REKLAMA
     
REKLAMA

 

Wydarzenia



Potwierdzenie otrzymania dodatkowych 13 milionów złotych na budowę hali sportowej w Mielcu oraz ogłoszony już kolejny przetarg na tę inwestycję – to dwie kluczowe informacje po konferencji prasowej pełniącego obowiązki prezydenta Mielca i dyrektora MOSiR.

Fryderyk Kapinos, pełniący obowiązki prezydenta Mielca na konferencji prasowej 8 czerwca potwierdził informację o przekazaniu przez ministerstwo sportu kolejnych 13 milionów złotych na budowę hali sportowej MOSiR w Mielcu. Warto przypomnieć, że wcześniej ministerstwo dołożyło już 17 mln.

Magistrat czeka też na potwierdzenie kolejnej kwoty dofinansowania – w wysokości ponad 3 mln zł – dotyczącej części basenowej obiektu. – Łącznie otrzymamy zatem na budowę hali około 33 milionów złotych – powiedział Fryderyk Kapinos.

Drugą informacją jest ogłoszenie przetargu na budowę hali sportowej wedle projektu, który przeszedł już optymalizację. Jej celem było zmniejszenie kosztów budowy całego obiektu. Jak przekazał Kapinos, udało się to osiągnąć bez wprowadzania znaczących zmian w projekcie. W pewnym zakresie były one jednak nieuniknione.


Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

Kluczową zmianą jest zmiana usytuowania głównej sali sportowej z poziomu -1 do poziomu 0. Widownia zamiast planowanych wcześniej około 4 tysięcy zamknie się na wartości powyżej 3 tysięcy miejsc. Inne kluczowe zmiany dotyczą już części basenowej – pozostać mają trzy niecki, jednak ta główna zamiast 10 torów ma mieć ich 8. Nie będzie też planowanego wcześniej podnoszonego dna basenu.

Jak przekazał Krzysztof Urbański, kierownik Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu, termin składania ofert w ogłoszonym właśnie przetargu kończy się jeszcze latem bieżącego roku. - Jesioną tego roku poznamy wykonawcę. Mamy też nadzieję, że pierwsze prace przy budowie hali również rozpoczną się jeszcze późną jesienią tego roku – powiedział.



Retransmisja konferencji prasowej:



Jest kolejne dofinansowanie do hali sportowej! Ministerstwo przekaże dodatkowe 13 mln zł - czytaj więcej

k

 

 

 

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2018-06-11 11:29:31) wpac

    JEDNA BRAMKE DO RECZNEJ ITD

    LUDZIE TRZEBA COŚ Z TYM PANOSZĄCYM DZIADOSTWEM ZROBIĆ..........................

  • (2018-06-11 11:27:04) wpac

    Najlepiej pół basenu zróbcie.

    Bedzie taniej.Totalny idiotyzm ZRÓBCIE COS RAZ A DOBRZE !!!!! A NIE Z 10 TORÓW ZROBI 8 BO TANIEJ!!!!!!!!!!! MOŻE ŻRÓBCIE PÓŁ HALI TO JESZCZE BEDZIE TANIEJ I PÓŁ BOISKA.CO WY ROBICIE ŻENADA !!!!!!!!!!!!! JAK TAKI OBIEKT PÓZNIEJ UTRZYMAC JAK NIC NIE BEDZIE STANDARDOWE TYLKO DZIADOSTWO. CZEKAMY NA WYBORY STARE MUSUI ODEJŚĆ LUDZIE BEZ GŁOWY MYŚLACY........

  • (2018-06-09 18:03:39) Mati

    Kampania wyborcza trwa jej mać...

