REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia



W grudniu w Kronospanie doszło do awarii – pożaru w jednym z kominów firmy. Nad miastem przez kilkanaście minut unosił się czarny dym. O interwencję w tej sprawie mieszkańcy zwracali się m.in. do przewodniczącego Rady Miejskiej Mariana Kokoszki. Ten dopytywał o działania magistratu.

Do awarii w firmie Kronospan doszło 13 grudnia. Unoszący się nad Mielcem czarny dym zaniepokoił mieszkańców. - Mnóstwo mieszkańców się do mnie dodzwoniło w sprawie ostatniego wypadku w firmie Kronospan i chmury czarnego dymu, zapewne nie pary wodnej jak się domyślam. Jakie czynności magistrat podjął żeby zareagować na ten przypadek? – pytał Marian Kokoszka, przewodniczący Rady Miejskiej.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 

– Ostatni wypadek w Kronospanie to był pożar w kominie. Wszystko było dokładnie udokumentowane. Akurat tak się dobrze złożyło, że mieliśmy w tym czasie mobilną stację na Mościskach, wykonaliśmy pomiary, wiemy dokładnie jakie tam były przekroczenia - mówił Tadeusz Siemek, zastępca prezydenta. - Też się dobrze złożyło, że w tym czasie akuratnie w Mielcu był WIOŚ, który został przez nas poinformowany i z automatu Kronospan miał kontrolę.

- Jeszcze wyników tej kontroli nie mamy, ale podejrzewamy, że jakieś przekroczenia chwilowe tam były. Niemniej jednak był to wypadek – dodawał Siemek.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-01-12 13:09:04) babka

    Przyczyny

    sarkastycznego a przez to ekspresyjnego humoru bywają rozmaite. Tadeusz Śliwiak napisał " u kapelusza powisają dzwonki aby okłamać chromość wesolością". Cudownie to zaśpiewał Marek Grechuta. Prawda? Pozdrawiam Wszystkich ludzi dobrej woli.

  • (2018-01-11 22:21:23) ~

    do babka

    Jasne ! Panu Bogu świeczka i diabłu ogarek. Dwulicowość, a nawet lisia przebiegłość. Ale twój post i chyba zamierzenie zabrzmiał jak frywolne kosmate myśli. I to mnie zbiło z pantałyku. Dopiszę: diabeł ma czas, nigdy się nie spieszy, bo wie, że grzesznik jest jego. Im więcej namiesza na ziemi tym większe żniwo piekło zbierze. Fajnie, że podjęłaś temat. Mam nieco inne poglądy niż Ty, ale społeczność ludzi wolnych tworzą osobnicy o zdecydowanie różnych cechach. A propos Leli i Poleli to nieszczęsny wiek XVI/XVII sprawił, że imiona zrośniętych z sobą plecami i głowami bliźniaków zostały w pijackich przyśpiewkach synonimem marazmu i bylejakości. Nie ma co się dziwić skoro ostatnie ludzkie ZOO w Europie zamknięto dopiero w 1957 roku. Nie przejmuj się zgubionym nickiem, czasem tak jest. Możesz znaczyć swoje posty. Pozdrawiam @

  • (2018-01-11 18:18:00) babka

    suplement lub errata ;-)

    Ponieważ zgubiło mój podpis piszę się jeszcze raz -babka Ps. Pamiętajcie - nie bądźmy lelum polelum

  • (2018-01-11 18:08:34) ~

    jaga

    lingwistycznie - znaczy to: hołdujący zasadzie "Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek". Naukowo: wiedziałam to od czasu, gdy tenże człowiek na alarm o zatruwaniu ludzi stwierdził, że będą badać różę wiatrów. To typowa gra na zwłokę, gdyż róże wiatrów bada się co najmniej rok (prawdopodobieństwo wystąpienia wiatru o określonej prędkości, kierunku) i jest już ... robiona przez IMGW. A jaki ma to sens? To tak jakby sąd badał, czy schwytany gwałciciel częściej atakował ofiary z tyłu czy z przodu, z lewej czy z prawej. Choć i to nietrafne, gdyż gwałciciel schwytany nie zagraża. Z tych naukowych obserwacji rodzi się portret psychologiczny, analogiczny do panienki, co to chciałaby i rubelka zarobić i wianuszka nie stracić. A tak się nie da! Podjęło się za pieniądze mieszkańców dbać o ich interesy, to trzeba to robić, nawet wbrew własnym interesom (czy ktoś z rządzących to rozumie?) A takie ślizganie się i pełzanie by uniknąć działania jest hańbą. Zresztą Cyceron twierdził, że pełzanie wcale nie chroni przed upadkiem. Ludzie, którzy wręczają Panu bogu świeczkę a diabłu ogarek, skończą tak, że i Pan i diabeł swoje im odbiorą. "Męska" - w znaczeniu "odważna i honorowa" - postawa to ta, którą prezentowali żołnierze niezłomni. Człowieka można zniszczyć, można nawet zabić, ale nie można pokonać. Czy to nie dowód na Boski pierwiastek w człowieku? Więc zasmuciła mnie ta postawa lawirowania, gdy prawda jest oczywista, bo widzę, że coraz mniej ludzi sensownego formatu na tym świecie. Mam jeszcze sporo do powiedzenia, ale nie chcę Ciebie i Was Kochani zanudzać, lub nadużywać cierpliwości, wiec skończę. Tylko jeszcze apeluję - bądźcie wyraźni. Bądźcie albo zimni, albo gorący. Bądźcie albo lewicowi, albo prawicowi (jak ja). Nie bądźcie pośrodku, bez wyrazu. Nie bądźcie letni. Bo widzicie, jakie tego są smutne (dla ogółu, a w końcu dla zainteresowanego) efekty.

  • (2018-01-11 11:54:52) jaga@

    do babka

    No, nie wiem .... Co to znaczy wyznawca ? Jeśli potraktować poważnie co piszesz /bez drugiej części wypowiedzi/ to mam pewną teorię, stricto na bazie analiz naukowych. Wygląda to naprawdę smutno. Może będzie okazja na forum wymienić poglądy. Pozdro. @

  • (2018-01-10 19:12:35) babka

    Smutne

    Typowy wyznawca kultu świeczki i ogarka. Bardzo to deprecjonuje czlowieka, szczególnie mężczyznę.

  • (2018-01-10 11:40:37) dawid_87

    Usterka?

    A wg mnie krono ma takich "usterek" kilka w roku. Czyżby CELOWE wypalanie komina.... ?

  • (2018-01-10 10:20:00) pitters88

    ???

    Wypowiedź siemka jest typowym przykładem jak MIELECKA WŁADZA traktuje obywateli.Mają nas głęboko w du..e. ortyl był na lotniczym z opłatkiem-ciekawe czy przy okazji krono odwiedził z życzeniami.Mielczanie nikt nam nie pomoże.Sami musimy zacząć działać.Na fb proponuję utworzyć stronę i rozpocząć przygotowania do zablokowania tego truciciela.

  • (2018-01-10 08:25:11) Mielecki

    Dzięki diphisli za tę fotkę

    Doskonałe zobrazowanie "tajemnicy wiary" mieleckich wyborców - niby trzy osoby a jednak w jednej postaci :) cuda panie, cuuuuda. O Święty Kominie...

  • (2018-01-10 00:36:31) diphisli

    KronoPrezes

    Tu macie wizerunek człowieka odpowiedzialnego za dramat miasta: http://www.hej.mielec.pl/miasto2/aktualnosci/art6235.html

1 | 2  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.