REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaDnia 2 marca Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydał komunikat o zakończonej kontroli w firmie Kronospan. Informował on o braku przekroczeń w pomiarach prowadzonych w suszarni wiórów. Nieprawidłowości wykazały jednak pomiary prowadzone na emitorze suszarni włókien.

Jak już informowaliśmy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie 28 lutego 2018 r. zakończył kontrolę prowadzoną przez inspektorów WIOŚ w Rzeszowie w firmie Kronospan Mielec Sp. z o.o. w Mielcu. Była to kontrola rozpoczęta bez wcześniejszego zawiadomienia przedsiębiorcy o zamiarze wszczęcia kontroli i trwała od 26 stycznia 2018 r.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Jak informował WIOŚ, kontrola połączona była z kontrolnymi pomiarami i badaniem gazów i pyłów wprowadzanych do powietrza z emitora suszarni wiórów i emitora suszarni włókien. Uzyskane wartości emitowanych substancji były niższe, niż określone w pozwoleniu zintegrowanym wydanym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego.

- Kontrola potwierdziła realizację zarządzenia pokontrolnego wydanego po ostatniej kontroli WIOŚ przeprowadzonej w grudniu 2017 r. Podczas kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości w postaci przekroczeń dopuszczalnych wartości emisji zanieczyszczeń do powietrza – podawał w komunikacie 2 marca WIOŚ.

W piątek (9 marca) WIOŚ wydał kolejną informację. - W nawiązaniu do informacji z dnia 2 marca 2018 r. dotyczącej kontroli w firmie Kronospan Mielec Sp. z o. o. w Mielcu, WIOŚ w Rzeszowie podaje, że zamieszczona informacja o wynikach pomiarów dotyczy tylko suszarni wiórów – podkreśla instytucja.

- Natomiast po analizie sprawozdania z przeprowadzonych pomiarów na emitorze suszarni włókien, stwierdzono wartości wyższe we wskaźnikach: dwutlenek siarki, tlenki azotu i tlenek węgla, w porównaniu do wartości określonych w pozwoleniu zintegrowanym. Uzyskane wyniki pomiarów będą stanowić podstawę do dalszych działań administracyjnych w stosunku do kontrolowanego podmiotu – czytamy w komunikacie rzeszowskiego WIOŚ.

m

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-03-19 19:16:46) wilko

  Milionowe kary

  Powinni płacić milionowe kary za wartości wyższe we wskaźnikach dwutlenek siarki, tlenki azotu i tlenek węgla, w porównaniu do wartości określonych w pozwoleniu zintegrowanym. Za każdy dzień 1 milion od kiedy działają.

 • (2018-03-16 23:48:34) troc

  ~ przeciez to jedna i ta sama osoba i zdaje sobie napewno sprawe z tego co jest ,ale musi tak pisac i widac ze ladnie musza sie denerwowac skoro czestotliwosc komentarzy sie zwieksza

 • (2018-03-16 23:01:46) ~

  ZAPRASZAMY! Hinka, Tynka, Swinka, Zenek3, Galllua Anonimumu i innych ZAPRASZAMY TERAZ dnia 16-03-2018 godz. 23 na osiedla Dzióbków i Smoczka na INHALACJĘĘĘM połączoną z WDYCHANIEEEEM i OCZEKIWIANIEMMMM do MAJAMMM na INSTALACJEMMM ŚRODOWISKOMOMM KRONOSPANUM! OTWIERAMY OKNa i wychodzimy wychodzimy a potem WDECH WYDECH WDECH WYDECH i tak do MAJA, WDECH WYDECH WDECH WYDECH

 • (2018-03-16 20:50:40) banita

  agag666

  ''kurde mam nadzieję że ruszy i że będzie poprawa. Niebawem sprawdzimy na własnej skórze...'' My już dwadziescia lat sprawdzamy to uzdrowiskowe powietrze (dziwne że nik jeszcze nie wprowadził oplaty klimatycznej w Mielcu).Następne dwadziescia lat a będziemy świecić w kolorach fluorescencyjnych jak dożyjemy, bo jak na razie tylko zawały,wylewy,udary, raki, problemy z krążeniem,choroby płuc dzięki tej ekologicznej firmie i zdrowej parze wodnej (16 ton na dobę)

 • (2018-03-16 11:07:58) mrjurek

  GallAnonim

  Czekałem na to 20 lat. Jak nie zobaczę to nie uwierzę. Mam nadzieję, że cofną im zezwolenie, a filtry niech zostaną. Przyszłość mówisz. Jeśli słowami Krono, to Tobie też nie ufam, a mam swoje podstawy aby zdefiniować Cię jednym słowem, troll.

 • (2018-03-16 11:06:57) mrjurek

  GallAnonim

  Czekałem na to 20 lat. Jak nie zobaczę to nie uwierzę. Mam nadzieję, że cofną im zezwolenie, a filtry niech zostaną. Przyszłość mówisz. Jeśli słowami Krono, to Tobie też nie ufam, a mam swoje podstawy aby zdefiniować Cię jednym słowem, troll.

 • (2018-03-13 21:11:30) GallAnonim

  Mr Jurek bo maj to powrót do przyszłości. Mamy marzec.

 • (2018-03-13 20:26:36) gonzo77

  Krono ma wiele emiterów nie tylko ten na którym będzie ten cały filtr co nie wiadomi jak będzie działał. Tej firmie ufać już nie można.

 • (2018-03-13 11:52:24) agag666

  Ja już widzę ze to faktycznie bez sensu to wszystko skoro robota już w zasadzie zrobiona od dawna ;) wystarczy trochę zasięgnąć wiedzy i tyle. Teraz może być faktycznie walka o przypisanie tych zasług ;)

 • (2018-03-13 11:46:39) GallAnonim

  Kampania z Melnoxem jest odwracaniem problemu. Melnox drastycznie zredukuje emisje do polowy tego roku i to bedzie jedyny pozytyw po 4 latach tych rzadow w miescie wiec to teraz jest walka kto z dobrodziejów to uczynił. Reszta to demolki hal, bibliotek i walki frakcyjno partyjne na szkode miasta.

1 | 2 | 3 | 4  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!