    Łatwo jest stwierdzić, że większość mielczan była za budową hali na podstawie internetowych wpisów czy ankiet... Tak, jakby nie było pozostałych ludzi, którzy albo nie czytają hej.mielec, albo nie korzystają z Facebooka, albo w ogóle z Internetu... No, ale może dla niektórych oni się nie liczą? Nie było referendum, albo choćby zwykłych konsultacji społecznych w tej sprawie, no chyba, że się mylę? A jeśli chodzi o moje osobiste zdanie na temat hali... nie jestem pewien, czy lepsza była budowa nowej, czy remont starej... trudno mi się tu określić, są spore argumenty po jednej, jak i drugiej stronie. Fakt jednak jest taki, że hali po prostu NIE MA, i pewnie nie będzie parę ładnych lat. Albo i kilkanaście. Boję się o ten nowy przetarg... No dobra, odchudzili ofertę, ale znając życie, i to, jak miasto i powiat szacują koszty inwestycji, pewnie znowu będzie przekroczone o kilkaset tysięcy lub milionów. I będzie znowu jedna wielka D..pa. Ponadto, paru panów i pań zechciało się bawić w politykę i medialne szkodzenie sobie nawzajem, a cierpi na tym miasto. No ale oni mają to gdzieś, przecież sobie siedzą w tych rezydencjach, zarabiają wiele tysięcy złotych, a nikt ich nie rozlicza z błędnych decyzji. Fakt jest jeden - hali nie ma, a sportowcy muszą grać po salach gimnastycznych. Nie da się też zorganizować w Mielcu jakiegoś większego koncertu w zadaszonym pomieszczeniu. Wstyd dla miasta, no ale kogo to obchodzi? Chyba nie samorządowców... tak, lepiej budować dwadzieścia placów zabaw i siłowni pod gołym niebem, no i sport mamy odhaczony... a hala leży i kwiczy... A co zrobić teraz? No jednak wybrać tego wykonawcę z tych, co się zgłoszą (o ile w ogóle), no i potem dopiero znaleźć brakujące miliony... Albo ewentualnie postawić tam wielki namiot...

  • (2018-06-09 08:20:56) vaclav

    Dowody

    Pytam sie o dowody empiryczne, naukowe, a nie wmawianie i manipulowanie, zeby nazwać okłamywaniem! Gdzie sa te dowody - badania czy referendum. Prosiłbym o rzeczowe dowody a nie nie insynuacje! Słowa osmieszanie się czy tego typu "argumenty" to nie dowody.

  • (2018-06-09 02:39:44) Fifuś

    Nie osmieszaj sie

    Zdecydowana wiekszosc byla za budowa nowej hali a nie reanimacja trupa.

  • (2018-06-08 21:59:04) vaclav

    Gdzie te badania?

    Gdzie te badania? Gdzie to referendum? Kiedy było? Jak sie coś pisze to trzeba miec odwagę przyznać sie do błedu, a nie brnąć w kłamstwach dalej! Przecież wiekszosc komentarzy nawet tu na hej byli za nowa hala. Kolega policzył te głosy, bo wnioskuję nawet, ze nie śledził dyskusji! Prosze podać dane tych liczonych postów, że kolega wmawia kolejną ciemnotę! A co do wydanej kwoty na "budowę" to wielkokrotnie przy dyskusjach podawana była kwota nawet wyższa i łatwo to sprawdzić! Tak jak dostępna jest w internecie słynna prezentacja waznego radnego o budowie nowej hali za grosze! I wyszło 150 milionów!

  • (2018-06-08 21:46:33) lukasz200992

    Ty klamiesz

    Sklamales z 10mln i teraz upierasz sie przy swoim. Przecież wiekszosc komentarzy nawet tu na hej byli za nowa hala. Koncze bo glupio tracic czas na bucue sie z koniem.

  • (2018-06-08 21:36:29) vaclav

    Kłamstwa

    Jakie głupoty? Proszę o te badania! Prosze wskazać te badania czy ewentualnie kiedy przeprowadzone było referendum! I będziemy mieć jasność Kto kłamie!

  • (2018-06-08 21:27:04) lukasz200992

    Tak jestem sponsorowany

    Po co piszesz takie glupoty? Mówię i faktach. Jak była dyskusja o tym czy budować czy remontować to na hej mielec byla ankieta i prawie 80% bylo za nową halą. Nawet powstała specjalna grupa na facebooku gdzie bylo ponad 1000 członków. Ale ty i tak wiesz najlepiej.

  • (2018-06-08 20:56:57) vaclav

    Hala i kłamstwa

    I nie mam już żadnych watpliwości! I artykuł i wpisy są sponsorowane! Zadaniowe! I brednie - Większość mielczan była za budową nowej hali a nie reanimacja trupa i nie ma co di tego wracać!!!! (cytat) A niech kolega wskaże mi, bo śledziłem tematykę- gdzie sa badania, że niby wiekszość mielczan była za budową nowej hali! Prosze wskazać te badania czy ewentualnie kiedy przeprowadzone było referendum! I będziemy mieć jasność Kto kłamie!

1 | 2  »  

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.