REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaOd kilku tygodni specjalna komórka Urzędu Miejskiego w Mielcu kontroluje deklaracje mieszkańców dotyczące wywozu odpadów komunalnych. Jak informują urzędnicy, widać już pierwsze efekty ich pracy.

Mielecki magistrat postanowił sprawdzić dane podane przez mieszkańców w deklaracjach wywozu śmieci i segregacji odpadów. - Trwają kontrole nieruchomości związane z weryfikacją prawdziwości danych zawartych w deklaracjach wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jak również sposobu segregowania odpadów komunalnych – poinformował zastępca prezydenta Jan Myśliwiec. -  Okazuje się, że w niektórych mieszkaniach mieszka cztery osoby, a jest pisana deklaracja na jedną bo mieszkanie jest wynajmowane prze jednego właściciela. Różnice są ogromne. Okazuje się, że warto te kontrole przeprowadzać, już przynoszą skutek.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 - Posiadamy ewidencję osób zameldowanych, a nie zamieszkanych. Kontrole jednak przynoszą skutek. W deklaracjach śmieciowych mamy poważną różnice miedzy ilością mieszkańców na terenie Mielca a ilością w deklaracji. Nakładane są kary, ale idzie również w eter to, że takie kontrole są – dodawała Agnieszka Garncarz, Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Jak duże rozbieżności stwierdzono w deklaracjach? - W Mielcu zameldowanych jest około 60 tysięcy mieszkańców. Według deklaracji jest ich 48 tysięcy. To spora różnica nawet jeśli bierzemy pod uwagę to, że części osób w Mielcu faktycznie nie ma – podkreślała Garncarz.

m


 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!