Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

Drogi

Rozpoczęły się już pierwsze prace wokół budowy nowego mostu na Wiśle. To początek wielomilionowej inwestycji, która połączy województwo podkarpackie z świętokrzyskim.

W Gawłuszowicach i Sadkowej Górze ruszyły pierwsze prace budowlane związane z powstaniem drogi wojewódzkiej, zmierzającej od Tuszowa Narodowego w kierunku przeprawy mostowej na Wiśle. Dalej trasa ta poprowadzi przez most, Połaniec i Staszów w kierunku Kielc.

Obecnie z płyt betonowych przygotowywane są drogi technologiczne. Mają one zapewnić dojazd ciężkim maszynom budowlanym i ciężarówkom z materiałami wykorzystywanymi do umocnienia brzegu i dalej budowy mostu na rzecze Wisłoce, który będzie elementem trasy z Tuszowa do Połańca. Eksperci nie mają wątpliwości, że te dojazdy muszą być solidnie przygotowane, by transport materiałów budowlanych przebiegał szybko i sprawnie.

Jednak wszyscy najbardziej oczekują budowy mostu na Wiśle, który połączy dwa województwa: Świętokrzyskie i Podkarpackie. - Te roboty powinny się rozpocząć już wkrótce - mówi Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Jeśli tylko wstępne projekty zostaną przedstawione i zaakceptowane, pod koniec miesiąca ruszymy z budową mostu - dodaje Urbanowski.

Tymczasem wykonawców czeka jeszcze budowa trzeciego mostu. W Sadkowej Górze powstać musi przeprawa przez rzekę Breń.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIERWSZYCH PRAC

hej

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2012-10-09 23:34:58) frommielec

    do Zibil

    Taaa, pokażą dokładną mapę to znowu będziecie blokować rondo obok Kirchhoffa.

  • (2012-10-09 19:29:35) ZibiL54

    Mapa

    Pokażcie nam mapę tej trasy!!!!! Nie bohomaz zrobiony od niechcenia grubą czerwona krechą, ale mapę, taką w miarę dokładną, która pozwoli się zorientować, co i jak!!!!!

REGULAMIN

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

Facebook

 

 

 

 

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2013 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!