REKLAMA
     
REKLAMA

 

Drogi


W zależności od ceny uzyskanej po przetargu na budowę nowej drogi na osiedle Łuże, inwestycja przeprowadzona zostanie w całości, bądź w znaczącej części w 2014 roku. To efekt porozumienia Starostwa Powiatowego z Urzędem Miejskim i Lasami Państwowymi.


Efektem porozumienia samorządów i Lasów Państwowych jest przejęcie przez powiat mielecki gruntów, na których znajduje się droga dojazdowa do osiedla Łuże – tak zwana „czołgowa droga”, będąca pozostałością po dawnym wojskowym poligonie. Trakt ten od lat znajduje się w fatalnym stanie, mieszkańcy Łuża zabiegali o budowę drogi z prawdziwego zdarzenia. Nie chodziło tylko o komfort podróżowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo - przez fatalny stan drogi, dojazd chociażby karetki pogotowia do mieszkańców był bardzo wydłużony.

Podpisane porozumienie to nie tylko przekazanie gruntów powiatowi, ale przede wszystkim wspólne finansowanie. Miasto Mielec na ten cel w budżecie na 2014 rok zapisało 800 tys. zł.  Dodatkowe 300 tys. zł udało się uzyskać od Lasów Państwowych. Pozostałe środki pokryje już Starostwo, które będzie inwestorem całej inwestycji. Ile dokładnie dołoży powiat? Dzisiaj nie wiadomo, bo przetarg na budowę drogi ogłoszony zostanie w pierwszym kwartale 2014 roku. Wartość kosztorysowa określona została jednak na 2 mln 100 tys. zł. W Starostwie mają nadzieję, że kwota ta po przetargu ulegnie obniżeniu.

 

 


- Ogłosimy przetarg. Dopiero po nim przeanalizujemy sytuację i zdecydujemy, czy zrealizować na razie pierwszy etap, który pozwoli mieszkańcom korzystać z drogi, a drugi – wykończeniowy - dopiero w 2015 roku, czy też przeprowadzić całą inwestycję na raz – mówi Andrzej Chrabąszcz, starosta powiatu mieleckiego.

W umowie podpisanej przez strony porozumienia znalazł się zapis o rozpoczęciu budowy z początkiem kwietnia 2014 roku. Termin zakończenia inwestycji określono z kolei na 31 grudnia 2015 roku. Druga data dotyczy właśnie sytuacji, w której powiat nie byłby w stanie sfinansować całej inwestycji już w 2014 roku. Czy takie zagrożenie jednak istnieje? – Jestem dobrej myśli, wszystko powinno się udać, jednak nie możemy uprzedzać faktów. Być może faktycznie zajdzie potrzeba, by z finalizacją całej inwestycji poczekać – mówi Chrabąszcz. – Nie nazywałbym tego jednak „zagrożeniem” – dodaje. – Tak czy inaczej mieszkańcy osiedla Łuże będą mogli korzystać z drogi już w 2014 roku – podkreśla.

ks

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2014-01-01 09:05:06) wiesiek33333

  Tylko że kiedyś tam były dwie chałupy i troche piasku

  Bo trudno to było nazwać polem ornym.Teraz już są ogłoszenia o sprzedaży działek.Fajne miejsce spokojnie i zdrowo, na razie. Bo jak zrobią osiedle to zasrają całą okolice.Całą chemie z pralek i zlewozmywaków, będą wylewać w las. Bo jak by im przyszło płacić za wywóz szamba to te działki będą droższe niż w centrum Warszawy.Na obwodnice wycieli dużo lasu i do tego to osiedle.To z tego lasu zostanie park miejski.Ale spróbuj wyciąć 1 drzewo samowolnie.To zaraz straż miejska się zjawi

 • (2013-12-31 18:24:34) debrzybna

  A może chcecie wiedzieć jak to sie stało że Łuże jest w Mielcu. Łuże było częścią wsi Rochów i w momencie przejęcia Rzochowa do Mielca musiano wziąć i Łuże Tak że teraz ul. Łuże jest na osiedlu Rzochów i dojazd zgodnie z prawem jest od strony Rzochowa a droga kamienista została udostępniona przez LP aby ulżyć mieszkańcom bo droga na Rzochów to droga przez męke Radze sie tamtędy przejechać tylko prosze uważać ,bo zamiast w Łużu można wylondować w Niwiskach

 • (2013-12-31 12:12:05) wiesiek33333

  Uparłeś się to niech będzie że to jest centrum Mielca

  Ale ponieważ jest to droga powiatowa to powinno Starostwo się tym zająć. Po drugie ponieważ jest to droga nadleśnistwa Mielec to oni również powinni, tą drogą się zająć. Ale oni się nie zajmą z tego względu że im służy droga do zwózki drzewa. Tak służyła jak będzie służyć i pomimo że dadzą na nią 300 tys. zł. To jak przyjdzie potrzeba to wjadą buldożerami i 30 Tonowymi ciągnikami i będą swoje robić .Bo ta droga tylko i wyłącznie do tych celów była przeznaczona. Bez względu czy jakiś cwaniak wykupił tam pole czy kawałek lasu .A potem postawił altane i jemu się należy droga.

 • (2013-12-30 18:19:45) wsofpoll

  wiesiek33333

  Sprawdż sobie w wykazie ulic m.Mielca-ul.Łuże jest jedną z ulic miasta Mielca.Nie pisz głupot,najpierw sprawdź.

 • (2013-12-30 15:36:59) wiesiek33333

  Jest poza granicami miasta Mielec.

  Nie ma takiego osiedla w Mielcu. Kiedyś to była i chyba jest wioską. Zresztą mniejsza z tym,oni to mogli pociągnąć budowaną obwodnice koło Łuża i w strone wezła autostrady w Pustyni.Tak koło Dobrynina i chociarz do Brzeżnicy, Mielec miał by dobre połączenie z A4

 • (2013-12-29 15:35:05) wsofpoll

  wiesiek33333

  No to właśnie Urząd Miejski przeznaczył te pieniądze na cele miejskie-tak jak chciałeś.Ulica Łuże jest bowiem jedną z ulic miasta Mielca(tak,tak!) ;)

 • (2013-12-28 13:49:26) 23499

  nowa zatoka czerwonych swin rosnie w sile

 • (2013-12-28 10:43:35) wiesiek33333

  Dlatego tak walczą o tą droge.Zresztą nie dziwie się bo

  każdy by tak postąpił.Nie ma takiego co nie chciałby zarobić.Ale my powinniśmy zapytać się swoich radnych dlaczego , urząd miasta do drogi powiatowej dopłaca 800 tys.zł.Pieniądze płacone przez podatników miasta Mielca powinny być wykorzystane na cele miejskie.

 • (2013-12-28 08:43:56) Radna

  To nie jest osiedle !!!

  W Mielcu nie ma osiedla, które nazywa się Łuże ! To jest po porostu ulica Łuże. Co za d...l postawił tam drogowskaz z napisem "Mielec os. Łuże" ? A inni d....e piszą zawsze osiedle a nie ulica. Nawet urzędasy mówią o Osiedlu Łuże. Co za betony.

 • (2013-12-27 22:43:06) debrzybna

  No to ceny działek chop do góry od jutra.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Kwiecień

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!