REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia



TV Trwam zrealizowała w Mielcu program „Po stronie prawdy”, w którym poruszono problem złego stanu powietrza w kontekście działalności firmy Kronospan.

Realizacja programu, którego gospodarzami byli Gabriela Szreder i Adam Ślusarski miała miejsce na parkingu przed firmą Kronospan w środowe popołudnie. Przed kamerami pojawili się mieszkańcy Mielca, ale także przedstawiciele samorządów i instytucji związanych z ochroną środowiska. Przez równą godzinę debatowano na temat bieżącej sytuacji związanej z jakością powietrza w Mielcu, wskazując na różne możliwości jej poprawy.



Jedną z pierwszych osób, które zabrały głos po stronie społecznej był Janusz Wrona, mieszkaniec osiedla Mościska. - Rozpoczęliśmy protesty, bo nie można żyć w takich warunkach. Chcemy żyć normalnie, jak ludzie w innych miastach – powiedział.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

- Rozróżniamy niską emisję od emisji przemysłowej. Pan marszałek powiedział kiedyś, że ten jeden zakład emituje 90 proc. zanieczyszczeń przemysłowych w mieście. Jest więc jeden sprawca i da się go uchwycić i wskazać. Nic natomiast od czasy gdy powstał ten zakład w 1998 roku nie stało się takiego, by zakład założył nowe filtry czy opracował nową technologię, która zmniejszy emisję. Owszem, rozwinął się – z 800 tys. m3 drewna, które przerabiał teraz będzie przerabiał 4 miliony 300 tys. m3. Czterokrotnie zwiększył produkcję, czterokrotnie zwiększyła się emisja, a my dalej żyjemy w świadomości, że to nas kiedyś zabije – dodał mieszkaniec osiedla najbliżej sąsiadującego z zakładem.

Po stronie samorządowej wypowiadał się m.in. obecny w programie Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego.

- Jako samorząd województwa podkarpackiego, który wydaje pozwolenie zintegrowane na eksploatację tego typu instalacji i linii produkcyjnej chce jednoznacznie powiedzieć, że widzimy problem – powiedział Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego. – Jest oczywiście bardzo duża presja społeczna. Nam to bardzo pomaga w odziaływaniu na tego poważnego, dużego i bardzo twardego przedsiębiorcy jeżeli chodzi o rozmowy i negocjacje w sprawach czystości powietrza – dodał.

Marszałek dodał, że cały czas niezależnie od strony społecznej prowadzone są działania w tej sprawie. Jakie? Ortyl wymienił chociażby spotkania w sejmiku województwa czy podjęcie ustawy antysmogowej przez Sejm. – Miasto Mielec jest trzecim miastem co do zanieczyszczenia powietrza w naszym województwie – przypomniał, dodając, że w Mielcu mamy do czynienia ze specyficznym zanieczyszczeniem powietrza wynikającym z przemysłu. 

Obszernych wypowiedzi dotyczących złego stanu jakości powietrza w Mielcu było znacznie więcej. Cały materiał programu „Po stronie prawdy” TV Trwam dostępny jest już w sieci.

ZOBACZ WIDEO:



ks

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2018-05-18 09:03:46) wilko

  Opinia jest jaka jest

  przez ludzi pokroju "pitters88" ... "IVI " którzy próbują się dowartościować poniżając innych, tym samym powodują to że ta opinia jest coraz niższa - i spirala się zaciska.

 • (2018-05-12 05:56:19) IVI

  Jarosław! Ratuj! To mnie położyło! Co to za baba krzyczała? Jej się coś stało? Jarosława na gwałt potrzebowała?

 • (2018-05-11 09:47:32) pitters88

  ???

  ta kretynka "od Kaczyńskiego" położyła cały program...przez jej debilne wypowiedzi mielczanie będą uważani w Polsce za "KODomickich" idiotów...

 • (2018-05-11 06:52:58) Wieśniak

  @Omann

  Jesteś na wypłacie, no ale kazali Ci pisać to piszesz. Przecież też masz kogoś na utrzymaniu, nie? Powiedz temu Waszemu Prezesowi że IQ ludzi w Mielcu nie jest tak niskie jak mu się wydaje. To że on woli takich w swojej firmie to nie znaczy że Mielec nie ma nic innego w ofercie.

 • (2018-05-10 22:10:26) diano

  Władza

  I widzisz narodzie jakich powybierałeś przedstawicieli do władzy. Co to za przedstawiciel społeczności co nie umie odpowiedzieć na pytanie Tak czy Nie. W zasadzie pozwolenie już by im dali tylko wybory ich trzymają. Wszyscy dno totalne, dzieci w podstawówce mają większą wiedzę i pytania lepiej rozumieją.

 • (2018-05-10 18:22:30) cypisek

  banita..

  .. od rana wiele się wyjaśniło.. Wystarczyło popytać..Ci pseudo obrońcy Krono to byli taśmowi robole po awansie na liderów siły najemnej.. Trza się wykazać chlebodawcy by zasłużyć na premię.. Ot co.. Hej

 • (2018-05-10 16:36:58) banita

  Zenek3

  Już dawno się tak nie uśmiałem czytając twoje ''poematy''- ''( Polska to dalej biedny kraj, więc nie oszukujmy się, że to duże wyzwanie.)'' - czyli co Polska ma zakupić reszte filtrów ????? ZENIU 3 coś z twoją głowa jest nie hallo,za duzo nawdychałś się tej pary wodnej !!!!!! Jak będziesz zdychał na RAKA to kronotowarzysze wmówią ci że to zwykła grypa jest. Skąd KRONOBYL was bierze (hinki,tinki,cwelleanonimy,zenki i resztę innych Qrwa )

 • (2018-05-10 16:23:09) Omann

  do Wieśniak

  Ja tylko stwierdzam fakty. Nie jestem na "wypłacie Krono".

 • (2018-05-10 15:55:08) pitters88

  ???

  ta kretynka "od Kaczyńskiego" położyła cały program...przez jej debilne wypowiedzi mielczanie będą uważani w Polsce za "KODomickich" idiotów...

 • (2018-05-10 14:57:13) Wieśniak

  Omann. Kolejny na wyplacie Krono.

1 | 2 | 3 | 4  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Kalendarium

Maj

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!