REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

WydarzeniaRadny miejski Romuald Rzeszutek ma pomysł na nowe autobusy, które dostarczy firma Solaris. Chce, by każdy z nich miał imię zasłużonej dla kraju osoby.

Już w grudniu do Mielca trafić mają pierwsze z czternastu zakupionych przez miasto autobusów niskoemisyjnych. Dostarczy je firma Solaris, która jako jedyna przystąpiła do przetargu. Radny Romuald Rzeszutek złożył już na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej wniosek o nadanie pojazdom imion.

- Wnioskuję o nadanie imion nowo zakupionym i wprowadzanym do taboru miejskiego autobusom w 2018 roku. Rok ten jest jubileuszowy w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Proponuję nadanie imion osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do odzyskania naszej niepodległości, również związanych z historią ziemi mieleckiej i jej rozwojem przez wieki. Lista osób, które będą poszczególnych autobusów zostanie dostarczona w najbliższym czasie – napisał w swoim wniosku Romualnd Rzeszutek.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 


Oprócz tego na autobusach pojawić by się miały sylwetki uhonorowanych postaci. - Autobusy powinny nosić podobizny wraz z cytatami odnoszącymi się do danej osoby. Będzie to kontynuacją pięknej tradycji nadawania imion środkom transportu publicznego, której korzenie odnajdziemy w historii polskiego kolejnictwa, lotnictwa, żeglugi morskiej. Koszt przyozdobienia i umieszczenia sitodruku nie jest wysoki, a mieszkańcy zapewne z dumą mogliby korzystać z takich środków transportu – podkreślał Rzeszutek.

- Myślę, że to jest ciekawy pomysł, niedrogi i jak wspomniałem, każdy by wsiadł do autobusu hetman Mikołaj Mielecki z dumą, a może stanowiłoby to taki przykład dla innych miast w Polsce i żeby tą naszą szarość troszeczkę ubogacić, a może też dzięki temu poznać historię naszych małych ojczyzn – dodawał radny.

Nowe autobusy mają już jednak być malowane według opracowanego niedawno systemu wizualizacji, który graficznie ujednolici elementy komunikacji miejskiej. MKS już we wrześniu mówił o negocjacjach z Solarisem, by kolorystyka pojazdów była zgodna z nowymi założeniami. Teraz przypomniał o tym zastępca prezydenta Jan Myśliwiec.

– Mamy przygotowaną wizualizację transportu miejskiego. Nie wiem na ile się to będzie wpasowywać, ale przyjmujemy to do analizy, zobaczymy czy się to uda. Jest to jakiś autorski projekt i trzeba to zmontować jedno z drugim, żeby to fajnie zgrać – odpowiadał na wniosek Romualda Rzeszutka prezydent Myśliwiec.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-12-08 14:56:34) jaga@

  do KEDUD

  Nie kapuję....... Wiem, że kedud to import danych w systemie, ale nie łapię do kogo piszesz. Obrażasz nas na forum czy ogólnie oceniasz wniosek radnego RR- Romualda Rzeszutka. Wypowiedź RR trudno nazwać kabaretem, ale można kretynizmem. Zapewniam cię, że ma to pełne uzasadnienie medyczne, dotyczy genotypu. Czy znasz takie motto: chodzi o to, żeby język giętki wysłowił wszytko co pomyśli głowa. Pisz precyzyjnie, a słowa RR traktuj poważnie i dosłownie. To prosta konstrukcja.

 • (2017-12-08 10:09:50) KEDUD

  ogólnie

  Bywa tak ,że mózg nie nadąży za słowami i wychodzi z tego kabaret ...

 • (2017-12-07 13:12:59) jaga@

  do Zawisza

  Wypluj te słowa! Zawisza, bredzisz jak w malignie. Przecież takiego dupka można pogonić. Podkarpacie jest w porządku. Byłaby Galicja znowu, ale Kraków się odciął i szlach- ciury /ciury/ zostały puki co na lodzie. Nie do wszystkich jeszcze dotarło, mała pojemność mózgu. Pozdrawiam.

 • (2017-12-07 07:46:35) Zawisza

  Pomylka

  1 będzie miał imię z nowogrockiej jaroslaw w zaglebiu prawicy dalej będzie się szerzyć bieda kumoterstwo i polska b zostanie Podkarpacie dzielnica zapomniana przez wszystkich typowa wiocha dobrze ze w nowych dowodach osobistych meldunku nie ma normalnie wstyd się przyznać że z wiocha, ewidentnie badania w dobrym szpitalu psychiatrycznym by się niektórym z władzy przydaly

 • (2017-12-06 15:58:58) ~

  do cypisek - z ryja, czy w ryj

  Nie ma co się dziwić. Hasło "szlachta" w PWN brzmi, cytuję: szlachtować 1. daw. «dokonywać uboju bydła» 2. pot. «mordować ludzi». Szlachta to rzeźnik ze specjalnością wykrawacz, znajdziesz wiedzę w temacie- kuchnia polska. Szlachty zrzeszeni byli w Cechu Rzemiosł jak snycerze, kowale i inne zawody. W historii tego kraju był bunt rakarzy i połabców czyli zbieraczy raków i rybaków zwany rokosz i był bunt rzeźników zwany szlachtą. Przełom XV-XVI wiek to okres powstań chłopskich i ruchów reformacji - kontrreformacji w całej Europie. A człowiek ignorant zadufany w sobie i durny potocznie nazywa się "buc". Nazwiska tych ludzi to przydomki i wskazują pochodzenie.

 • (2017-12-03 21:43:17) pogoda142

  Problem

  Może być problem z gołębiami.Czy wypada powiedzieć - gołębie osrały Romualda/autobus/?

 • (2017-12-03 19:49:10) akwarel

  Imię 1-go

  będzie brzmiało: Romuald

 • (2017-12-01 20:10:02) student

  Najwyższy czas na zmiany.

  W głowach się już radnym przewraca takie głupoty wymyślać. Najwyższy czas na zmiany.

 • (2017-12-01 19:24:50) cypisek

  Z ryja ...

  .. widać, że ten przedstawiciel "szlachty" ma nie wiele w główce i " 0 " do powiedzenia... Kto go wybrał..??? Hmm..

 • (2017-12-01 17:50:57) z mielca

  A może by tak umieścić podobiznę samego radnego Rzeszutka z cytatem zaczerpniętym z jego własnego facebooka "SZLACHTA NIE PRACUJE". Będzie miło jeździć do roboty na strefę i trać za najniższą krajową.

1 | 2 | 3  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!