REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaPodczas zimowych spotkań prezydenta Mielca z mieszkańcami osiedli pojawił się skromny wniosek o ustawianie na ulicach miasta… ławek.

Jedna z mieszkanek miasta apelowała o postawienie ławek przy ulicy Kilińskiego i Ducha Świętego. Miałoby to być udogodnienie dla starszych mieszkańców Mielca. - Mamy długie ulice – Kilińskiego i Ducha Świętego. Jest sporo osób starszych, które chodzą tamtędy do lekarzy, po zakupy i one chcą to robić same, chcą chodzić. Czy jest możliwość, by co pewną odległość postawić ławki – może nie jakieś modne i nowoczesne, byłoby to duże udogodnienie dla mieszkańców, bo mogliby sobie odpoczywać co jakiś czas – wnioskowała mieszkanka miasta podczas spotkań z  prezydentem.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Daniel Kozdęba obiecał, że postara się, by ławki te zamontowano. - Ten wniosek bardzo mi się podoba. Trzeba brać to pod uwagę, starszych ludzi należy szanować, żeby mieli gdzie usiąść i odpocząć. Ma pani rację. Obiecuję, że coś z tym zrobimy – mówił Daniel Kozdęba, prezydent Mielca.

Wydawało się, że tak drobny problem zostanie przez magistrat szybko załatwiony. Okazuje się, że niekoniecznie, mieszkańcy zmian nie odczuwają. Temat powraca wraz z nową radną miejską z Osiedla Lotników. 1 października w wyborach uzupełniających wybrana została Jolanta Wolska, która teraz będzie reprezentować mieszkańców Osiedla Lotników w Radzie Miejskiej. Jeszcze przed wyborami artykułowała kłopot z jakim muszą radzić sobie starsi mieszkańcy tej części miasta. Zna go doskonale po prowadzi tam kwiaciarnię i wielokrotnie była świadkiem kłopotliwych sytuacji, które przydarzają się seniorom.

- Mieszkańcy proszą o ławeczki. Mają sporo drogi do pokonania idąc do kościoła lub przychodni i nie mają gdzie usiąść by odpocząć. Sama z kwiaciarni wynosiłam krzesełka bo się komuś zrobiło słabo, droga okazywała się za długa do pokonania – relacjonuje Jolanta Wolska.

Podobny problem mielczanie sugerowali na ulicy Legionów. Długa miejsca droga między Rynkiem i Pałacykiem Oborskich nie ma ani jednego miejsca, gdzie można się zatrzymać i odpocząć. Tu jest jednak kłopot z dostępnością takiego miejsca, posesje znajdują się blisko traktu dla pieszych i ścieżki rowerowej i ustawianie ławek prawdopodobnie mogłoby blokować przejście lub przejazd.

Spytaliśmy magistrat o tę sprawę.

hm
 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-10-11 07:53:51) piotrkow56

    Nowe ławki... Fajnie by było gdyby je zamontowano... Ale fajnie by było również gdyby władze miasta zleciły wyremontowanie tych ławek ktore już są a zostały uszkodzone. Może ktoś z władz by się tak przeszedł po miejskich parkach i się temu przyjrzał. Sporo jest takich zepsutych ławek. Kilka wogóle zniknęło, zostały tylko po nich puste miejsca, po tym jak się rozleciały. Ktoś pewnie uznał ze po co iść w koszty i stawiać nowe...

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Marzec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!