetę Jowisz lub Saturn? Nic trudnego, wystarczy przyjść do obserwatorium astronomicznego w Radomyślu Wielkim i spojrzeć w niebo przez teleskop.

- Odnalezienie Jowisza oraz Saturna nie jest już dla nas większym problemem, jednak to dopiero początek! Wciąż uczymy się orientacji na nocnym niebie oraz poznajemy sam sprzęt astronomiczny, który wymaga szalonej dokładności oraz ogromnej cierpliwości - piszą na swoim fanpage'u radomyscy miłośnicy astronomii.

- Was również zachęcamy do zarwania nocy i zainteresowania się astronomią. Już wkrótce na nasze niebo zawitają zjawiskowe Perseidy! - dodają.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


W poniedziałek 7 sierpnia miało miejsce częściowe zaćmienie księżyca. - Kilkanaście osób w naszym obserwatorium miało okazję je zobaczyć przez teleskop – informuje Janusz Grzyb, nauczyciel geografii w radomyskim gimnazjum. Z kolei już w sobotę 12 sierpnia na niebie dobrze widoczne powinny być Perseidy (rój meteorów).

W radomyskim obserwatorium „Noc spadających gwiazd” rozpocznie się o godz. 20.30. - Zapraszamy na nasze spotkanie miłośników astronomii. W programie obserwacje nieba i pokazy w mobilnym planetarium – mówi Janusz Grzyb.

Obserwatorium mieści się przy Gimnazjum Publicznym w Radomyślu Wielkim - ul. Klonowa 2.

k 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-08-11 13:23:51) lalamido

  W Olsztynie chociażby też jest obserwatorium ...chyba że to nie miasto Logan ? ;-)

 • (2017-08-11 11:54:10) ~

  No proszę, w Radomyślu obserwatorium mają i można w ciekawy sposób spożytkować wolny czas i przy okazji coś ciekawego zobaczyć. A u nas jakieś figurki chcą stawiać. :/

 • (2017-08-11 11:47:49) Logan

  Geniuszu, jak nie masz pojęcia dlaczego w mieście nie ma sensu stawiać obserwatorium, to nie błyszcz.

 • (2017-08-11 11:28:31) severiusz

  No proszę, w Radomyślu obserwatorium mają i można w ciekawy sposób spożytkować wolny czas i przy okazji coś ciekawego zobaczyć. A u nas jakieś figurki chcą stawiać. :/

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Marzec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!