REKLAMA
     
REKLAMA

 

DrogiUmowa na budowę nowego mostu na Wisłoce stała się faktem. Poniżej publikujemy najważniejsze informacje związane z przeprowadzeniem inwestycji, a także kolejnych planów, które pozwolą na powstanie prawdziwej, północnej obwodnicy Mielca. Zachęcamy do lektury – punkt po punkcie.
Inwestorem inwestycji jest Województwo Podkarpackie – Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.
Wykonawcą budowy będzie firma BUDIMEX S.A.

Wartość umowy opiewa na 38 219 939,06 zł.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 30 października 2019 r.

Projekt jest planowany do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Zakres inwestycji:
•    budowa mostu przez rzekę Wisłoka 

•    budowa 4-wlotowego ronda na drodze wojewódzkiej nr 983 w Rzędzianowicach

•    budowa 4-wlotowego ronda, skrzyżowania z drogą powiatową nr 1143R w miejscowości Złotniki

•    budowa łącznicy pomiędzy nowym odcinkiem drogi, a ul. Henryka Sienkiewicza w Mielcu 

•    budowa dwóch 3-wlotowych rond w ramach połączenia projektowanej drogi z ul. Henryka Sienkiewicza w Mielcu (była droga wojewódzka nr 985) oraz wiaduktem nad ul. Henryka Sienkiewicza 
i linią kolejową nr 25 

•  budowa oświetlenia na skrzyżowaniach, odpowiedniego odwodnienia drogi oraz kanalizacji deszczowej, zjazdów indywidualnych do działek sąsiadujących

•    zapewnienie ciągłości komunikacji pieszych w obrębie skrzyżowań i wiaduktu.

Głównym elementem nowej trasy będzie most przez rzekę Wisłoka o długości ok. 550 metrów. 

 

 

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

 


 

Ponad 2,5 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 984 zostanie poprowadzony po nowym śladzie, od ronda na drodze wojewódzkiej nr 983 w Rzędzianowicach, w kierunku na południowy wschód.

Powstanie również  łącznica o długości 0,3 km do skrzyżowania z ul. Henryka Sienkiewicza w Mielcu. Jednojezdniowa trasa klasy G (2 pasy ruchu po 3,5 m każdy) będzie posiadała pobocza bitumiczne o pełnej konstrukcji oraz obustronne pobocza gruntowe.

Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca będzie musiał opracować pełną dokumentację projektową, uzyskać wszelkie wymagane decyzje oraz wykonać roboty budowlane. 

INWESTYCJE  KOMPLEMENTARNE:

- węzeł drogowy na ul. Sienkiewicza

Ponadto w ramach przedmiotowego zadania wykonawca opracuje dokumentację projektową (projekt budowlany i wykonawczy bez decyzji ZRID) na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984. Projekt ma obejmować  wiadukt drogowy nad ul. Henryka Sienkiewicza w Mielcu – byłą drogą wojewódzką nr 985 oraz linią kolejową, umożliwiający bezkolizyjny przejazd nad nimi, aż do skrzyżowania ul. Kosmonautów z ul. Szybowcową. Przedmiotowy odcinek ma być objęty Decyzją Środowiskową. W sprawie realizacji tej części zadania oraz budowy drugiej części drogi z Rzędzianowic do Piątkowca, został podpisany w grudniu ubiegłego roku list intencyjny.

- ciąg dalszy drogi 984 od Rzędzianowic do Piątkowca

W dniu 2 grudnia 2016 r. został podpisany List intencyjny w sprawie określenia zasad i warunków współpracy przy realizacji nowego połączenia drogowego pomiędzy miejscowością Piątkowiec, a Rzędzianowice.  

Zgodnie z zapisami Listu Województwo Podkarpackie będzie inwestorem dla budowy nowego odcinka drogi między miejscowościami Piątkowiec i Rzędzianowice. Na ten cel Województwo uzyska dofinansowanie z RPO WP 2014 – 2020, a Powiat Mielecki wraz Gminą Mielec, Czermin i Wadowice Górne pokryje 15 % kosztu inwestycji tj. około 5 mln. zł. 

Województwo poniesie w całości koszty opracowania dokumentacji projektowej, Inżyniera Kontraktu, nabycia gruntów (za wyjątkiem gruntów będących własnością Powiatu i Gmin, wobec których oczekuje się, że zrzekną się odszkodowania za nie). Natomiast wkład JST będzie dotyczył wyłącznie 15% wartości robót budowlanych. 

Starosta Powiatu oraz Wójt Gminy Mielec, Wójt Gminy Czermin i Wójt Gminy Wadowice Górne na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowski w dniu 15.03.2017 r. zaakceptowali przedstawione warunki współpracy.

