REKLAMA
     
REKLAMA

 

WydarzeniaWiosną ubiegłego roku prezydent Mielca Daniel Kozdęba wydał decyzję środowiskową umożliwiającą inwestycje w Kronospanie. Ekolodzy przez wiele miesięcy próbowali obalić ten dokument na drodze odwoławczej.


Jak informował Urząd Miejski w Mielcu, w dniu 27 marca 2017 roku została wydana decyzja środowiskowa dla firmy Kronospan dotycząca modernizacji zakładu w Mielcu. Podpisał ją prezydent Daniel Kozdęba.

Planowane inwestycje Kronospanu, dla którego wydana została decyzja środowiskowa, mają zasadniczo zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza Mielcu, wynikające m.in. z emisji pyłów - tak deklarował Kronospan.  Związane jest to głównie z wymianą instalacji w obrębie emitora E5 i samego emitora, na którym ma być zamontowany elektrofiltr.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 W związku z decyzją dla Kronospanu konferencję prasową zwołał wówczas prezydent Daniel Kozdęba. Pytany przez dziennikarzy kiedy Kronospan może faktycznie zrealizować swoje plany inwestycyjne, czyli zredukować emisję pyłów lub gazów, Daniel Kozdęba wskazał, że były deklaracje Kronospanu wskazujące na wykonanie modernizacji nawet w 2017 roku. Natomiast terminy mogły ulec zmianie, na przykład wskutek odwołań od decyzji środowiskowych. Prezydent Kozdęba zaznaczył wówczas, że pierwsze takie odwołanie już zostało złożone.

W postępowaniu urzędowym przed wydaniem decyzji środowiskowej uczestniczyła Fundacja Konstruktywnej Ekologii ECOPROBONO, która uznała, że decyzja środowiskowa przyjęta w mieleckim magistracie nie zabezpiecza interesów mieszkańców Mielca. Przedstawiciel Fundacji przekazywał także, że wnioski składane w sprawie Kronospanu w urzędzie w Mielcu nie zostały uwzględnione. - Również nie przychylono się do wniosku o zorganizowanie rozprawy administracyjnej z udziałem społeczeństwa, by przed wydaniem decyzji, mieszkańcy mogli lepiej zrozumieć zamierzenia Inwestora – czytaliśmy wiosną 2017 roku w mailu z Fundacji ECOPROBONO.

W efekcie Fundacja postanowiła odwołać się od decyzji mieleckiego prezydenta. Ekolodzy przeszli przez całą drogę odwoławczą, ich zabiegi jednak nie przyniosły skutku. Ostatecznie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie odrzucił ich uwagi i utrzymał w mocy decyzję prezydenta Mielca z marca 2017 roku. Inwestycje w Kronospanie są realizowane.

Co podnosili ekolodzy? W ich ocenia decyzja środowiskowa nie wskazuje narzędzi, dzięki którym można będzie przekazać mieszkańcom rzetelną informację o skali emisji zanieczyszczeń do powietrza.

hm


 Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-03-14 23:02:48) kungpao

  ciekawa sytuacja ^_^

  Czy przekaz dla trocinowych trolli ustaliła dyrekcja zakładu, czy może firma, którą koncern sobie najął do niwelowania społecznej reakcji na ich nagłe nawrócenie na nieskazitelną, pro-ekologiczną firmę? Aktualnie przekaz dnia to coś w stylu "mielczanie zostali zmanipulowani przez cynicznych polityków i ludzi o podejrzanych interesach, które ci ostatni chcą załatwiać kosztem niewinnej niczemu firmy, która z zapałem dąży do prospołecznych i proekologicznych zmian". Plus to mieszanie o polityce, Kukizach i PiSach. Co jeszcze dołożycie do tego mętliku, ludzie z dymu? Może te 20 lat syfu i zatruwania życia lokalnym społecznością w końcu wam się odbiją czkawką? Tego się tak boicie? Czy to przez fakt o którym wiecie, że ruch nie ma liderów, nie ma parcia na szkło, nie ma wśród tych ludzi polityków, tylko zwyczajne wkurzenie które po latach znajduje spontanicznie ujście? Jak jest? Modernizujecie się, świetnie! Gratulacje! Szkoda, że robicie to dopiero po tym, jak do tego was zwyczajnie zmuszono, nasi liderzy ekologii. 400 mln na inwestycję? WoW! Ile z tego odpiszecie od podatków? Wstyd pomyśleć, że wielu z was tu mieszka a oddychając zakładowym syfem wmawiacie sobie, że to lawenda.

