REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

DrogiMieleccy urzędnicy liczyli na rządową dotację dla kosztownej przebudowy ulicy Kochanowskiego. Wyczekiwane przez mieszkańców roboty nie otrzymają jednak zewnętrznego dofinansowania.


W czerwcu Urząd Miejski w Mielcu ogłosił przetarg na przebudowę trzech ulic w centrum Mielca – Kochanowskiego, Sikorskiego i fragmentu ul. Staffa. Planowo prace miały zakończyć się jeszcze w tym roku. Do mieleckiego magistratu wpłynęły trzy oferty na wykonanie tej inwestycji. Swoje propozycję zgłosiły: konsorcjum Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych z Krosna (kwota 3 927 502 zł), Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Mielca (5 555 934 zł) oraz Budimex (5 589 661 zł). Przetarg został jednak unieważniony. Każda z ofert znacznie przekraczała zakładany przez Urząd Miejski budżet. Magistrat na tę inwestycję ma 2 525 000 zł.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Inwestycja, której głównym celem była modernizacja kanalizacji deszczowej, utworzenie około 100 miejsc parkingowych i wymiana zniszczonej nawierzchni, wprowadzona została do budżetu miasta przez radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Nowy przetarg planowany jest na listopad lub grudzień, samo zadanie zostało przesunięte – wspólną decyzją prezydenta i radnych – na 2018 rok. W ten sposób miejscy urzędnicy zyskali czas na wnioskowanie o dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli w ramach tzw. schetynówek. Można zdobyć 50 procent kosztów inwestycji. Mielecki magistrat jako aktualną wartość przebudowy Kochanowskiego, Sikorskiego i Staffa wskazuje 5 i pół miliona złotych. - Dziękuję radnym, którzy są wnioskodawcami tego projektu, że zgodzili się by realizację przesunąć w kierunku skorzystania ze schetynówek – komentował wiceprezydent Jan Myśliwiec.

Skończyło się jednak na planach pozyskania dotacji. Wniosek do Urzędu Wojewódzkiego został złożony, jednak znalazł się w gronie 22 projektów odrzuconych na etapie oceny formalnej. To raczej przekreśla szansę na zdobycie dofinansowania i dzisiaj oznacza, że inwestycja ta będzie musiała być wykonywana ze środków własnych  miasta.

hm


 


Komentarze
dodaj komentarz
  • (2017-11-13 22:00:09) Zawisza

    Dobra zmiana

    Nawet kawałka drogi nie potrafi naprawić i tak w całym kraju jeden wspiera i się wymawia publicznie że nie kliknąłem lubię to czy coś nie będę wymieniał by mnie do pierdla nie wsadził za obaze majestatu najpewniej to wszystko wina Tuska

  • (2017-11-13 17:36:50) lukasz200992

    Pamie Skowron

    I wlasnie o tym pod innym artykulem pisałem. Niekoniecznie trzeba ograniczycje. Wystarczy oszczedzanie w wydatkach biezacych oraz zwiekszenie dotacji zewnetrznej. Tutaj jedna pozycja a mogla nam dac 2-3mln dodatkowych środków.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!