Aktualnie PZDW w Rzeszowie przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na opracowanie dokumentacji technicznej. Przewiduje się wykonanie dokumentacji w latach 2017 do 2018, natomiast realizacja zadania w latach 2019 do 2020.

k

 

 

 

Komentarze
dodaj komentarz
 • (2017-05-17 23:02:54) legwanzielony

  do Łukasza

  ''Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 30 października 2019 r.'' Przeczytaj jeszcze raz artykuł.

 • (2017-05-17 23:00:33) legwanzielony

  do Łukasza

  ''Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 30 października 2019 r.'' Przeczytaj jeszcze raz artykuł.

 • (2017-05-17 16:13:22) lukasz200992

  Dlaczego nie juz?

  Skoro są środki to dalsze etapy powinny być realizowane równocześnie. Dokumentację beda 1,5roku robić, ze budowa ma ruszyć dopiero w 2019? Za dlugo to sie ciągnie. My już powinniśmy myśleć, od domknieciu "ringu" tak by most na Rzochowie udało się wybudować podczas następnej perspektywy unijnej, bo ona mimo, ze będą mniejsze środki niż w obecnej to jeszcze beda szanse na finansowanie. Po 2027 roku będzie juz duzi trudniej.

 • (2017-05-17 16:13:11) lukasz200992

  Dlaczego nie juz?

  Skoro są środki to dalsze etapy powinny być realizowane równocześnie. Dokumentację beda 1,5roku robić, ze budowa ma ruszyć dopiero w 2019? Za dlugo to sie ciągnie. My już powinniśmy myśleć, od domknieciu "ringu" tak by most na Rzochowie udało się wybudować podczas następnej perspektywy unijnej, bo ona mimo, ze będą mniejsze środki niż w obecnej to jeszcze beda szanse na finansowanie. Po 2027 roku będzie juz duzi trudniej.

Zapoznaj się z regulaminem portalu hej.mielec.pl. Poznaj swoje prawa i obowiązki.
Sprawdź zasady publikowania komentarzy, postów na forum. Dowiedz się jak zgłaszać wnioski i uwagi.
CZYTAJ WIĘCEJ – REGULAMIN PORTALU HEJ.MIELEC.PL!

 

 

 

Użytkownik, publikując swoje informacje, komentarze i opinie na Forum hej.mielec.pl, czyni to wyłącznie na własną odpowiedzialność. HEJ.MIELEC nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl.
Niedopuszczalne jest umieszczanie treści sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc, czy też naruszających w innych sposób zasady współżycia społecznego.
Niedopuszczalne jest wielokrotne publikowanie powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi naruszających prawa autorskie, znaki towarowe lub inne prawa podmiotowe jakichkolwiek osób trzecich, ani zachęcających do zakupu lub korzystania z nielegalnego oprogramowania. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi mających charakter pomówienia, bezpodstawnej sugestii popełnienia przestępstwa, nawołujące do łamania prawa. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi rażąco naruszających netykietę, zasady pisowni języka polskiego. Niedopuszczalne jest publikowanie wypowiedzi niezwiązanych z tematem dyskusji w Forum lub komentowanym artykułem. Niedopuszczalne jest zamieszczanie w treści wypowiedzi danych kontaktowych swoich, osób trzecich, firm oraz adresów stron internetowych, adresów poczty e-mail, numerów z komunikatorów etc. Niedopuszczalne jest podejmowanie świadomych działań na szkodę portalu, wydawcy, członków zespołu redakcyjnego.
Niedopuszczalne
jest również umieszczanie przez Użytkowników na Forum hej.mielec.pl przekazów reklamowych.

 

Facebook

 


REKLAMA

 

REKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kalendarium

Czerwiec

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Newsletter

Chcesz byś powiadamiany o nowościach w serwisie? Zapisz się na nasz newsletter.

Ankieta

 

 

Zobacz nasze profile:    YOUTUBE      FACEBOOK    TWITTER     INSTAGRAM

 

 PROMOWANE LINKI!   Mielec Reklama  |   Hotel Mielec  |   Fitness Mielec  |   Mielec Pizza  |   Mielec Biżuteria Modowa 

 

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację REGULAMINU KORZYSTAMY Z COOKIESCopyright HEJGRUPA sp. z.o.o. 2007-2018Wszystkie prawa zastrzeżoneRealizacja: ideo Powered by: CMS Edito WYDAWCA portalu: HejGrupa - 39-300 Mielec, ul. Szafera 33Redakcja: info@hej.mielec.pl Biuro: biuro@hejgrupa.plRegulamin portalu: http://www.hej.mielec.pl/portal/politykaREKLAMA: http://www.hej.mielec.pl/reklama
PORTAL HEJ.MIELEC.PL JEST ZAREJESTROWANYM TYTUŁEM PRASOWYM!