 • (2018-03-14 22:36:41) ~

  Melnox to zasłona dymna. Przepychanki frakcji, partii itp. Za chwile beda sie naparzać o kolejne tematy. Kukiz ciśnie Ortyla a ten po prostu pęka i wymięka zagoniony do narożnika ktos tam go nastraszy ze na niego nie zaglosuje i drętwieją kończyny.. Pis oddal tu inicjatywe kukizowi i tanczy jak oni zagrają. Jakies wystapienia egzotycznych politykow/poslow kukiz z rzeszowa itp itd Miasto i marszałek powinni jednak z uwagi na urzad merytorycznie i mądrze podejsc do tematu a ci przejeli sie przyspiewkami.kiboli. czyli powtorka z historii kiboli i tuska :)

 • (2018-03-14 21:53:21) kolejny

  Jeszcze ktoś ma wątpliwości że tu nie chodzi o czyste powietrze tylko o prywatną sprawę ekoterrorystów? Jakby chodziło o powietrze to by nie protestowali przeciwko modernizacji.

 • (2018-03-14 17:57:19) GallAnonim

  Pis kukiz

  Kukiz z PiSem zrobili sobie igrzyska na Melnoxie. Pis w totalnym odwrocie. Nic tylko pompują balonik Kukizowcom. Zaplecze intelektualne tej parti to oni to nie są:)

 • (2018-03-14 17:54:34) Rewizor

  Hallo! Bohaterowie

  tak mocno pałający żądzą mordu na KRONO!!! Czy starcza wam odwagi do piętnowania prywatnie, sąsiada truciciela, tak twarzą w twarz? Kupą łatwiej, bo gówna nikt nie ruszy? Nie sądzę! Sąsiad zawsze może dać w mordę, skopać psa, albo zniszczyć auto! KRONO zaś, musiał wybudować filtry, a widocznie w łapę głównym pyskaczom nie dał!

 • (2018-03-14 10:33:16) ~

  Wiat System! Wiwat Filtr! Wiwat Komin! Wiwat Krono!

 • (2018-03-14 10:30:44) Mupiś

  do Hinka

  Kupy to się nie trzymają twoje wynurzenia, z których wynika, że dzięki działalności Kronosyfa mamy mieć czyste powietrze w regionie. Może najpierw niech Kronosyf tego powietrza nie zatruwa, to potem nie będzie czego poprawiać. Za niedługo będziemy przyznawać ordery tym kierowcom, którzy nie wieżdżaja na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

 • (2018-03-14 09:41:37) Hinka

  .........

  ekolodzy walczący o czyste powietrze którzy nie chcą całego systemu poprawiającego jakość powietrza, to sie kupy nie trzyma po prostu. wszystko się do góry nogami powywracało w Mielcu.

 • (2018-03-14 08:27:11) Wieśniak

  @tomek76

  Taa, bo w Melnoxie pracuje normalnie 3/4 Mielca. Powiedz jeszcze że to drugie WSK. A tam chyba nawet 300 osób nie ma. Ale to pytanie do Tynki i Hinki, one beda wiedziec

 • (2018-03-14 08:14:57) natka41

  Jak to czyli prezydent pozwolił na taką inwestycję?

  Czego dopiero teraz się dowiadujemy? Urzędnicy co mu pomagali pewnie dalej tam pracują?

1 | 2 | 3  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!