REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

DrogiDrogowskazy na nowym rondzie przy ARP w Mielcu jadących do Tarnobrzega kierują przez miasto i Chorzelów. Dlaczego nie przez obwodnicę?


Nowe rondo na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego, Alei Kwiatkowskiego i ulicy Partyzantów mocno interesuje mieleckich kierowców. W tym miejscu zmieniła się organizacja ruchu. Obok pionowych i poziomych znaków segregujących ruch na obu pasach ronda, pojawiły się też zielone tablice kierunkowe. Wskazują gdzie należy skręcić by jechać w kierunku obwodnicy, Rzeszowa czy Tarnobrzega. Drogowskaz do Tarnobrzega budzi jednak wątpliwości.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Kierowcy jadący w kierunku Tarnobrzega wysyłani są w ulicę Padykuły, przez zatłoczone rondo na Sienkiewicza i dalej przez Chorzelów i Malinie, gdzie często dochodzi do wypadków. Tymczasem jazda do Tarnobrzega przez obwodnicę Mielca okazuje się – według nawigacji – szybsza, a odległość drogowa niemal identyczna. Do samej obwodnicy z ronda przy ARP jest też stosunkowo blisko. Najważniejszy jest jednak fakt, że obwodnicą kierowcy ominą gęstą zabudowę Chorzelowa czy Malinia i zatłoczone ulice miasta.

Dlaczego Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu wybrał jako dojazd do Tarnobrzega ulicę Sienkiewicza zamiast obwodnicę? Wyjaśnia Katarzyna Rokita-Ziętek z PZD.- W nawiązaniu do pytania, dotyczącego oznakowania przy rondzie ARP na skrzyżowaniu dróg powiatowych, informujemy, że przedmiotowe oznakowanie pionowe i poziome zostało wykonane w oparciu o projekt stałej organizacji ruchu, zatwierdzony przez Komisję ds. zmiany organizacji ruchu -  przekazuje Katarzyna Rokita-Ziętek.

- Treść drogowskazów, poza kierunkiem na Obwodnicę, wskazuje alternatywną drogę w kierunku Tarnobrzega dla użytkowników ruchu, którzy wybiorą ten kierunek z powodu trudności z włączaniem się do Obwodnicy. Obwodnica służy głównie do obsługi ruchu tranzytowego z ominięciem miasta Mielca – wyjaśnia.

- Niemniej jednak uwagi rozstaną przedstawione na Komisji. Wszelkie uwagi  i wnioski dotyczące oznakowania będziemy przekazywać do Zarządcy ruchu – dodaje Katarzyna Rokita-Ziętek z Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.

hm


Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-10-11 20:29:05) karma11

  Kretyńskie tłumaczenie

  Co za idiotyczne tłumaczenie, czy ci ludzie myślą, że mają do czynienia z takimi samymi idiotami jak oni?? Cyt. "Obwodnica służy głównie do obsługi ruchu tranzytowego z ominięciem miasta Mielca" - czyli, że co, jak ktoś jedzie do Tarnobrzega to MUSI koniecznie przejechać przez miasto? Obwodnicą nie może? Jakaś nowa forma promocji miasta, zachęcania do jego zwiedzania na siłę czy co?

 • (2017-10-11 14:22:15) wiesiek33333

  Już teraz, wiem dlaczego można zgłupieć na drodze.

  Kiedy nawigacja pokazuje jechać w prawo a znak drogowy prosto.

 • (2017-10-11 10:35:44) AW86

  NIEDOUCZENIE

  Tak się czasami zastanawiam kto zasiada w takich miejscach decyzyjnych? Czy Ci ludzie poza (prawdopodobnie) skończonymi szkołami mają przynajmniej min doświadczenia? Przecież takich bubli jak ten jest mnóstwo. Może czas najwyższy aby urzędnicy zaczęli odpowiadać finansowo i dyscyplinarnie za swoją prace? Tak jak każdy inny pracownik?

 • (2017-10-10 19:17:16) ~

  wykształciuchy

  co za debil zaprojektował i drugi debil dopuścił do ruchu tak krótkie oznakowanie przy skręcie w kierunku smoczka jadąc za autobusem i wysokim dostawczakiem skręcającymi w prawo mnie skończyła się droga na wprost oznakowanie powinno być 100m wcześniej a nie 30 i nad drogą i na poboczu by było widoczne za wysokich pojazdów co na to błaszczaki

 • (2017-10-10 15:56:12) lukasz200992

  Co za bezmozgi

  Obwodnica jest po to by jak najbardzuej odciążyć ruch po drogach w miescie i okolicznych miejscowosciach. Jak jakis tir bedzie wyjezdzal ze strefy i kierowca nie bedzie obeznany to ci bedzie robil? Pojedzie wedlug znaków. Ehh zamiast ulatwiac zycie mieszkańcom ti tylko utrudniacue...

 • (2017-10-10 13:44:19) zxs79

  Alternatywy to już w TV były

  Jeszcze pod Ikarem postawcie znak że na Tarnów jeździ się przez starówkę. Panie mądralo jeden - alternatywne drogi to są dla mieszkańców miasta i okolic, dla nich znaku nie trzeba bo dobrze wiedzą... np to że tam się nie jeździ i nie skręca koło 15 bo stanie się w dłuuugim korku. Nie lepiej kierować obcych na obwodnicę gdzie korków nie ma?

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Grudzień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!