REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

WydarzeniaPodczas ostatnich rozmów dotyczących budynku Domu Kultury SCK, poruszono nie tylko kwestię stanu technicznego obiektu, ale również problemy z jego niewystarczającą powierzchnią. - W 1953 roku Dom Kultury budowany był dla 15 tysięcy mieszkańców, w tym momencie mamy ich ponad 60 tysięcy – mówiła Joanna Kruszyńska, pełniąca obowiązki dyrektora SCK. - Jest po prostu zbyt ciasno, a oczekiwania wobec instytucji są bardzo duże.

Problemem Domu Kultury SCK od dłuższego czasu jest brak odpowiedniej przestrzeni. Problem ten częściowo pewnie rozwiąże budowa Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego, która ma być swego rodzaju centrum kulturalnym, na razie jednak trwa trudna procedura przetargowa.

Temat braków lokalowych poruszony został na sesji Rady Miejskiej 29 września. Kwestię tę poruszono przy okazji pytania o kostiumernię. - Budynek Domu Kultury nie jest w stanie pomieścić ani działalności, ani zasobów strojów czy też kostiumerni, a mówię tylko o kompletach strojów ludowych. A jest ich około 60 tysięcy – mówiła Joanna Kruszyńska. - Nawet nie wspominam już o strojach związanych z działalnością teatralną czy działalnością zespołów tańca współczesnego. To są kolejne tysiąc kompletów strojów. My nie mamy gdzie tego pomieścić.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


- Nie mamy też gdzie zmagazynować naszych sprzętów wystawienniczych i związanych w ogóle z bieżącą działalnością Domu Kultury. Ten budynek jest po prostu za mały na taką działalność, jaką w tym momencie prowadzimy – podkreślała Kruszyńska.

- W 1953 roku Dom Kultury budowany był dla 15 tysięcy mieszkańców, w tym momencie mamy ich ponad 60 tysięcy. Wtedy działał Zespół Pieśni i Tańca Rzeszowiacy, Orkiestra Dęta, mażoretki i młodzież. W tym momencie mamy 46 grup dzieci, młodzieży i dorosłych w tych samych warunkach nie licząc pozostałej działalności, która się odbywa a też jest zdecydowanie większa niż była wtedy kiedy ten budynek był budowany – zaznaczała dyrektor SCK. - Radzimy sobie jak możemy, zastępczo wynajmując sale, przenosząc się czasowo, ale naprawdę bez wsparcia i przeprowadzenia etapów modernizacji czy inwestycji, ten budynek nie przetrwa długo.

Joanna Kruszyńska zaznaczała, że działalność Domu Kultury jest szeroka – to organizowanie zajęć artystycznych, działalność zespołów, organizacja koncertów, festynów, jest też kino. Często z sal SCK korzystają różne instytucje. - Jest po prostu zbyt ciasno, a oczekiwania wobec instytucji są bardzo duże. Na razie staramy się je wypełniać i nie odmawiać niczemu, ale nie jest to łatwe przy tak dużych problemach z infrastrukturą – mówiła Kruszyńska.

m


 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-10-12 06:54:23) Zawisza

  Jest w Mielcu

  Paru do posadzenia za nie gospodarnosc mil na kostkę, daszek nad pub wymieniać dalej, ronda dla rowerów bo przecież aut będzie ubywać a nie przybywać, lotnisko, basen Góra cyranowska,plac AK, stadion, kino galaktyka, most, przesunięcie do kosmonaltow przebicia, to mil złotych

 • (2017-10-12 06:01:17) emipat

  Kultura

  To do Mielca co dzień rano przyjeżdża korkując nam ulice. A tak serio to i owszem DK jest za mały szczególnie dla kiosku z kukurydzą. Jak Icek Tejchszmidt remontował DK to nie wiele brakowało a włodarze by go w niebo wsadzili tak go wychwalali. A tu klops. Wiedział kiedy uciec jak szczur. Pociągnąć go do odpowiedzialności za stan DK

 • (2017-10-11 14:56:42) diphisli

  no cóż...

  kasa w tym mieście idzie teraz na sport, boiska, stadion, halę, a wszystko to dla paru chłopaczków w korkach i dzieci, których rodzice za wszelką cenę chcą zrobić ze swoich pociech piłkarzy. Tymczasem, rozwój kulturalny Mielca idzie na dno. Znowu mielec ....będzie kojarzony tylko z meczy i chuligaństwa sportowego, zamiast z aktywności kulturalnej i dobrego szkolnictwa wyższego. Ludzie tyrający w obozach pracy zawsze najbardziej pragnęli pograć w piłkę na obozowym stadionie. W tym mieście nic nie może być równoważone, zawsze sport musiał być na pierwszym miejscu. Inne miasta zaczynają swój rozwój od budowy zaplecza kulturowego (sale widowiskowe, kongresowe, koncertowe, teatry, biblioteki etc) a dopiero potem zaplecze sportowe. Sport dźwiga to Miasto tylko medialnie, a nie rozwojowo :(.

 • (2017-10-11 13:53:29) Zawisza

  Kolo

  Cmentarza starego jest ładne parę hektarów wybudować mielecsky na 60 pięter i pomieści wszystkich całe urzędy miasto we, starosty, a nie po całym mieście szukać czy tego czy tamtego urzędu

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!