REKLAMA
     
REKLAMA

 

Menu

Dodaj INFO

Pisz, fotografuj, nagrywaj! I wysyłaj informacje do portalu! 

ZOBACZ JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

 

 

 

DrogiMieszkańcy osiedla Rzochów i Inwestorów ciągle zabiegają o stworzenie przejścia przez tory. Magistrat rozważa dwa rozwiązania tego problemu.

Jak już informowaliśmy, PKP odmówiło Urzędowi Miejskiemu utworzenia przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów na wysokości ulicy Podleśnej. Mieszkańcy osiedla Rzochów ciągle jednak o przejście takie zabiegają.

PKP odmawia wykonania przejścia na wysokości linii kolejowej m.in. ze względu na jej planowaną modernizację. Magistrat musi więc pomyśleć o przejściu nad torami. Na spotkaniu prezydenta miasta z mieszkańcami osiedla Rzochów przedstawiono dwa rozwiązania dla ruchu pieszych i rowerzystów.

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 Jedno z nich to poszerzenie wiaduktu o cześć, która będzie przewidziana jako dla pieszych i rowerzystów. Drugi wariant to budowa kolejnej kładki nad torami.

Miejscy urzędnicy analizują oba rozwiązania, prowadzone miały być też rozmowy z Urzędem Marszałkowskim dotyczące współfinansowania poszerzenia wiaduktu obwodnicy miasta. - Kosztowo to wychodzi mniej więcej tyle samo, jak w wypadku budowy nowej kładki – zaznaczał prezydent Daniel Kozdęba.

Mieszkańcy zgłaszali również potrzebę przejścia dla pieszych na ulicy Dębickiej, umożliwiające bezpieczne dojście zarówno do ulicy Inwestorów, jak i do ul. Jagodowej. Tu Urząd Miejski musi zwrócić się do zarządcy drogi.

m

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-04-24 14:18:18) ~

  Ekrany akustyczne

  Ekrany akustyczne - zdemontować ekrany z obwodnicy i zamontować wzdłuż torów - sprawa łażących po torach załatwiona

 • (2017-04-24 10:15:21) menelspodtesco

  Tylko kto by tam chciał chodzić tego nie rozumiem, jak po jednej stronie jest jedna firma/plac parkingowy, z drugiej budynki socjalne a oni jeżdżą raczej samochodami a nie pieszo. Na ul inwestorów do zakładów pracy to można przejechać te 200m wiaduktem i zjechać na inwestorów. Nawet jeśli zrobią tam przejście dołem to i tak, na przykładzie miast typu rzeszów ludzie i tak będą dymać rowerami po wiadukcie bo szybciej, bo wygodniej bo cośtam. w Rzeszowie na krakowskiej nie pomogła ścieżka rowerowa szerokości drogi na wsi, ludzie i tak jadą po drodze. Zakładając gęstość zaludnienia w tamtym rejonie tą kładką jak przejdzie 200 osób przez rok to będzie wooow.

 • (2017-04-20 11:34:38) ♂☂♘

  Przez tyle lat

  "pule" przechodziły przez tory i to w różnych miejscach [dozwolonych i nie] i było dobrze a to wszystko przy większym ruchu pociągów niż dziś aż tu nagle zachciało im się ekstra kładki. Już widzę jak rzochowianie pędzą na kładkę aby przejść przez tory, nadal będą łazić jak popadnie, ALE BĘDĄ MIEĆ KŁADKĘ. Po jej wybudowaniu straż miejska i SOK winny tam pełnić 24h dyżury i który "pul" nie idzie przez kładkę to 500 zł mandatu. I w ten sposób zwrócą się pieniądze wyrzucone w błoto.

 • (2017-04-19 14:24:00) wiesiek33333

  A co z przejściem przez tory w centrum Mielca ?

  Bo ta metalowa kładka może służyć ale młodym zdrowym ludziom. Dwa tygodnie temu na torach stała trzy osobowa Straż kolejowa przyjechali jakimś ekstra wozem i chyba z Dębicy. Stali i pilnowali żeby ktoś nie przeszedł przez tory kolejowe. Upominali ale nie karali. Szła kobieta z wózkiem w którym miała małe dziecko. Chciała z Borku do PKO przejść obok kładki metalowej. Niestety musiała iść na przejście , bo wózka nie wyniesie na górę. Żeby było śmieszniej to po tych torach nie codziennie jedzie pociąg

 • (2017-04-19 12:36:18) Fifuś

  Przy modernizacji

  Niech zrobia przejscie przy modernizacji lini, a nie budowac kladke za pare mln

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!
 

 
Facebook

 


REKLAMA

 

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarium

Listopad

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIES Copyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone Realizacja: ideo Powered by: CMS Edito
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!