REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaTrzy dęby rosnące na Polanie Żołnierzy Niezłomnych pod Mielcem zyskały imiona polskich bohaterów: por. Stanisława Dolinę ps. „Ignac” i płk Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” oraz Gen. Józefa Hallera.Od kilku lat, przede wszystkim z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych, mielczanie gromadzą się na polanie w lesie szydłowieckim. Tam z inicjatywy Klubu Historycznego Prawda i Pamięć utworzone zostało miejsce pamięci przede wszystkim o żołnierzach wyklętych z regionu mieleckiego.

W tym roku uroczystości na szydłowieckiej polanie odbyły się 10 marca – zostały przesunięte o tydzień ze względu na pogrzeb prezydenta Mielca Daniela Kozdęby.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Gościem honorowym był Płk Dypl. Arkadiusz Mikołajczyk Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Płk Łukasza Cieplińskiego „Pługa” w Rzeszowie. Odsłonił dąb imienia Cieplińskiego, ale też barwnie opowiedział o życiorysie tej zasłużonej dla Rzeszowszczyzny postaci.

Dąb imienia por. Stanisława Doliny ps. „Ignac” odsłonił jego syn Andrzej.

Starosta mielecki Zbigniew Tymuła odsłonił natomiast tabliczkę ustawioną dla dębu im. Gen. Józefa Hallera zasadzonego na 100. lecie Odzyskania Niepodległości.

W uroczystościach uczestniczyli także rowerzyści z IV Rajdu Rowerowego „Śladami Walk Wojciecha Lisa „Mściciela” organizowanego przez „Trasy Rowerowe Mielec”.

Przy okazji sobotniego spotkania ogłoszony został projekt pod nazwą „Przymierze dla Niepodległej” zakładających cykl wydarzeń o charakterze patriotycznym na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, których organizatorem będzie grupa mieleckich stowarzyszeń i instytucji.

hm 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-03-12 21:51:28) tomek76

    młodzi

    niech ucza sie co to honor a nie szujostwo

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!