REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaWiele słów krytyki odnośnie kształtu budżetu na rok 2018 wyraził radny Mieczysław Wdowiarz. Na jego zarzuty odpowiedział radny klubu Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Szostak.

Radny Mieczysław Wdowiarz podczas dyskusji nad budżetem wypominał m.in. brak środków na wykupy gruntów, a także szereg niepotrzebnych jego zdaniem inwestycji. Jedną z nich jest wodny plac zabaw. Radny sugerował, by zadanie to wykreślić, a pieniądze przeznaczyć chociażby na wymianę kotłów.

Czytaj więcej: Mieczysław Wdowiarz o budżecie na 2018 rok: Miasto zadłuża się w sposób niekontrolowany

- Nie mogę się zgodzić z kilkoma tezami. Po pierwsze nie wiem czy dobrze wsłuchałem się w  głos radnego Wdowiarza, że radny nie ma prawa w ogóle proponować jakichkolwiek poprawek do budżetu  - według statutu takie jest prawo radnego i radni z tego prawa korzystają – mówił Krzysztof Szostak  - Przez lata była co prawda taka taktyka, że radni byli tylko po to, żeby podnieść rękę nad projektem prezydenckim. Teraz się to trochę zmieniło.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Radny odniósł się też do dofinansowań na wymianę kotłów. - Co to kwot na dofinansowanie kotłów – ja tylko przypomnę, że poprawką właśnie klubu Prawo i Sprawiedliwość zwiększyliśmy nakłady o kolejne 100 tys. zł, bo pan prezydent zaproponował 100 tys. Razem jest 200 tys zł –dodawał Szostak. - Oczywiście jest to kwota niewystarczająca na skalę zainteresowania mieszkańców.


- Przypomnę, że to właśnie z inicjatywy naszego klubu został stworzony regulamin wymiany i wsparcia tego projektu oczywiście z komisją środowiska – a więc panem Totoniem, panem Ceną i panią Tutro – dodawał.

– Jestem za tym, żeby radni dyskutowali i na sesji i na komisjach. Przede wszystkim na komisjach – żeby tam wydyskutowali się do śmierci jak trzeba nad poszczególnymi problemami a na sesję przyjść z gotowymi stanowiskami. Taka rola radnych. Padło pytanie czy dyskusja jest potrzebna – konieczna! – odpowiadał Mieczysław Wdowiarz.

- Nie jesteśmy towarzystwem, by podnosić ręce na tak i na nie. Jesteśmy po to, by oceniać poszczególne zadania i powiedzieć, to jest ważne, to nam się podoba i jest niezbędne dla mieszkańców. Jak mówię, że jestem za czymś, to wiem dlaczego. Jak przeciw czemuś, to też mówię dlaczego – zaznaczał radny Wdowiarz.

Radny dodawał też, że autorzy konkretnych propozycji inwestycyjnych nie chcą się przyznać, że to właśnie ich inicjatywa. - Jak pytam się kto jest autorem wodnego placu zabaw –nie ma autora. Głucha cisza. Co się dzieje? – pytał Wdowiarz. - Jakiś daszek na osiedlu Lotników – pytałem co to za temat? Na czym to polega? Cisza, ale ważne żeby zadanie w projekcie było.

- To, że się zadaje pytania i chce się na nie uzyskać logiczną odpowiedź, to jest rolą tej rady. Nie chcę żeby ktoś nam zamykał usta – dodawał.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-02-09 13:54:47) wilko

    I wszyscy podnieśli rękę

  • (2018-02-09 12:12:35) kos

    Panie Szostak, jak Pan nie wiesz to trzeba kolegów z PIS popytać, przecież ten rozdmuchany budżet nie kto inny przegłosował jak oni.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Luty

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!