REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

WydarzeniaPodczas dyskusji nad wprowadzeniem programu dofinansowań wymiany źródeł ciepła w domach jednorodzinnych, pojawił się temat podłączenia do sieci MPEC. Na razie jest to niemożliwe, a spółka zaznacza wysokie koszty takiego rozwiązania.

Rada Miejska w Mielcu przyjęła program dofinansowań wymiany instalacji grzewczych. Mieszkańcy mogą otrzymać dotację w kwocie 4 tys. złotych na wymianę kotła bądź 1 tys. złotych na montaż urządzenia dopalającego dym.

Czytaj więcej: Miasto uruchamia program dotacji na wymianę instalacji grzewczych. Na ten cel przeznaczy 100 tys. złotych

Radny Krzysztof Szostak zwrócił jednak uwagę na brak dofinansowania podłączenia do sieci MPEC.  – Czy nie wypadałoby dodać węzła cieplnego z MPEC? Myślę, że 4 tys. złotych by wystarczyło na podpięcie z miejskiej sieci – pytał radny.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 – Nie rozpatrywaliśmy tego, bo to jednostkowe przypadki w mieście. To program pilotażowy, więc może w przyszłym roku trzeba taki element przewidzieć – odpowiadał zastępca prezydenta Tadeusz Siemek.

Jednak przedstawiciel MPEC Wiesław Tyniec zaznaczał, że koszty podpięcia do sieci są wysokie.  – Chcę sprostować. Kosz zakupu węzła, który montujemy w domach jednorodzinnych to około 9 tys. złotych. To sprzęt bez automatyki pogodowej, tylko z termostatem pokojowym. Ta kwota 4 tys. może wystarczyć, ale na węzeł domowej roboty, ale on nie będzie węzłem na poziomie, który proponujemy – wyjaśniał Wiesław Tyniec.

- Zastanówmy się nad propozycją. Może MPEC by się dołożył do tych finansów? My dajemy 4 tys. a MPEC 2 tys. złotych. To zupełnie poważna propozycja bo przez najbliższe 20 lat MPEC będzie zarabiał na tym, że pozyskał nowego klienta. Powinniśmy to przeanalizować. Może warto do tego wrócić po sezonie – kontynuował radny Bogdan Bieniek.

– Węzeł to nie jest jedyna rzecz, która jest niezbędna, żeby dostarczyć ciepło. Jest tu też przyłącz sieci ciepłowniczej. Budynki leżą w miejscach, gdzie są już drogi, gdzie jest zieleń i te koszty rosną. Musi być tu uzasadnienie ekonomiczne. Ponadto w tej grupie taryfowej jesteśmy drożsi od gazu – zaznaczał Tyniec. - Mówiąc o przyłączeniu do miejskiej sieci, klient musi mieć pełną informację nie tylko co do kosztów podłączenia, ale i kosztów ogrzewania.

- Trzeba znaleźć wspólny mianownik i może MPEC włączyłby się we współfinansowanie tego projektu. Może trzeba wrócić z tym tematem na komisje branżowe radnych – dodawał przewodniczący Rady Miejskiej Marian Kokoszka.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!