REKLAMA
     
REKLAMA

 

DrogiMieszkańcy osiedla Rzochów i Inwestorów ciągle zabiegają o stworzenie przejścia przez tory. Magistrat rozważa dwa rozwiązania tego problemu.

Jak już informowaliśmy, PKP odmówiło Urzędowi Miejskiemu utworzenia przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów na wysokości ulicy Podleśnej. Mieszkańcy osiedla Rzochów ciągle jednak o przejście takie zabiegają.

PKP odmawia wykonania przejścia na wysokości linii kolejowej m.in. ze względu na jej planowaną modernizację. Magistrat musi więc pomyśleć o przejściu nad torami. Na spotkaniu prezydenta miasta z mieszkańcami osiedla Rzochów przedstawiono dwa rozwiązania dla ruchu pieszych i rowerzystów.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Jedno z nich to poszerzenie wiaduktu o cześć, która będzie przewidziana jako dla pieszych i rowerzystów. Drugi wariant to budowa kolejnej kładki nad torami.

Miejscy urzędnicy analizują oba rozwiązania, prowadzone miały być też rozmowy z Urzędem Marszałkowskim dotyczące współfinansowania poszerzenia wiaduktu obwodnicy miasta. - Kosztowo to wychodzi mniej więcej tyle samo, jak w wypadku budowy nowej kładki – zaznaczał prezydent Daniel Kozdęba.

Mieszkańcy zgłaszali również potrzebę przejścia dla pieszych na ulicy Dębickiej, umożliwiające bezpieczne dojście zarówno do ulicy Inwestorów, jak i do ul. Jagodowej. Tu Urząd Miejski musi zwrócić się do zarządcy drogi.

m

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-04-24 14:18:18) ~

  Ekrany akustyczne

  Ekrany akustyczne - zdemontować ekrany z obwodnicy i zamontować wzdłuż torów - sprawa łażących po torach załatwiona

 • (2017-04-24 10:15:21) menelspodtesco

  Tylko kto by tam chciał chodzić tego nie rozumiem, jak po jednej stronie jest jedna firma/plac parkingowy, z drugiej budynki socjalne a oni jeżdżą raczej samochodami a nie pieszo. Na ul inwestorów do zakładów pracy to można przejechać te 200m wiaduktem i zjechać na inwestorów. Nawet jeśli zrobią tam przejście dołem to i tak, na przykładzie miast typu rzeszów ludzie i tak będą dymać rowerami po wiadukcie bo szybciej, bo wygodniej bo cośtam. w Rzeszowie na krakowskiej nie pomogła ścieżka rowerowa szerokości drogi na wsi, ludzie i tak jadą po drodze. Zakładając gęstość zaludnienia w tamtym rejonie tą kładką jak przejdzie 200 osób przez rok to będzie wooow.

 • (2017-04-20 11:34:38) ♂☂♘

  Przez tyle lat

  "pule" przechodziły przez tory i to w różnych miejscach [dozwolonych i nie] i było dobrze a to wszystko przy większym ruchu pociągów niż dziś aż tu nagle zachciało im się ekstra kładki. Już widzę jak rzochowianie pędzą na kładkę aby przejść przez tory, nadal będą łazić jak popadnie, ALE BĘDĄ MIEĆ KŁADKĘ. Po jej wybudowaniu straż miejska i SOK winny tam pełnić 24h dyżury i który "pul" nie idzie przez kładkę to 500 zł mandatu. I w ten sposób zwrócą się pieniądze wyrzucone w błoto.

 • (2017-04-19 14:24:00) wiesiek33333

  A co z przejściem przez tory w centrum Mielca ?

  Bo ta metalowa kładka może służyć ale młodym zdrowym ludziom. Dwa tygodnie temu na torach stała trzy osobowa Straż kolejowa przyjechali jakimś ekstra wozem i chyba z Dębicy. Stali i pilnowali żeby ktoś nie przeszedł przez tory kolejowe. Upominali ale nie karali. Szła kobieta z wózkiem w którym miała małe dziecko. Chciała z Borku do PKO przejść obok kładki metalowej. Niestety musiała iść na przejście , bo wózka nie wyniesie na górę. Żeby było śmieszniej to po tych torach nie codziennie jedzie pociąg

 • (2017-04-19 12:36:18) Fifuś

  Przy modernizacji

  Niech zrobia przejscie przy modernizacji lini, a nie budowac kladke za pare mln

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!