Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 Drogi

Rozpoczęły się już pierwsze prace wokół budowy nowego mostu na Wiśle. To początek wielomilionowej inwestycji, która połączy województwo podkarpackie z świętokrzyskim.

W Gawłuszowicach i Sadkowej Górze ruszyły pierwsze prace budowlane związane z powstaniem drogi wojewódzkiej, zmierzającej od Tuszowa Narodowego w kierunku przeprawy mostowej na Wiśle. Dalej trasa ta poprowadzi przez most, Połaniec i Staszów w kierunku Kielc.

Obecnie z płyt betonowych przygotowywane są drogi technologiczne. Mają one zapewnić dojazd ciężkim maszynom budowlanym i ciężarówkom z materiałami wykorzystywanymi do umocnienia brzegu i dalej budowy mostu na rzecze Wisłoce, który będzie elementem trasy z Tuszowa do Połańca. Eksperci nie mają wątpliwości, że te dojazdy muszą być solidnie przygotowane, by transport materiałów budowlanych przebiegał szybko i sprawnie.

Jednak wszyscy najbardziej oczekują budowy mostu na Wiśle, który połączy dwa województwa: Świętokrzyskie i Podkarpackie. - Te roboty powinny się rozpocząć już wkrótce - mówi Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg w Kielcach. - Jeśli tylko wstępne projekty zostaną przedstawione i zaakceptowane, pod koniec miesiąca ruszymy z budową mostu - dodaje Urbanowski.

Tymczasem wykonawców czeka jeszcze budowa trzeciego mostu. W Sadkowej Górze powstać musi przeprawa przez rzekę Breń.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PIERWSZYCH PRAC

hej

Komentarze
dodaj komentarz
  • (2012-10-09 23:34:58) frommielec

    do Zibil

    Taaa, pokażą dokładną mapę to znowu będziecie blokować rondo obok Kirchhoffa.

  • (2012-10-09 19:29:35) ZibiL54

    Mapa

    Pokażcie nam mapę tej trasy!!!!! Nie bohomaz zrobiony od niechcenia grubą czerwona krechą, ale mapę, taką w miarę dokładną, która pozwoli się zorientować, co i jak!!!!!Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
  

 

Facebook

 

 

 

 

 

Kalendarium

Styczeń

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta


 PROMOWANE LINKI!   Chcesz zamieścić tutaj link do TWOJEJ STRONY? Napisz na !


Mielec Reklama  |   Mielec Ogłoszenia  |   Mielec Sport  |   Mielec Imprezy  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Apteki Mielec  |   Mielec Pizza   |   Mielec Praca 

 
 
 
 
 
 
 
 

  Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2013 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!