REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaKilka miesięcy trwały sądowe, prawnicze i policyjne czynności w sprawie muzyków zatrzymanych w USA, wśród których jest mielczanin. Byli oskarżani o uprowadzenie i gwałt.


Mowa o formacji Decapitated, którą tworzą Wacław Kiełtyka, Hubert Więcek, Rafał Piotrowski i Michał Łysejko. Po swoim koncercie 31 sierpni 2017 roku w stanie Waszyngton mieli dopuścić się uprowadzenia i gwałtu na swojej fance. Zostali aresztowani, sami zaprzeczali by doszło do takiej sytuacji. Zimą odzyskali wolność.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Adwokaci muzyków Decapitated zapewniali, że byli przekonani, że zarzuty zostaną oddalone, gdy tylko sędziowie zapoznają się ze zgromadzonymi przez nich dowodami i przesłuchają świadków, m.in. uczestników koncertu z 31 sierpnia 2017 r. Szczególne znaczenie miało mieć zeznanie Andy'ego Marsha, członka zespołu Thy Art Is Murder, który występował na tej samej imprezie co Decapitated. Widział, że dziewczyna oskarżająca muzyków o gwałt i porwanie, znajdowała się tuż przed sceną w i bawiła się także… rzucając się na metalowe barierki. Mogło to tłumaczyć siniaki na jej ciele, które dziewczyna przedstawiała jako dowód gwałtu.

Ostatecznie oskarżenie zostało wycofane przez prokuraturę.

Na profilu muzyków na Facebooku opublikowano oświadczenie. - Wszystkie oskarżenia przeciwko Decapitated zostały formalnie wycofane. Zespół został zatrzymany 8 września w Santa Ana, w trakcie trasy koncertowej, i jego członkowie przebywali w areszcie aż do grudnia, kiedy zostali zwolnieni, wciąż jednak pozostając do dyspozycji sądu. Pojawiły się jednak nowe dowody, które pomogły wykazać, że zespół jest niewinny. Podczas procesu zespół miałby możliwość publicznego zaprezentowania tych dowodów, ale muzycy z zadowoleniem przyjęli wycofanie oskarżenia i cieszą się, że lada moment będą mogli powrócić do swoich polskich domów. Członkowie Decapitated - Wacław, Rafał, Michał i Hubert - serdecznie dziękują wszystkim, którzy wspierali ich w tym trudnym czasie: fanom, przyjaciołom i rodzinom – napisali po wycofaniu zarzutów polscy muzycy.

Wokalistą Decapitated jest mielczanin Rafał „Rasta” Piotrowski. Decapitated to grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1996 roku w Krośnie. Dzisiaj jest znana na całym świecie.

Muzycy z Decapitated chcieli szybko wrócić do działalności muzycznej i tak się już dzieje. Formacja Decapitated jest jedną z grup otwierających program Cieszanów Rock Festiwal 2018! W tym roku jedna z najlepszych rockowych imprez w Polsce odbędzie się w dniach 16 -19 sierpnia. Cieszanów Rock Festiwal  to największy festiwal rockowy w południowo – wschodniej Polsce.

hm 

 

Komentarze
dodaj komentarz

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!